На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 086
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 297
Не знам как е било в езиковите по мое време, но аз в осми клас в СМГ също решавах задачи до полуда, може и след два през нощта да съм го докарвала - както бях свикнала с по 3-4 задачи, така от първия ден ни подпукаха с по стотина задачи от 3-4 сборника. Ревях и решавах по цяла нощ и все имах и нерешени задачи, но не съм си и помисляла да се откажа. Математикът ни, Владо Ненчев беше уникален!
Към Нова година се получи нещо като чудо, просветна ми и нямаше задача, която да не мога да реша. Вероятно количествените натрупвания са довели до качествени изменения. Този пример го давам на всеки, който казва, че му е трудно и няма да се справи.
Ще се справят всички деца, стига да положат усилия.
Моята за сега не показва да й е трудно, но е доста по- организирана и отговорна.

# 421
  • Мнения: 11 896
В ЕГ съм учила и не помня да съм си лягала по-късно от 22ч.Но учехме и в събота. Много учене, наистина, но не и за сметка на съня и здравето. Но почти всеки ден диктовки.Срочното класно беше задължително диктовка, превод, преразказ или тема, но абсолютно задължително-превод. Художествена литература на чужд език, учене наизуст на части от проза много помагаше.
Не съм сигурна дали писането на думи по 10 пъти помага. По мое време това беше също начин, а сегашните учителки,сред които вкл и мои някогашни съученички го отричат. Други учителки, значително по-млади го прилагат.

# 422
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Русалче, цена нямаш Revolving HeartsKissing Smiling Eyes Ще го ползваме с набора и се надявам скоро да изградим усет! Аз продължавам да говоря в множествено число, защото силно се надявам с него и с малката да подобря моя учен-недоучен немски.

София май пак се изнася за почивните дни - то пък и слънчево време се случи - ще оправим настроенията и притесненията Smile Flowers Hibiscus Nature Full Moon With Face

# 423
  • Мнения: 297
Светкавичка, вие си имахте т. нар. “Подготве”, а в МГ трябваше да се готвят още 4-5 предмета плюс математиката за следващия ден,  но това беше само първи срок на осми клас. След това нещата си дойдоха по местата и време за всичко имаше!

# 424
  • Мнения: 280
Не знам как е било в езиковите по мое време, но аз в осми клас в СМГ също решавах задачи до полуда, може и след два през нощта да съм го докарвала - както бях свикнала с по 3-4 задачи, така от първия ден ни подпукаха с по стотина задачи от 3-4 сборника. Ревях и решавах по цяла нощ и все имах и нерешени задачи, но не съм си и помисляла да се откажа. Математикът ни, Владо Ненчев беше уникален!
Към Нова година се получи нещо като чудо, просветна ми и нямаше задача, която да не мога да реша. Вероятно количествените натрупвания са довели до качествени изменения. Този пример го давам на всеки, който казва, че му е трудно и няма да се справи.
Ще се справят всички деца, стига да положат усилия.
Моята за сега не показва да й е трудно, но е доста по- организирана и отговорна.

Кога си завършила СМГ?

# 425
  • Мнения: 297
Цецо, може ли дама да се пита кога е завършила? Да видят всички какъв съм динозавър, като на дърти години родих госпожицата.
Ха ха, -  десетина, петнадесет години преди началото на този век.

# 426
  • София
  • Мнения: 1 326
Цецо, може ли дама да се пита кога е завършила? Да видят всички какъв съм динозавър, като на дърти години родих госпожицата.
Ха ха, -  десетина, петнадесет години преди началото на този век.
Ха-ха, Ceco1 си мълчи, щот е зает да си посипва главата с пепел, но merrynem, ти ме успокои, че не съм единствената, която си е родила внуче, както ме поднасят моите приятелки. Heart

# 427
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Черна Dakine Duel 26L в UK Амазон да доста приемлива цена Hands V

merrynem, Fair Lady, доста сме потребителките, раждани в едно и също десетлетие на миналия век Grin

Аз пък се притеснявам, че не остава време да си прави упражненията за сколиозата - те не отнемат повече от половин час, но тази седмица от 6 дни, май само в 2 ги е правил Confounded

# 428
  • Мнения: 198
Зеленото училище на зайците туесари, според сина ми е минало страхотно. Физ. зарядка в 7.30,походи,викторини и дори есе по анг. език са писали. Към всеки 8 клас са били прикрепени от 11 клас ученици. Точно те са им разказали за живота в училището и учителите. Много топли думи за учители и това, че ще бъде много учене, но си струва. И са им повтаряли, че класа и училището са едно цяло. Но, почивката свърши и вторник входно по биология. А, сряда родителска среща в техн. университет.
А, по повод годините на раждане и аз съм в отбора. 😉

# 429
  • София
  • Мнения: 6 175
Споко бе всички сме в отбора на динозаврите. А за сина вече ще съм и вкаменелост.

Моето тийн динозавърче си прави планер (органайзер). Мисля, че ще заприлича на лексикон от моето детство, толкова флинтифлюшки е планирала да му налепи. Дано да го и попълва и преглежда редовно!
Пита ме, можела ли да си пише в него кога е на кафе с приятелки Joy Казвам ѝ, че за целта по-добре да използва календара на телефона си. Уж съвременно момиче, пък не знае как да си използва календара на телефона. Ама така е като не си е записала нито веднъж кога е на зъболекар или фризьор. Аз трябва да помня всичко. Посъветвах я да го използва и за да си отбелязва РД и ИД на съученици. Но мисля, че кимаше колкото да не ме обиди.

# 430
  • София
  • Мнения: 5 361
Ааа и аз съм в отбора на динозаврите. За малката не ми се мисли. 11 год. им е разликата. Тъкмо ще изуча едното и захващам второто.

# 431
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Охххх динозаврите. Синковеца ми казва: мамо продавачката беше една такава... не е баба, а леко възрастна... към ?? годишна (демек споменава моите години). Обърнах му внимание, че и аз съм на толкова години и той леко се сепна. За малката направо не знам. Няколко пъти вече ме пита защо не съм млада като другите майки.

# 432
  • София
  • Мнения: 5 122
Аз пък през март направих 50. Никога не съм крила възрастта си, напротив. Всяка една възраст е чудесна и има своето очарование. Като си помисля дъщерите ми вече са на 26 и 21. Голямата работи, малката работи и учи, самостоятелни са. Вече имам време и за самата себе си Wink  Nice Simple Smile
.

# 433
  • Мнения: 815
ganis, след някоя друга година са наред внучетата. Hug Моето майче изключително много ми е помагало през годините и продължава. Heart

# 434
  • София
  • Мнения: 5 122
]Петенка, и аз вече си мечтая за внуче, но голямата не бърза. Тяхното поколение е такива, че раждат на по- късна възраст, което  ме притеснява, но си кротувам. Иначе с приятеля си са заедно от 9 години.

Последна редакция: сб, 21 сеп 2019, 21:04 от ganis

Общи условия

Активация на акаунт