На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 114
  • 736
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 4 070
Този срок ще остане само с една лека атлетика два пъти седмично. Другият срок, живот и здарве, и английски ще си продължи.

# 526
  • Мнения: 722
Мартеа, къде ходи дъщеря ти на лека атлетика? Доволни ли сте, сериозно ли тренират? Синът ми проявява интерес към този спорт, но към момента е тренирал само в провинцията.. Ще съм благодарна на инфо на лични, да не занимаваме аудиторията Blush

# 527
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
От мен съвет - ако е учил АЕ, не го оставяй без втори език тази година. Провери и в други школи.
...защото после ще му дойде нанагорно или за да оползотвори успешно достатъчното свободно време, което има или и двете? Simple Smile Иначе е учил АЕ.

# 528
  • Мнения: X
Странно, защото тези от чужбина си имаха отделен прием....някой да чака да започне учебната година и тогава да идва в бг също не е вариант. Има си и свободни места в не толкова обществено значими училища.
Те не са се върнали сега, а преди една година. Явно не е била достатъчна, за да се подобри оскъдният писмен български език на детето. Вероятно, за компенсация, то е парашутирано в паралелката с най-висок бал на една от най-желаните гимназии.
Скрит текст:
Това за компенсацията беше сарказъм, че нещо натам ме избиват подобни истории.

# 529
  • Мнения: 1 812
Странно, защото тези от чужбина си имаха отделен прием....някой да чака да започне учебната година и тогава да идва в бг също не е вариант. Има си и свободни места в не толкова обществено значими училища.
Те не са се върнали сега, а преди една година. Явно не е била достатъчна, за да се подобри оскъдният писмен български език на детето. Вероятно, за компенсация, то е парашутирано в паралелката с най-висок бал на една от най-желаните гимназии.
Скрит текст:
Това за компенсацията беше сарказъм, че нещо натам ме избиват подобни истории.
     Аз вече писах, наше близко дете се прибра юли от Молдова, 3 години учи там, но едва в 22-ро училище го взеха детето с подобно писмо. При условие, че майка му работи там като експерт по български език, командирована от МОН.

# 530
  • София
  • Мнения: 18 027
И във френската на едно от многото класирания е прието дете на наш дипломат, което не се е явявало на изпитите - това е казала дама от училището на  родител на познато дете. Интересно как е отбелязан този прием на страницата им, детето няма номер  в платформата на МОН, а доколкото помня , ФЕГ качваха приетите/останалите под чератта точно с тези номера.

# 531
  • Sofia
  • Мнения: 722
И в класа на сина ми в НПМГ е дошло дете преди няколко дни от чужбина , но не съм го питала как е прието . Със синът ми са станали големи приятели за тези няколо дни и аз не смея да питам .

# 532
  • Мнения: 1 812
И във френската на едно от многото класирания е прието дете на наш дипломат, което не се е явявало на изпитите - това е казала дама от училището на  родител на познато дете. Интересно как е отбелязан този прием на страницата им, детето няма номер  в платформата на МОН, а доколкото помня , ФЕГ качваха приетите/останалите под чератта точно с тези номера.
Може да е детето в класа на дъщеря ми, нямаше го в списъка на 11 септември на родителската/бяха 26/, появи се в началото на учебната година и станаха 27.

# 533
  • Мнения: X
Аз май пак последна разбирам всичката клюка.JoyJoyJoy

# 534
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Аз пък, хора, днес тичах за О-Т-П-У-С-Н-О Laughing Доколкото разбрах от зам.директорката в старото ни училище, която ми даде удостоверението за преместване, вчера май нещо е "спуснато" от инспектората и са подлудили директорите.

# 535
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Само това липсва,сега и отпусно да търсим!

# 536
  • Мнения: 289
При нас т.н. отпусни ги раздадоха едновременно със свидетелствата за основно образование. В петък ги поискаха, добре че не го изхвърлих.

# 537
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Абе тези хора нямат ли си някаква централизирана система за оповестяване, кой, къде отишъл да учи? Simple Smile)

Аз пък, хора, днес тичах за О-Т-П-У-С-Н-О Laughing
Моят син щеше да получава някаква бележка от класния, която да носи в старото училище и ...замря всичко, а и аз забравих изобщо. Утре на РС ще попитам какво се случва.

# 538
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Ние все още нямаме РС!Но дано да не трябва,че като питах в началото на Юли казаха,че вече не трябвало да дават такова!

# 539
  • Мнения: 21 455
Аз пък, хора, днес тичах за О-Т-П-У-С-Н-О Laughing Доколкото разбрах от зам.директорката в старото ни училище, която ми даде удостоверението за преместване, вчера май нещо е "спуснато" от инспектората и са подлудили директорите.
Преди няколко дни напомниха на директорите, че имат задължението писмено да  уведомят директорите на училищата, в които са се обучавали новоприетите осмокласници, че са записани при тях. Само не разбирам защо пак с отпусно, като такова изрично не се изисква за местата от държавния план-прием, а само при преместване в друго училище.

Абе тези хора нямат ли си някаква централизирана система за оповестяване, кой, къде отишъл да учи? Simple Smile)
Имат. Несито. Joy Даже наскоро гледах видео как се ползва.

Общи условия

Активация на акаунт