На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 102
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
"Васил Левски" ще ни побере ли? Joy..Или да се оглеждаме за евтини самолетни билети до Бразилия?Joy

# 646
  • София
  • Мнения: 6 094
Е и във ФЕГ-а има, недейте така. JoyJoyJoy
Викаш докачи се на училищен парашутизъм. Joy Joy
Лелее, аз съм като десантчик. На РС в двете гимназии ще ходя. JoyJoy

Не на нЕкой, а на националния. Няма да се бутаме, я.

# 647
  • София
  • Мнения: 532
Не, вЕзни е Joy
Скрит текст:
Да не са една зодия? Joy Моят е лъв.

# 648
  • София
  • Мнения: 171
Ако още на 16.09 са.били 27, това означава или близнаци, или две деца с равен бал.
Малко късно се включвам, но все пак да си кажа. Преди време бях споделила тук, че в класа на детето са 27 (+1 близнак), но се оказа, че в класа няма близнаци. Това не знам какво може да означава - дали близнаците са в различни класове?
При нас темпото засега е умерено - по АЕ всичко му е ясно, затова го записах допълнително и на немски език.
В училището има има разнообразие от допълнителни дейности, та се е спрял на школа по биология. Отделно съботите и неделите ходи на шах, а сега ще включиме и един по-активен спорт- волейбол. Всичко е по негово желание, ще видим колко време ще издържи ..
Ayza, звучиш ми като от Б-паралелка?  Simple Smile
Strong10, не Smiley Близо си, имаме си класен ръководител мъж - учителя по математика. Мисля, че вече се досети Grinning

# 649
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Хубав разговор сте заформили - вино, оценки, парашутисти Grin Не мога да се включа подобаващо, но на Izida да кажа, че аз бих записала детето си да учи немски език в Гьоте институт.

Нашите още не са правили контролно или тест по езика. Леко се плаша. Уж всеки петък, но май каза, че ще започне от октомври. Когато и да е, те трябва да са готови Hands Point Up Дано някой слаб резултат да не му подейства демотивиращо!!! Минаха входните по мат, БЕЛ и ИТ. Не очаквам отлични резултати Grin

На 6-ти септември писах писмо до МОН със забелязаните от мен нередности около 4-то класиране (попълване на свободни места) и в частност случаите с НЕГ и СМГ. Нямам отговор, естествено - те какво ли и да ми отговорят...

# 650
  • Мнения: 32
Сина ми е във 2АЕГ и в неговия клас засега няма нови деца, 26 са си Simple Smile
Той ходи с голям ентусиазъм на учлище, сприятелили са се в класа.

Ходи на тренировки по волейбол всеки ден и се оглежда да влючим още нещо в седмичната програма.
Здравейте , моят син също е във 2АЕГ и иска да тренира волейбол.Бихте ли ми дали малко информация относно тренировките му....

# 651
  • София
  • Мнения: 532
АниК, и при нас не са правили още тест по НЕ. Май дори и входни не са правили, доколкото знам, или младежът работи на принципа "Was sie nicht weiss, macht Mutti nicht heiss.", т.е. "Което мама не знае, не се ядосва за него." Joy

# 652
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Bis, дали пък по БЕЛ не е минало входното 😂 Не съм 100% сигурна.

# 653
  • Мнения: 815
Joy Мама може да не знае, но БГ-мама знае всичко!

# 654
  • София
  • Мнения: 1 326
Ехааа, колко сте напреднали! Входни, ударения, чудесии
Ние днес официално сложихме край на кандидатстването за гимназия.
Щерката я приеха на освободеното място в НПМГ. Утре ѝ е първи учебен ден там и е мноооого спечена - вече децата са се сприятелили, тя нямало да си намери приятели, било криндж да се появява след началото на учебната година. Надявам се бързо да се адаптира и всички да са доволни най-накрая.
Успех на всички деца и на част от мамите в усвояването на новите езици :*

# 655
  • Мнения: 1 919
Честито, да й е на късмет на девойката новото училище!
Ние се оказа, че сме отцелили най-късата клечка по математика във 2АЕГ. Май е на всички осми класове.

# 656
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
Fair Lady, голяма изненада, браво на вас,че сте се пробвали и спечелили! Hug Пожелавам на девойката ти страхотни 5 години, много успехи, бърза адаптация и да си намери много нови приятели! Simple Smile
Все пак последното място там стана "наше". Simple Smile

# 657
  • София
  • Мнения: 1 326
Fair Lady, голяма изненада, браво на вас,че сте се пробвали и спечелили! Hug Пожелавам на девойката ти страхотни 5 години, много успехи, бърза адаптация и да си намери много нови приятели! Simple Smile
Все пак последното място там стана "наше". Simple Smile
Благодаря,Izida! Това училище ѝ беше първо желание, но се размина на няколко пъти с него. Изключителен късмет да се освободи това място и да я вземат. Дано е щастлива там като всички деца, за които знам че учат там.
Много ми се иска да направим една форумска среща за опознаване на живо, но нека се уталожат малко емоциите покрай новите училища.

# 658
  • София
  • Мнения: 7 052
За форумска среща на майки на НПМГениичета, съм готова да съпортвам. Даже съм готова с няколко локации. Joy
Ако вземат да направят и РС, въпреки ЕД, може да се организира в движение, както се казва! Фенка съм на училищен разбор, след РС, на по чаша вино. Wine GlassBeersCocktail
Fair lady, честито да му е на момичето!
Ще се чувства добре, щом е желано и осъзнато!

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 20:29 от Слънчевата

# 659
  • София
  • Мнения: 6 180
Fair Lady, честито! Едва ли толкова бързо са се сприятелили всички. Успех на девойката!

Аз съм се заринала с работа и едва ви наглеждам, но се хиля на коментарите на Izida за набълбукването и прахосмученето Simple Smile

При нас нещата са вълнуващи и развлекателни. Аз се вълнувам, дъщерята се развлича. Вълнувам се най-вече да не закъснее сутрин, а тя се влачи като народна песен.
Днес беше малко тъжна, че не е успяла да каже "сбогом" на съчинителните и подчинителните изречения. Учили ги в английската граматика с прилежащата им пунктоация. Аз имах някакви спомени, че и в българската отново ще се занимават с тях, но реших да не ѝ развалям настроението.

Прочетох ѝ вица за философията. Тя стигна до извода, че и двамата трябвало да се изкъпят, защото били духовно измърсени и това било философия Joy

Общи условия

Активация на акаунт