На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 125
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 7 056
За вица, моят младеж отсъди, че е точно обратното. Логика било да се изкъпе чистият. На база на минали събития анализирал и по пътя на логиката прогнозирал. Joy
Ще видите, колко ще пораснат децата ви изведнъж, и не съвсем... Smirk

# 661
  • София
  • Мнения: 532
Както си и знаех входното по БЕЛ е минало. Лесно било Rolling Eyes
Утре все пак ще правят контролно по НЕ.

Радвам се за девойката на Fair Lady. Ще си намери приятели. Все пак всички все още се опознават.

Ох, това ранно ставане за първа смяна е ужасно просто!

# 662
  • Мнения: 3 976
За първи път от 8 години /включвам и подгответо/ сме /о, и аз!/ втора смяна. Голям рахат ми се вижда. Навярно защото още не е много сериозно ученето и размотаването след училище и преди него се компенсира с експресно написване на домашни. До сега в 7.00 тръгваше. Сега става към 8 ч. Все втора смяна да сме, но не би! Не съм сериозна! Знам, че за стабилно учене е неблагоприятно.

# 663
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Привет и от мен,
Fair Lady, браво на момичето ти. Много щастлива и с много приятели.Heart Наше близко дете също преди дни , сякаш на магия попадна в желаното училище. Аз случайно видях съобщението докато зяпах снимки от първия учебен ден, изпратих им го, и този път не се размина за малко в класирането и успя. BlushBlushСтранно се подреждат и случват понякога нещата в живота.

По повод "нерегламентираните" кацания - имам да кажа две неща: така е било, явно така и ще бъде. AngryСпомняйки си първата година на големия, децата бяха 27 в началото, имаха близнаци, после той един ден измърмори, че имат ново дете, пристигнало от САЩ, след още време пак измрънка, че имат още едно и така. Аз, да си призная, не обърнах голямо значениена това. Някъде по средата напусна друго - заминаха в чужбина. Но, никой от тях не е говорил нещо за тези деца, живяха, учиха и завършиха заедно.
Скоро, от позната разбрах как на нейни познати се "обадили" Stuck Out Tongue Winking Eye, че има вече място за детето  в желано училище, ти да видиш, персонално им звъннали. Joy

Наборът бори ударенията, минаха входните по БЕЛ и МАТ. Сближават се в класа,  вижда се с приятелите си по съседство на гимназии и се чувства добре.
РД мина, сега да не забравя картата. Grinning В събота ще празнува с приятелите си, ще ги водим на пейнтбол, после ще ги учим да опъват палатка, палят огън - пекат хапването там, може и гладни да останат Joy И разни други нещица.
О, забравих да добавя - след като мина през айкидо и плуване за по година и нещо и двете, сега за съжаление мори само PS и телефона.Astonished
Имахме разни неприятни случки и спряхме всичко и още не сме продължили, не знам дали ще го направим. Нали, знаете, понякога се случват неща, които променят пътеката.

# 664
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Не мога да се включа подобаващо, но на Izida да кажа, че аз бих записала детето си да учи немски език в Гьоте институт.
И Izida имаше желание за там, но от много размисли (без страсти) дали от тази година да го подхвана с немския, свършиха местата за А1.1. Simple Smile Но поне разбрах, че февруари ще имат нова група за същото ниво, така че ако не намеря нещо друго подходящо, февруари ще бъде септември. Simple Smile

Днес, на родителската, много харесах класия на сина ми.Simple Smile Има негови си виждания как да протича учебния процес и въпреки че явно няма да ги затрупва с думи, смятам че ще успее да им задържи интереса и да ги учи на нови неща, въпреки лесния материал в момента. Попитах го за бележката за старото училище. Отговори ми, че са му казали да задържи още, защото не било ясно дали няма да дойдат и други деца. Та явно ще ги раздадат, когато се установи една окончателна бройка  в класа, което на мен хич не ми хареса като информация. Rolling Eyes

# 665
  • Мнения: 4 590
Кой ме излъга, че веднъж да мине седми клас и после е лесно и лежерно....
Още съм стресирана и покрай неговите ангажименти не мога да видя моите...

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Fair Lady, много, много се радвам за вас!!! Да бъде много успешен и щастлив училищният живот в желаното училище!!! Revolving Hearts
Izida, извинявай! Ти май писа, че свършили местата, но през деня чета много повърхностно Relaxed Ако не държиш на индивидуални уроци, може би да питаш в Алианс. Моята дъщеря ходи там, защото Гьоте нямат занимания за малки деца. Заниманията им започнаха миналата седмица. Да започне там, за да не губи време и следващата година да премине в следващо ниво в Гьоте (примерно).

Как става заемането на освободени места на този етап? Пак ли с класиране, ако има повече от 1 кандидати?

# 667
  • Мнения: 2 311
Fair Lady, честито! Наистина изненада, ще се адаптира детето, не се притеснявайте, 10-на дни са минали само. Успех в новото училище!

Сподели, ако желаеш как става класирането на този етап.

# 668
  • София
  • Мнения: 6 182
Кой ме излъга, че веднъж да мине седми клас и после е лесно и лежерно....
Още съм стресирана и покрай неговите ангажименти не мога да видя моите...
Същото! Направо се моля да влезем по-бързо в ритъм, ама в правилния ритъм. Всъщност стреса ми идва и от това, че и дребното е 5 клас, при нови учители. Искам и двамата да ми донесат едни прилични входни нива (или там каквото са за наборката). Да си свикнат с новите учители и да ме оставят да спя дълбок зимен сън ... а дано, ама надали.
На девойката, миналата седмица ѝ заявих, че ще се наложи сама да си осигури документа за удължаване на картата за метрото. Имаха имейл какво трябва да направят, за да си вземат въпросното удостоверение, че са ученици, но тя толкова се притеснява, че каза, че ще го отложи за тази седмица. Е вчера е събрала сили и е свършила работата. Видяла е, че не боли  Simple Smile
Уж много си харесва новия клас, но дума не казва за никой. Затова пък в неделя е на РД на бивш съученик и моля за идеи за подарък на момче! Шегувахме се, че може да им дадат много домашни за уикенда и да не ѝ остане време да отиде, затова да избере подарък, който може и тя да ползва. Предложих ѝ да вземе един голям правописен речник на БАН. А ММ предположи, че с такъв подарък, ще се изкуши да не ходи на тържеството, за да го задържи за себе си  Grinning

# 669
  • София
  • Мнения: 5 362
Миа, нещо спортно? Ако знае, какви са му интересите на младежа, може би ще й бъде по- лесен избора.
Иначе за моят син част от това да се адаптира бързо е втората смяна. Поспива си сутрин, вижда се със съученици преди училище, дет се вика има някакво време за себе си и да се организира за училище.

# 670
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
AniK, няма за какво да се извиняваш. Simple Smile Hug
Скрит текст:
Гледах в Алианс, но едно че вече са започнали курсовете и второ че са през делничен ден, от 8-12. Намерих едни Германикум, които ще организират съботна група от другия месец. В чуденка съм още дали да го пробвам с тях.

Миа, аз хем съм с момче, хем да ти кажа изобщо не знам на тази възраст какво би се харесало. Може би ако познава хобитата на момчето, да му вземете нещо свързано с тях. Ако е читател и някоя хубава книга би била Ок.

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
M_I_A, от миналата година насам по наборски рождени дни ходят с пари в плик. Много ми олекна да не се налага да измислям подарък и за тийнове. Ако все пак не е удачно, може някоя многократна бутилка за вода примерно.

Ако ще са на двусменен режим, наистина е по-хубаво зимата да са втора, а напролет -първа. Хем не ставаш сутрин рано в студ и сняг, хем като се запролети, не стоиш в класната стая следобяд до 7ми час на хубавото време. Само на тия, дето започваме с нов език, първата смяна в момента ни дойде добре, за да имаме повече време да изградим навик за учене. Продължавам да пиша в мн.число Grinning yasmina, някъде към Нова година се надявам майките да започнем да го даваме по-спокойно.

Izida, да започва някъде, да не си губи времето и навика за учене. Сега е по-лежерно при вас.

# 672
  • София
  • Мнения: 532
И аз това щях да пиша, че напоследък подаръците са парични. Иначе идеите ми допадат. Аз мога да добавя - настолна игра. Има варианти за вякакъв бюджет.

# 673
  • Мнения: 4 073
Fair Lady, много се радвам за вас, браво!

# 674
  • София
  • Мнения: 1 044
За момче  сме подарявали слушалки за телефон, преносима батерия, блутут тонколонка за телефон и са се харесвали. Подарявали сме и пликче с пари.

Fair Lady честито и успех на детето!

Общи условия

Активация на акаунт