Растение в банята?

  • 10 785
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 412
...три еднакви малки керамични саксийки с малки дебела мара...
Дебелата мара вирее в баня Party това е ужасно ценно растение, тъй като не съм чела цветарската тема, да не повтарям, там сигурно си пише, де  Simple Smile
MrsG, благодаря за информацията, веднага я заселвам там, тъкмо е цъфнала в розовко и ще си ходи с плочките  Crazy

# 16
  • Мнения: 1 393
...три еднакви малки керамични саксийки с малки дебела мара...
Дебелата мара вирее в баня Party това е ужасно ценно растение, тъй като не съм чела цветарската тема, да не повтарям, там сигурно си пише, де  Simple Smile
MrsG, благодаря за информацията, веднага я заселвам там, тъкмо е цъфнала в розовко и ще си ходи с плочките  Crazy
олеле, аз да не оплетох конците- дали това, което аз имам е наистина дебела мара... newsm78...защото моята определно не цъфти...
Чакай, ей сега ще щракна две-три бързи снимки да покажа това, което аз отглеждам...

...
ето:
http://im1.shutterfly.com/procserv/47b6d932b3127cce8abc1136dc050 … 016108ActmjJyzbNq
http://im1.shutterfly.com/procserv/47b6d932b3127cce8abc11495d4a0 … 016108ActmjJyzbNq
http://im1.shutterfly.com/procserv/47b6d932b3127cce8abc11335d300 … 016108ActmjJyzbNq

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 16:21 от MrsG

# 17
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
За баня с прозорец може да се намери нещо newsm78 Но ако няма прозорец не знам дали нещо ще вирее в нея освен плесен както са писали по-горе Thinking

# 18
# 19
  • Мнения: 1 495
Аз си мислех, че ще е подходяща т.нар. "въздушна тиландсия".
Съжалявам, но не открих по-добра снимка в интернет :

Аз имам две такива залепени към парче дърво, изправено в паничка с камъчета. Купих го от някакво изложение в НДК и ми казаха, че не му трябва светлина , а само да се пръска с вода. Не съм пробвала, но като се сдобия най-накрая със собствена баня ще си направя един експеримент. Simple Smile.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 952
...или някаква папрат  За Вашингтонията,ми стана интересно  Wink ,трябва огромна баня....
Хлорофитум , май също става  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не съм най-големият специалист, но това което показвате на снимките май  не е Дебела Мара, а Дървото на живота.
Дебелата Мара е онова растение от което може да се изцеди сок за лекуване на уши. То е с едни широки и "тлъсти" листа.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз също го знам като "Дървото на живота".
А какво ще ми препоръчате за тъмните ъгли на хола /да не пускам нова тема/. Трябва ми растение, което няма нужда от много светлина, но и не иска висока влажност. И да е кичесто Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 35 952
Не съм най-големият специалист, но това което показвате на снимките май  не е Дебела Мара, а Дървото на живота.
Дебелата Мара е онова растение от което може да се изцеди сок за лекуване на уши. То е с едни широки и "тлъсти" листа.
Да, то е но от него не се цеди сок, а от алоето  Wink
 Красула, Дърво на живота, Дебела Мара

# 24
  • Мнения: 2 274
   Ето още инфо за тези които искат да отглеждат цветя в тъмни помещения:
 Слънчевото греене за един ден съответства на изкуствено осветление от около 10 000 лукса за 15 часа. Поставена на 30 см от растението, 100-ватова крушка дава 1600 лукса, а 50-ватова луминисцентна тръба дава 1300 лукса.
Преди да си изберете растения, трябва да знаете каква осветеност изискват.
Забележка
• Минималната интензивност е 250 лукса. Под тази граница не виреят никакви растения.
Светлинен интензитет,
необходим на растенията

Над 2000 лукса
Дизиготека - Dizygotheca
Стайна лоза - Cissus antarctica
Портокал - Citrus mitis
Японски габър - Pittosporum tobira
Юка “слонски крак” - Yukka elephantipes

Между 2000 и 750 лукса
Аспарагус - Asparagus Sprengeri
Наталска лоза - Cissus rhombifolia
Дифенбахиа - Dieffenbachia
Раирана драцена - Dracaena dermensis
Ароматна драцена - Dracaena fragrans
Мадагаскарска драцена - Dracaena marginata
Фикус - Ficus elastica
Восъче - Hoya carnosa
Маранта - Marantha leuconera
Папрат - Nephrolepis exaltata
Финикова палма джудже - Phoenix roebellinii
Рапис - Rhapis excelsa

Между 750 и 250 лукса
Аглаонема - Aglaonema commutatum
Палма джудже - Chamaedorea elegans
Бамбукова палма - Chamaedorea еrumpens
Кентиа - Howeia forsteran

Под 250 лукса
Никакви стайни растения не виреят

# 25
  • Мнения: 2 381
В банята държа бамбук. На него му харесва и влагата и липсата на светлина Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 376
Не съм най-големият специалист, но това което показвате на снимките май  не е Дебела Мара, а Дървото на живота.
Дебелата Мара е онова растение от което може да се изцеди сок за лекуване на уши. То е с едни широки и "тлъсти" листа.

Съгласна съм.


Не съм съгласна, че това, което са описали в сайта, е Дебела Мара Naughty Знам едно място, където едно време имаше дебели мари насадени. Като мина от там, ще снимам и ще ви пратя снимки да видите какво според мен е истинска дебела мара.

# 27
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806

От това наистина се стиска сока и се използва когато те болят ушите /от баба ми го знам/ имахме го в двора и е зелено и зиме и лете.

# 28
  • Мнения: 412
Не съм съгласна, че това, което са описали в сайта, е Дебела Мара Naughty Знам едно място, където едно време имаше дебели мари насадени. Като мина от там, ще снимам и ще ви пратя снимки да видите какво според мен е истинска дебела мара.

даа дървото на живота е вид красула, но не е   дебела мара
На последното можеш да му обелиш една фина ципа от листото и да налагаш върху рани, отоци и т.н....но пък кой знае България е голяма, може да са различни имената  Peace

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ето това за мен е Дебела мара


която всъщност е вид Ешеверия, която пък е от семейството на Красулите - от там според мен идва объркването с имената. Всяка баба, като кажеш Дебела Мара разбира за това растение.

Това на снимката е от мойта тераса и е доста опърпано Embarassed,

Общи условия

Активация на акаунт