От кога давате шоколадови вафли на децата си?

  • 3 044
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Не смятам да дам скоро. Дани не проявява интерес дори и когато други деца ядат, което за мен е много добре защото все забравям да му взема солетки и обикновени бисквити като излезем навън Embarassed ooooh!

# 16
  • Мнения: 3 334
На 1.6м. опита детските шоколади на Милка и вафли,но избягвам да й давам.В повечето случаи се дразни от децата в парка и иска,но не е пристрастена,опитва веднъж и повече не иска,което ме радва от една страна,че не унищожава  страшни количества сладкиши.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Давала съм обикновена вафла да опита, кроасан с шоколад също е хапвала веднъж, но общо взето се въздържам  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 9 860
Не мога да кажа,че не съм давала,но определено ги ограничаваме.Навън и двете си хапват солети,а ако вкъщи им се прияде нещо -обикновени бисквити.Обаче примерно оня ден малката се заигра с едно момиченце и след малко какво да видя.бабата на детето им дава едновременно от ония пръчици с играчките и едни бисквитки с пълнеж от крем.Крем-при 35 градуса навън Shocked.Казах на бабата да не и дава,че се обрива/което е лъжа/,а тя вика:не бой се,нашето яде по два пакета на ден.

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Надявам се да одържа фронта до 5- тата година.......Баща му като малък е получил някакъв лишей от шоколад.......така ми каза свекъра поне  newsm78
Аз много го обичам.......направо съм болно зависимаот шоколада.....затова на детето няма да му дам поне до 5, ако зависи само от мен

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 241
До две годинки не смятам да давам вафли, шоколад и т.н. Нищо, че в кухнята /2-ра група/, десерта е: негърче, макарони на фурна, паста, кифла охлюв и подобни  Shocked. Десерта просто го яде тати.
След две годинки, надявам се да мога да удържам сладкото до минимум. Само да видим как ще се справим с бабите и дядовците.  Close

# 21
  • Мнения: 1 006
Мислех си поне до 2 години да успея да удържа фронта, обаче по-миналата седмица в яслата (тогава пробно за по час стоеше) опитали да я нахранят  #Crazyс кроасан с шоколад #Crazy Shocked - и после имаха смелостта да ми се ОПЛАЧАТ, че тя не искала да яде и плюела Mr. Green
На което аз отговорих - `ми правилно, тя такива работи не яде Peace
Обаче, сега като тръгнем за постоянно, явно няма да се отървем......... Confused

# 22
  • Мнения: X
Дадох шоколад за първи път, когато беше някъде на тази възраст - година и месец, два.

Рядко се случва, но и давам киндер шоколадчета, а шоколадови тунквани вафли май само веднъж е опитвала. За вафлите съм по-против, отколкото за самият шоколад, все пак той съдържа желязо Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 672
нашето педи каза шоколада след 1.6 г.
но аз съм му давала да опита,и вафли , и шоколад, и каквото ям аз ....по едно малко парченце.
Е, без някои от "забранените" - белтък, ядки....

# 24
  • Мнения: 4 406
това е единственото нещо което ме спасява от дълъг хленч, давам вафли и шоколад в минимални кол-ва откакто стана на 1 година

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Не е яла още, а аз за 28 години съм яла 3-4 пъти, голяма гадост  Sick Laughing


Сериозно?!  #Shocked

Не ядеш сладко? Не ти ли се прияжда понякога? Вероятно го свързваш с неприятни спомени от детството ти ли?

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не е яла още, а аз за 28 години съм яла 3-4 пъти, голяма гадост  Sick Laughing


Сериозно?!  #Shocked

Не ядеш сладко? Не ти ли се прияжда понякога? Вероятно го свързваш с неприятни спомени от детството ти ли?

Хи- хи....чакам с нетърпение отговора  Grinning

# 27
  • Мнения: 46 517
Сериозно?!  #Shocked

Не ядеш сладко? Не ти ли се прияжда понякога? Вероятно го свързваш с неприятни спомени от детството ти ли?

Аз нямам никаква вина, че другите отместиха въпроса  Mr. Green
Жената пита ясно и точно:

Синът ми е на 1г. и 2мес. и другите деца като ядят вафлички и той ми иска.Аз мисля че още е рано?А вие мили мами?Благодаря ви предварително   bouquet

Отговорът ми по-горе е за вафличките  Mr. Green не за сладкото по принцип!

На въпроса за сладкото- обичам само шоколад и сладолед, за съжаление с тия вечни диети си ги позволявам 2-3 пъти в годината + торта 1-2 пъти пак за годината, това е, останалото е мед и плодове, може и да не ти се вярва, но колкото по-малко ядеш, толкова желанието за сладко отслабва.

Захар вкъщи не купуваме, не защото е вредна, а защото не слагаме в нищо, нито аз, нито мъжа ми, детето също харесва нещата натурални.
От сладките неща малката яде кроасани, когато пътуваме, защото са лесни за употреба, но вече не ги иска и тях, затова мъкна кофички кисело мляко  Crazy Шоколад майка ми й е давала- 2 пъти бял и веднъж обикновен, не съм била против, беше вече голяма и изяде по 1 квадратче  Grinning

Това е май  Grinning

П.П. secretgarden, с какво предизвиках интереса ти   Grinning

# 28
  • Мнения: 4 392
Не смятам да давам скоро! Направо се изумих,като разбрах,че в яслата давали шоколадови пасти.. Rolling Eyes
Така де,като тръгне на детска градина ,не знам как ще я отърва от вафлите.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


П.П. secretgarden, с какво предизвиках интереса ти   Grinning

Леко хапливия тон на въпроса........интересно ми беше дали ще се поддадеш и ще се позаядеш малко

Общи условия

Активация на акаунт