Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 септ. 2019, 15:38 ч.

Диета TLC

• 860
  • 12
  •   1
Отговори
Някой знае ли нещо за този по скоро режим на хранене, който сваля холестирол? Някой спазва ли го? Има ли ефект? Какви храни консумира? Благодаря на всички озовали се

# 1
  • Козлодуй
И мен ме интересува - дано някой да отговори Simple Smile

# 2
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/6733949 тук има статия за тази диета Simple Smile

# 3
Ами, сори, ама аз не видях нищо ново, което да не е проповядвано в последните 40-50 години....   Smiley 
6-11 порции пълнозърнеста храна, 3-5 порции зеленчуци, 4 порции плодове, обезмаслени млечни, месо по изключение.....най-сигурния начин да се сдобиете с висок холестерол и ССЗ.
Тези препоръки на американските здравни служби са от средата на миналия век и никакъв успех не са постигнали досега.Напротив, водят / и то се вижда навсякъде по улиците/ до наднормено тегло, диабет и ССЗ.

Идея нямам как ще се свали холестерол с ядене на храни, които са виновни за повишаването му.

# 4
  • Козлодуй
Франсоаз*, стига де нали с яденето на месо го качих този холестерол - качвала съм снимки на храната си обикн. месо и леки зеленчуци ям и съм си дебела и с висок холестерол - това че ще разгледам ново хранене няма да промени навиците ми но поне да се образовам Simple Smile

# 5
Франсоаз*, стига де нали с яденето на месо го качих този холестерол - качвала съм снимки на храната си обикн. месо и леки зеленчуци ям и съм си дебела и с висок холестерол - това че ще разгледам ново хранене няма да промени навиците ми но поне да се образовам Simple Smile
Лошо няма, всеки търси най-доброто за себе си.
Само дето това НЕ е ново хранене, а храненето, проповядвано от американците през последните 40-50 години.И така като гледам, изобщо не са успели с това хранене да направят населението на земята нито по-слабо, нито по-здраво.
Ето това е мантрата....

http://lubomirivanov.com/wp-content/uploads/2010/07/food_pyramid.png

# 6
  • Козлодуй
Напълно съм съгласна с диетата TLC, че пърженото вреди и, че пектина сваля лошия холестерол т. е. яденето на ябълки е полезно Simple Smile

# 7
Може би темата трябваше да я пусна в здравните теми. Аз се интересувам най вече от понижаването на холестерола. Ако някай се храни по този начин дали е имал резултат. Иначе с килограмите съм добре. Не търся отслабване. Е... Ако сваля 2-3 кг. няма да се сърдя Simple Smile

# 8
И от какъв зор ще си сваляте холестерола?  newsm78

Вече на всички (освен на веганите) е ясно, че холестеролът не предизвиква сърдечни заболявания, сърдечни и мозъчни удари. За това пък има предпазващо действие срещу деменции и е изключително важен за правилното функциониране на мозъка и хормоните.

Сега прочетох и статията цитирана по-горе. Страхотни съвети има, особено да се ядат растителни олиа и маргарин Shocked

# 9
  • Козлодуй
Преработените мазнини като маргарина са изключително вредни Simple Smile Не знам защо трябва да се свали холестерола но казват че стеснява кръвоносните съдове и така се повишава кръвното Simple Smile

# 10
Холестерола от храната почти не влияе на холестерола в тялото. Дори никакъв да не приемаш с храненето, ако на тялото му е необходим, пак ще си го произвежда и пак ще стеснява съдовете.

# 11
Трябва да сваля холестерола заради високо кръвно.

# 12
Не, не трябва. И да свалиш холестерола, кръвното няма да мръдне, ако не спреш да ядеш зърнени, картофи и плодове поне, ако вече си махнала всичко сладко. Ако не си и сладкото трябва да махнеш.

Общи условия

Активация на акаунт