На кого кръстихте детето(децата)си?

  • 10 217
  • 221
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 118
още в 4-ия месец ни казаха че ще е момиче и мъж ми веднага реши,че ще се казва майа.никой близък няма с това име.хубаво ама тя се роди на 29.06.! чак след 4-5 дни разбрахме че е петров ден,но не променихме името!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
  Дъщеря ми кръстихме на свекъра - малко изменено, но защото е момиче.
Синът ми е кръстен на баща ми като му е взел името едно към едно.

Никой не ни е "натискал" за това ни решение, обаче в крайна сметка и двамата дядовци много се радваха за това.

# 17
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Моята е на свекър ми. Макар да смятам, че всеки трябва да кръщава детето си с име, което харесва, много харесвам обичаят имената да се предават през поколение. А и за бабите и дядовците сигурно е голяма радост и гордост.

И моят син е на свекър ми. Никой не ме е натискал, името ми хареса, а и дядото се радва -> всички са доволни и щастливи  Hug!

# 18
  • на североизток
  • Мнения: 285
При нас - на никого.Просто се получи съвпадение с първата буква на моето име Joy

# 19
  • Мнения: 2 567
На никого не е кръстена. Няма дори случайно съвпадение с буквата на някой роднина.
Харесани името и така я кръстихме.
Ако имаме второ пак така ще действаме. Ако стане случайно съвпадение с буквата на някой баба или дядо стане, но няма да го търсим умишлено  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 978
На никой, за да няма сърдити. Sunglasses

Оказа се, че и двамата харесваме това име и така си я кръстихме- Симона Wink

# 21
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Синът ми кръстихме Божидар,защото беше доста чакан а и наистина беше като Божи дар за нас.
Дъщеря ми кръстихме на моят баща,който е покойник въпреки,че малко поизменихме името.Петър-Преслава Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 306
А трябва ли да ги кръстим на някой?

# 23
  • София
  • Мнения: 461
Името на дъщеря ми беше ясно още преди да си помисля за зачеване на дете.
Бащата даде като идея името и на мен ми хареса. Не е кръстена на никои и дори буквата не съвпада с нито една от началните букви на баби, дядовци или други роднини и познати.

# 24
  • Мнения: 492
Синът е на свекър ми, а малката - на майка ми.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Между другото, Реза, ако имам втора дъщеря, ще я кръстя на твоята, много ми харесва името Simple Smile

# 26
  • Мнения: 46 517
На никой  Laughing

# 27
  • Мнения: 8 505
А трябва ли да ги кръстим на някой?

Всъщност и аз се питам същото.
Аз вече писах на кого е кръстена,а стана съвсем случайно-двамата не стигнахме до единодушие за женско име (единия харесва едни,а другия-други имена),в един момент като на шега решихме да е на въпросната приятелка,защото веднага,щом разбра,че съм брененна,отсече-МОМИЧЕ (и взе,че позна) и...шегата стана факт Mr. Green

# 28
  • Мнения: 193
Синът е на свекър ми, а малката - на майка ми.

и при нас е по същия начин

# 29
  • Мнения: 663
 на свекър ми

Общи условия

Активация на акаунт