ДЕКЕМВРИЙСКИТЕ сладури се превръщат в летни бури!

  • 13 238
  • 302
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 039
не съм пробвала такива парчета, даже не знам точно какви са??? ама ще споделиш опита след като пробваш.
а за малката красавица - бързо одравяване. какви са тези бактерии, външно изразяват ли се някак?

# 16
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Malenna, парчетата са подобни на дамски превръзки, малко по широки и по дебели. Материята им е като на памперсите, лепят се на гащичките и предполагам че няма да запаряват чак толкова дупенцетата в горещините. Но не знам колко са ефикасни.
А външното изразяване на бактериите е  безпричинно вдигане на висока температура и много често, както беше и в нашият случай докторите решават че е вирус или зъбки. Но не е задължително да се вдига температура. Всъщност и заради тях се правят задължителните изследвания на кръв и урина на 6м. и 1г.
Много често тези бактерии се дължат на рефлукс, т.е. връщане на урина към бъбреците, но е възможно и да се дължат просто на външно замърсяване, което много често се получава от памперсите особено при момичетата(затова съм им толкова голям "ФЕН", не че не са ми удобни). При нас за да разберем причината трябва да направим едни доста неприятни изследвания на детенцета, но пък за да ги направим трябва да нямаме бактерии. Та сме малко като в омагьосан кръг. Надявам се скоро да успеем да излезем от него, ама до тогава поне ще трябва да пием антибиотици.

# 17
  • Мнения: 772
уф, Марси, много мъчно ми стана за резултатите на Вики - явно тези проблеми не се разкарват лесно, ама ти както разказваш, то детето си е съвсем бодро, весело, хранещо се и тн, но като тръгнат да се правят изследвания  Cry

а иначе и аз не съм чувала за такива парчета вместо памперси... кажи, моля те, след като ги опитате, как им е търговското наименование, по аптеките ли се търсят, и най-вече одобряват ли се от дребните? ние още и памперс-гащи не сме ползвали, дори не сме закупили.

а на мен и ЕЛИ ми се губи напоследък - дали са пак на палатка край някое чешко езерце, или пък са на море тук? ама щеше да се разчуе, ако са си тук... за Смайли не се учудвам, че не пише, тя си е на курорт, ама и Ванилийка се изгуби и няма кой да ни осведомява как върви близкото общуване между Дара и Дани (които са и на една декемврийска дата, като сме се разбъбрили и за това) Wink

# 18
  • Мнения: 166
Добро утро, дами - мами! Flowers Sunflower Аз да се разпиша, че днешният ден от седмицата, като за последен, е винаги най-натоварен.  Confused
Много сте писали! Браво на вас!  Heart Eyes
Марси, милото прекрасно Вики дано се пребори с тия гадинки! Много е смотано дечицата от мънички да се подлагат на този стрес с изследвания, доктори и т.н. Съжалявам и дано се оправя по-бързо този проблем! Hug
Здравей и на Ета и сладката София!  bouquet Между другото моята лещичка също щеше да носи това име, ако се беше родила по план - на 27-декември - Стефанов ден. Моето маме се казва Соня и щеше да е пърфект! Party
Чоча, я обясни ти как я свърши тая полезна дейност? Аз никога не съм била пушачка - дърпала съм, но когато се усетих, че хлътвам - спрях дори това невинно действие. Само че съм чувала, че цигарите или се спират от раз, или въобще няма да ги откажеш - по една, по две не става. Thinking Моят съпруг преживя нещо много болезнено, при което ги махна мигновенно и досега /вече 5 години/ не е палил. smile3501

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Malenna, драсни едно ЛС кат ще слизате към морската. Може и телефонче да оставиш. Аз влизам всяка сутрин така че няма какд а го пропусна... дур вьпрос е дали бабата няма да е дежурна тогава с малката, но ще измислим нещо. Simple Smile

Чувала сьм аз за тез дето Марси разправя... ама не съм виждала. Айде кат ги пробваш кажи какьв е ефекта/резултата.

вики1, скьпа добре са дарата и дани! Ти не ги мисли тях! Wink Вчера говорих с Ванилийка по кю-то та се отчете. Дарата слуша и яде (туй Нелата го писа преди няколко дена).

мкп няма лид а драсне някой ред? как е майка й? далис е оправи? много ми е домъчняло за нея. и за Магс!

# 20
  • Мнения: 6 039
ох, и Малена май пипна летния вирус. Снощи повърна / за първи път/ но го отдадох на това, че баща й с толкова много храна я натъпка, че направо не знам къде я побра.
Но от тази сутрин е със ужасно разстройство. Постоянно я наливам с чай от листа на мушмула и се надявам да секне. Ако някой знае нещо друго против разстройство, нека сподели.

# 21
  • Мнения: 5 790
Не знам за този чай от мушмули, странно ми се струва, ама  newsm78
Не е ли по-добре оризова вода да даваш?

# 22
  • Мнения: 224
Здрвейте!
Супер нова темичка си имаме  Simple Smile

Малена и аз съм за оризовата вода. И естествено Ентерол 250. Бързо излекуване, много течности също са добре при такива случаи и сок от моркови.

Кой питаше за Ели? Те са на море Семейно и то на Черно  Sunglasses

Марси, ти толкова се надяваше на добри резултати ...., много съжалявам че не се оказаха такива.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Valent като забременях и ги отказах цигарите,защото много ми се гадеше и после така и не ги пропуших пак.Даже и мъж ми ги отказа покрай мен.Баща ми го оперираха от тумор на белия дроб и също ги отказа.Сега в къщи пушенето е табу.
Янче,по повод ваште.Приемам го много лично.Моят баща спретна същия номер на майка,когато бях на 18год и се разделиха.Въпросната пача беше семейна приятелка ,,преди това колежка на баща ми и т.н.живяха заедно 15-тина години и сега се разделиха с много загуби за баща ми,защото имаше глупостта да я включи в бизнеса си. #Cussing out
Ели е на Приморско
Вики,ти покрай мисли за Смайли май не четеш какво те питам Crossing Arms
Малси дано се справите с тези бактерии,че лоша работа.
Раичка е на Велинград и като се върне ще пише.

# 24
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Привет!!!
Не можахме да ги пробваме пак тези парчета, сутринта преди да излезем се опитах да и го сложа  и като ревна товами ти дете, иска  "ДУГИ ГАШЧИ". Ама иначе се продават в почти всички магазини където има и памперси, български са в прозрачна опаковка с етикетче "ДЕТСКО ПАРЧЕ №"еди кой си, аз и взех №2 и струват 10ст.
Malenna все забравям да ти кажа, че това име Малена страшно много ми хареса. И живи и здрави ако някои ден второто е ммпак момиченце много бих искала да се казва така. Нали няма да се сърдиш. Grinning
По бързо оздравяване на малката красавица.
Ние днес сутринта преследвахме едно кученце и си разбихме устата. Много кръв тече и аз си изкарах акъла, ама детенцето бъзо спря да реве  и забрави. Сега е ммного смешничка, като патенце с подута устичка.

# 25
  • Мнения: 6 039

Malenna все забравям да ти кажа, че това име Малена страшно много ми хареса. И живи и здрави ако някои ден второто е ммпак момиченце много бих искала да се казва така. Нали няма да се сърдиш. Grinning
По бързо оздравяване на малката красавица.


естествено, че няма да се сърдя, бих се радвала. Grinning
Чая от сушени листа на мушмула много запича, предния път така я оправих. Иначе сега давам по 3 пъти Ентерол и1 път Смекта, ориз, картофи и моркови, ориза приготвям с джоджен/ знам че това е на варненски, забравих как му викат в София/, той също запича. Обаче положението не ми харесва, направо ака вода милата. сега спи, приготвила съм й като стане и сок от дренки дано го изпие.

# 26
  • Мнения: 772
Маленна, по-добре ли е вече Малена? аз се сещам още за шипков чай, а и доста мами тук успяваха да пробутат в по-тежки ситуации някаква специална лечебна храна (като каша, ама може да се разреди за пиене от шише) при стомашнми разстройства... newsm78
а впрочем и според моя софийски джоджен си е джоджен и все забравям как още му се вика Wink

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 23:35 от Маймунка

# 27
  • Мнения: 4 195
Чоча какво ме питаш newsm78бах нищо не виждам, нещо аз ли не съм уред - яме питай пак моля те Praynig Praynig  bouquet
сега за разтройство - нали Виктор е с таквоз - та имало нови прахчета, от първото го секна ама ми свършиха и грам не запомних как се казват ooooh!нещо с Н най беше.....сори, щше се опитам да си спомня
другото което даваме - чай от шипка и джоджен, веднага диета - картофи, моркови , тиквички, ориз , бана и ябълка - нищо друго, а да и солети и бисквити обикновенни, компот от дренки или чай от такива, оризовата водя и аз давам - какво друго - това май само давам, и много ама много течности - чайове в случая Peace

# 28
  • Мнения: 2 657
здравейте Hug
Онзи ден ми бе каръшки,скапа ми се компа и не искаше да тръгне.А и нали ви казах,4е малкия вдигна темп така от нищото като се сабуди без никакви други признаци,та цяла нощ сме били с 39.9 градуса,направо луднах #CrazyНе спахме цяла нощ,цяла нощ мранкане и викане на мамоооо и тата и като я свали за малко дремнем и после пак наново.горкия 4ак по4на да трепере сутринта от гадната темп.та се завлякохме при доки и се оказа,4е сме с фарингит Twisted Evilизсписаха ни една дълга рецепта от 6 неща + Макропен за 40лева #Crazyтази нощ не е вдигал,дано и днес не вдигне и дано по-бързо се оправим.

Бързо оправяне на вси4ки болни де4ица Hug

# 29
  • Мнения: 6 039
Здравейте момичета. Спазвам всички указания, от вчера й давам и лечебна Хумана. Вече май е по-добре. Поне не е като вчера. Дано всички бебоци оздравеят по-бързо. Че темата стана като рецепта от болницата. Sad

Общи условия

Активация на акаунт