Приятелство

  • 4 113
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Сф
  • Мнения: 10 766
Вие нямате деца,нали?А той пътува? Ти с него ли? Защо сте взели това решение ,не разбрах.Ако си седиш тук,няма логика.Никой не ти се нахвърля,защо подскачаш?Работата е соц.контакти,преживявания.Разбира се,ако правиш това,което ти харесва. На мен лекар ми го е казвал това за работата.Носи повече позитиви,от негативи,важна за псих.здраве ,ако щеш.
Ако пък финансите са вповече, пътувай ,развивай се,има хиляди групи,интереси.Контактувай с нови хора!
А и много важно,рискуваш да задълбаеш в бебеправенето и да зациклиш и да си създадеш проблем.Т.е.самовглъбяване само в тази насока.
Човек от нищоправене сериозни проблеми може да си навлече.Млада си ,живота е пред теб!
Сега,при едни други нрави,жените си седят дОма и обгрижват роднините,готвят,шият,гледат сериали,клюкарстват,задушевно роднинско- съприятелско общество,така да се каже.Ако ти харесва това ок,не би трябвало да питаш за приятелства- те са в семейството. За другите неща,вече ти отговориха съфорумките.
П.п.Не мога да се сдържа..Мотика нямате ли? 😳

# 16
  • Мнения: X

Авторке, препоръчвам ти да прочетеш съседната тема за бременната с ревнивеца и да си намериш някакво смислено занимание. Приятелите сами ще се появят, когато трябва.

# 17
  • Мнения: 13 966
Не мога да разбера защо темата се извъртя в това да покажем колко е незаменимо да ходиш на работа и колко е лошо на си домакиня.
За сведение към онези подигравателни коментари за шиенето и сериалите - аз съм домакине от 12 години. По стечение на обстоятелствата ( защото съм израснала във времена когато всички носеха едни и същи дрехи и имаха еднакви мебели ) мога ида шия и да плета и да бродирам и да правя с ръцете си каквото ви дойде на акъла, както и да върша разнообразна мъжка работа в домакинството от всякакво естество. Не намирам уменията си за минус. Телевизия не гледам въобще. Нито се чувствам тъжна че не ходя работа.

На авторката искам да кажа че всяко нещо е с времето си. Нека прояви малко търпение и мъдрост, а  бг- мама да чете за разтоварване и за  набавян на дневната порция хумор.

# 18
  • Мнения: 39 648
Ходиш на мол, правиш си прически и маникюр, пиеш кафета, гледаш сериали, готвиш. За друго не се сещам.
Инак за мен това е супер празен живот. Аз не бих могла да седя вкъщи и да се мотая по цял ден.

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 576

Авторке, препоръчвам ти да прочетеш съседната тема за бременната с ревнивеца и да си намериш някакво смислено занимание. Приятелите сами ще се появят, когато трябва.

Напълно съм съгласна!
Хората влизат и излизат от живота ни по всякакво време, а понякога изненадите са доста неприятни.

Препоръчвам курс- все пак там всички ще имат поне един еднакъв интерес и ще има какво да се обсъжда.

Аз изкарах висше с дете на годинка и после бременна с второ. От университета ми останаха няколко чудесни приятелства до ден днешен.

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 584
Не е лошо да си домакиня, а изцяло да зависиш от някой друг. По стечение на обстоятелствата, най-популярният начин да си независим финансово, е да работиш. Или ако спечели от лотарията достатъчно пари, тогава да лежи вкъщи колкото иска.
Достатъчно теми има във форума, които доказват, че всичко се случва и дори сега нещата да са розови, не се знае след 10 години с колко деца ще ти се наложи да започваш от нулата.

# 21
  • Мнения: 39 648
От нулата, без трудови навици и без никакъв стаж.

# 22
  • Мнения: 4 808
От нулата, без трудови навици и без никакъв стаж.
О, да, аз имам една такава позната. На 50 години, без стаж и трудови навици, се чудеше кой път да хване. Защото мъжът и имал бизнес и много пътувал, не искаше тя да работи, за да му е винаги на разположение и да може да пътува понякога с него. И като се влюби той в друга, ела да видиш... Сега е в чужбина дамата, замина да чисти хорските къщи, а е с висше образование, ама каква полза...
Авторке, правилно са те посъветвали, намери си хоби, учи език или се запиши да учиш нещо. И нещата ще се наредят от само себе си.

# 23
  • Мнения: 15 797
И аз мисля, че е било грешка да си останеш вкъщи, след като нямаш деца. Хубаво е, че можеш да си го позволиш, но това си е загуба на време и социални контакти, както и да го погледнеш. Можеше да продължиш да работиш и един ден, когато забременееш, тогава да си останеш вкъщи. Все някога и това ще стане.
Иначе мога да те посъветвам да запишеш някакви курсове - нещо, което ти е интересно. Език, танци, готварство, сладкарство, графичен дизайн и т.н. Може да започнеш да ходиш на аеробика или на друг групов спорт. През седмицата тези занимания се посещават предимно от жени, които също не ходят на работа и можеш да завържеш нови приятелства. А, когато имате бебе със сигурност ще срешнеш много нови приятелки покрай детето и разходките по парковете.

# 24
  • Мнения: X
Не е лошо да си домакиня, а изцяло да зависиш от някой друг. По стечение на обстоятелствата, най-популярният начин да си независим финансово, е да работиш. Или ако спечели от лотарията достатъчно пари, тогава да лежи вкъщи колкото иска.
Достатъчно теми има във форума, които доказват, че всичко се случва и дори сега нещата да са розови, не се знае след 10 години с колко деца ще ти се наложи да започваш от нулата.

Вие сте страшна работа 😂😂😂 Как по-точно разбрахте, че завися финансово от мъжа ми?!?!
Мили дами, не правете заключения от предположения.

# 25
  • Мнения: 10 472
Аз лично, не те съдя, както беше написала по-нагоре, въобще никога през живота си не съм си позволявала да съдя, когото и да било, има кой да ни съди всички.  Може би съм се изразила по-рязко, но за мен от поста ти лъха наивност и неопитност. Дори ми е странно, че имаш 10 години стаж, както пишеш. Работила си сред хора, би трябвало да си наясно с отношенията и приятелствата. Колкото и да търсиш "като луда" контакти, те могат и да не се превърнат в приятелства. Какво ти дава да седиш 3 часа с някой и да си разказвате нещата? Обикновено приятелства възникват на база на сходни интереси. Правилно те посъветваха да се занимаваш с нещо, тогава неминуемо ще намериш интересни хора.
ПП. Пиша го като човек цял живот работил от къщи. Така ми се стекоха нещата, а това е нещото, което винаги съм мразила.

# 26
  • Мнения: 2 039
Не казвам че е лошо да си домакиня,лошо е да си скучаеща домакиня.Докато нямате деца не е разумно така да се изолираш.
После ще имаш възможност да си стоиш в къщи и да гледаш децата.

# 27
  • Мнения: 8 025
Докато си карала 10 годишния си стаж, не ти ли се е искало да имаш свободно време все за нещо? Прави това, за което преди си нямала свободно време. Не е задължително да работиш, за да се наслаждаваш на живота Joy, но не трябва и на всяка цена това да зависи от факта дали имаш или не компания (приятели). Ако толкова силно ти липсват приятели,  варианта ти го писаха хората: да се запишеш на курсове, хобита, екскурзии, спорт и т.н.

# 28
  • INFJ
  • Мнения: 9 584
Повечето хора, които не работят, зависят от някой/нещо. Не е ядрена физика.

# 29
  • Мнения: 39 648
Може да е наследствена рентиерка.

Общи условия

Активация на акаунт