Хранене с лъжичка

  • 902
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 555
Нормално явление е изглежда, защото и около нас дечица на вашата възраст нещо не я приемат лъжицата, но е период и ще отмине ! Синът ми веднага разбра за какво е лъжицата когато го захранвах и дори си отваряше устата и си я търеше ! Дори имахме проблем по едно време, защото отказваше да пие млякото с биберон и се бях принудила на няколко пъти да му го давам с лъжичка  Shocked

# 16
много благодаря на всички ви!

струва ми се, че най-добре ще бъде да съм търпелива и да пробвам отвреме навреме, докато отново приеме лъжичката. само се страхувам да не би да реши, че щом когато не иска лъжичка, му давам биберон, може винаги да минава тоя номер. но май друг изход нямам Simple Smile

# 17
когато за първи път дадох с лъжичка я беше страх, защото беше нещо ново и плюеше всичко. И аз давах с  биберон. Но после бях малко по търпелива и я свикнах с лъжичка, проблема беше само че докато минеха 4 часа тя огладняваше много, а храненето става бавно и започвахме полоеин час по-рано.
А на твоето бебе вече му е по лесно с биберона явно и ако е по-мързеливичко, защо не му дадеш да си пойграе малко с лъжичката, за да я поопознае. Дано всичко да мине успешно. А ние сме на 3 м и 10 дни и ядем пюре от 13 дни и вече ядем по 100грама с лъжичка.

# 18
ние започнахме пюрето на 3 месеца. първо плюеше и хапваше много малко, но след около 2 седмици вече си изяждаше повече от половин бурканче с лъжичка. и малко по-късно започна да хапва 5-6 лъжички и да започва да реве, докато стигнахме до момента, когато щом усетеше лъжичката до устата си, веднага ревваше. та сега трябва не да се научим на ядене с лъжичка, а да се сетим отново как става...

Общи условия

Активация на акаунт