За старите филми

  • 24 774
  • 100
  •   2
Отговори
# 60
и аз много обичам старите бг филми като
"оркестър без име"
Опасен чар" (филм класика за мен!)
Уроци по никое време
Маргарит и Маргарита-този филм май и сега е актуален

# 61
  • Мнения: 260
През 70те години имаше и един Български филм с името " Синята лампа". Даваха го само един път и не повториха. Само смътни спомени имам за него , но бих го гледал пак. Лошото е че никъде вече не може да се намери. Дали не е унищожен вече , защото не показваше тогавашната милиция от най-добрата и страна. Някой спомня ли си този филм ?
Също и филма "Професионалиста" с Белмондо не мога да открия , макар че музиката от този филм я има навсякъде и една от най-добрите на Енио Мориконе.

# 62
  • Мнения: 1 006

Помня как гледахме Божествени тела по 5-6 пъти в кино Република. 


С моя любима приятелка си живеехме в киното по едно време заради този филм. Hug Много активно се занимавахме с аеробика тогава /бяхме все още ученички/ и то при една от най-добрите инструкторки в София.Едвам намерихме една незнайна шивачка да ни ушие екипи, които на тъмното в киното прерисувахме. hahaha Приятелката ми стана инструктор по аеробика и направи група в първия такъв клуб в Свищов, когато вече бяхме студентки там. Hug Този филм ме е белязал положително по някакъв начин, както и "Флашданс" Hug

Няма да повтарям изброените от вас филми, а ми се иска. Wink

# 63
  • Мнения: 2 818
Освен тези, които сте написали вече, се сещам и за един филм, който никой мой познат не помни  Rolling Eyes "Линда и картонения куфар"

# 64
  • tardis
  • Мнения: 329
Освен тези, които сте написали вече, се сещам и за един филм, който никой мой познат не помни  Rolling Eyes "Линда и картонения куфар"

Сигурно не е същият, но като каза 'Линда', имаше такъв сериал за една опасна дама-каратистка със същото име, полски или чешки...  Grinning

# 65
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
За любителите на "Закуска на тревата" :
http://zavtraknatrave.narod.ru/

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 22:40 от djemma

# 66
  • Мнения: 2 818
Освен тези, които сте написали вече, се сещам и за един филм, който никой мой познат не помни  Rolling Eyes "Линда и картонения куфар"

Сигурно не е същият, но като каза 'Линда', имаше такъв сериал за една опасна дама-каратистка със същото име, полски или чешки...  Grinning

Май не е същия. Беше за майка и дъщеря, мисля италианки... или поне така се държаха.

Сетих се за още един филм, който за мен беше направо фундаментален - Синята Птица.  bowuu  Руско-американски, но съм го гледала в Москва, а не тук. Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 7 091
Освен тези, които сте написали вече, се сещам и за един филм, който никой мой познат не помни  Rolling Eyes "Линда и картонения куфар"

Аз си го спомням!!! На мен също много ми беше харесал! Даже се опитвам да се сетя как и беше фамилията на въпросната Линда Simple Smile. Много ме беше вдъхновила нещо като го гледах този филм, а наистина май италиански беше.

# 68
  • Мнения: 5 462
През 70те години имаше и един Български филм с името " Синята лампа". Даваха го само един път и не повториха. Само смътни спомени имам за него , но бих го гледал пак. Лошото е че никъде вече не може да се намери. Дали не е унищожен вече , защото не показваше тогавашната милиция от най-добрата и страна. Някой спомня ли си този филм ?
Също и филма "Професионалиста" с Белмондо не мога да открия , макар че музиката от този филм я има навсякъде и една от най-добрите на Енио Мориконе.

По сателитния канал България ще го дават първа серия утре вечер от 21 часа и втора серия в четвъртък .http://programata.bnt.bg/tv_bulgaria

# 69
  • Майничка
  • Мнения: 12 646
Сигурно не е същият, но като каза 'Линда', имаше такъв сериал за една опасна дама-каратистка със същото име, полски или чешки...  Grinning
Унгарски беше, запомнила съм, че дамата носеше дървено сабо за да се събува по-лесно като се пердаши.
А помните ли една румънска поредица за комисаря Молдован? Не мога да се сетя как се казваше този актьор, но после игра в "Кариерата на Никодем Дизма".
И една румънска комедия "Бай Марин милиардер" (малиии, колко дърта съм да се сещам за таквиз антики!).
А първия филм "за възрастни", на който баба ми ме заведе, защото нямаше на кого да ме остави (на 5г.), беше един индийски "Исения", що рев се изрева около мен!

# 70
  • Мнения: 2 292

setih se za filmzeto. blagodarq

# 71
  • Мнения: 289
Освен тези, които сте написали вече, се сещам и за един филм, който никой мой познат не помни  Rolling Eyes "Линда и картонения куфар"

Аз си го спомням!!! На мен също много ми беше харесал! Даже се опитвам да се сетя как и беше фамилията на въпросната Линда Simple Smile. Много ме беше вдъхновила нещо като го гледах този филм, а наистина май италиански беше.

Линда де Суза май се казваше мацката. Хубав беше филмът наистина.
Сещам се още за :
Графиня дьо Шарни
Дъщерята на Мистрал
Дик Търпин (как само го целувах тоз Дик на екрана) Blush
Танцувай с мен(бразилски ако не се лъжа )

От детските:
Мечето Бамзе
Малките клоуни от щастливия град
Синбад
А тези Бискити какви точно бяха? Нещо ми убягват в момента, а знам че съм ги гледала.

# 72
  • Мнения: 822
Аз имам по-голяма сестра,която доста рано ме заведе на филми,които не са съвсем детски,но са приключенски...Наистина са се запечатали в паметта ми...
Рекордите ми за него време са:
Сандокан (поне 10 пъти;и сега си тананикам мелодията от филма)
Зоро (също повече от 10 пъти;Ален Делон беше в разцвета си)
Синовете на Великата мечка (и книгата по него време беше свещена за мен)
И като стана дума за индийски филми (тогава бяха модерни)-Невинното дете

# 73
  • Майничка
  • Мнения: 12 646
Освен тези, които сте написали вече, се сещам и за един филм, който никой мой познат не помни  Rolling Eyes "Линда и картонения куфар"
Аз си го спомням!!! На мен също много ми беше харесал! Даже се опитвам да се сетя как и беше фамилията на въпросната Линда Simple Smile. Много ме беше вдъхновила нещо като го гледах този филм, а наистина май италиански беше.
Линда де Суза май се казваше мацката. Хубав беше филмът наистина.
Линда да Суза - тя е португалска изпълнителка на фадо, но е живяла основно във Франция. "Картоненият куфар" е френски, биографичен за нея.

А от тази сутрин по Канал1 започна "Рицарят на бялата дама"

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 383
А тези Бискити какви точно бяха? Нещо ми убягват в момента, а знам че съм ги гледала.

Това май бяха за едни животинчета като маймунки - мончичита им викахме!
Ех, спомени - с брат ми нарочно чакахме "Милион и едно желания", за да погледаме малко стара анимация!
Сега ако някой си спомня как се казваше козела от "Приказки под шипковия храст" го признавам!
А козлето Боц?

Общи условия

Активация на акаунт