Цветята в нашия дом - тема 77

  • 26 561
  • 743
  •   1
Отговори
# 525
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Тези са другите ми две, може ли да ми кажете как се казват?

дясното трябва да е кампелия, ако това, което се вижда е нейния цвят. Simple Smile
http://botsad.ru/dbajax/dbi/17964

# 526
  • Мнения: 861
Тези са другите ми две, може ли да ми кажете как се казват?

дясното трябва да е кампелия, ако това, което се вижда е нейния цвят. Simple Smile
http://botsad.ru/dbajax/dbi/17964
Да, благодаря Wink

# 527
  • Мнения: 71
Благодаря Ви, st. Dobri! Това е цветето, макар и моето да е доста по - малко. Ако не го поразя, ще стане хубаво растение.

# 528
  • Мнения: 7 913
Колко висок може да стане един антуриум? Сложих го на една секция, обаче вече опира в тавана. Ще ме изселят с моите китки вече Joy

# 529
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Ами свали го на по- ниско.

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 3 221
Зокумът ми е на 2 години и пусна семенник. Дълго време беше като пръчка и мислех,  че ще развие ново клонче, но се оказа листо пълно с малки семенца. Това ми е първи зокумът и нямам опит в отглеждането му. Въпросът ми е: някой пробвал ли е да захване ново растение от семе и дали е имал успех?

# 531
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
аз бих пробвала. Simple Smile любопистството ми е безгранично.

# 532
  • Мнения: 7 913
Ами свали го на по- ниско.
Нямам място, наистина. Сигурно ще го подаря на някого да се мъчи при мен.

# 533
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
При мен олеандрите(зокуми)  са на.двора. Правят семенца, но досега не съм видяла да е поникнало малко растение. Нашите ги захванах от резник.

# 534
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
през годините имах африкански теменужки (сентполии), мушкати и циклами от семена.
по-лесно е от резник, но и със семена става. Simple Smile

# 535
  • Мнения: 10 687
Ще ми помогнете ли с идентифицирането на това алое?

# 536
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
GASTERIA ARISTATA?

# 537
  • Мнения: 4 580
Здравейте, моля за помощ, ако мога да спася за пореден път тези цветя:


Купих ги на пръчки от една борса, за да не ги изхвърлят. Поливах ги редовно, разлистиха се хубаво с плътни и тъмно зелени листа.
Обаче от някъде се появиха едни бели паяжини - само по тях, останалите цветя не бяха засегнати. Окапаха им листата пак до пръчки и ги пръсках с препарат докато се махнат паяжините.
Разлистиха се до положето на снимките, но листата са рехави, бледи и падат като сухи. Розовото цъфти с тези малки цветове, а бялото има пъпки, но не цъфти.
Дълго стана, но ще съм много благодарна, ако можете да ме посъветвате как да ги оправя.

# 538
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
не е голямо успокоение, ама моите не стигат и до тук.
азалиите са висока топка за мен Sad
ако ги поливаш повече - загниват и умират;
ако ги засушиш - изсъхват и умират...
няма угодия.

# 539
  • Мнения: 4 580
Благодаря, ще продължавам да опитвам, все пак 2 пъти съм успяла.
Другото интересно е, че до тях има един жасмин, който се държи по същия начин - не цъфти и листата са като сухи.
Може да е от почвата, в която ги присадих. В същата почва имам коледна звезда, която пък се чувства прекрасно и си цъфна съвсем сама, без да я местя и приспивам. Не знам вече какво да правя, а не искам да се отказвам от тях.

Общи условия

Активация на акаунт