На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 54 013
  • 739
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 11 112
Чистят се главните пътища много добре. Петостепенните - не или поне не бързо. Една зима ни заваля в Пелион на Нова година, на 31.12 и 1.01. естествено нямаше почистване дори в общинския център Аргаласти. После изчистиха главния път.
Големи снегове са рядко и почти никога в средата на февруари, то тогава вече почва пролетта в Гърция.
За Маказа трябва да питаш българските власти Simple Smile

# 511
  • Мнения: 127
Понеже предишните страници бяха на вълна Евия, може ли да си кажете мнението за Agia Anna Beach? Прекалено ли е туристическо? Доколкото виждам плажа е пясъчен, а има и фронт за вечерно шляене май.

# 512
  • Мнения: 11 112
Няма нищо туристическо на външния бряг на Евия. Конкретно Агия Анна е огромен и поради това няма как да се напълни, макар на него да има и голям хотелски комплекс. Не е особено пясъчен. "Фронт за вечерно шляене" Grinning може да се нарече северната му част, но юг е пустош.

# 513
  • Мнения: 7 640
И аз да допълня за плажа на Лутра - не става.
Този на минералните извори беше и мръсен - обелки от вафли, найлони... Интересен е за гмуркане.
Като цяло градските плажове са тесни, каменисти и особено след обед / вечер са претъпкани (основно с пенсионери). Моите щерки чак се погнусиха от плажа на влизане в Евия гледайки от колата. Ходили сме 4 пъти там и все е претъпкано вечер, когато се връщаме от другите плажове. По-горе са дали добри идеи.

п.с. аз нещо го закъсвам с Пелион  - или нямат достатъчно места за компанията, или обявяват дебели цени, ако изобщо отговорят. Изръшках всичко, препоръчано преди няколко страници. Не зная рано ли е, късно ли е... (за юли месец иде реч)

вижте дали ще ви допадне Chara studios and apartments до Агиос Йоанис на източния бряг.
Страхотно беше на Пелион, благодаря на ЕлиТ и на всички търпеливи съветници! Gift Heart

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 18:46 от PolarFox

# 514
  • София
  • Мнения: 11 989
Как е на Крит в началото на октомври?
Не питам за времето, а като натовареност.
И има ли смисъл да купувам билети за ферибот отсега?
И до Ханя или до Ираклио е по-добре да пътуваме?

Останалите въпроси ще ги задам по-нататък.

# 515
  • Мнения: 11 112
Няма да е много натоварено, билети за ферибота - не, най-много няколко дни по-рано (има обаче намаление, ако вземете едновременно отиване и връщане), Ханя или Ираклио - зависи къде целите да ходите и разглеждате (но фериботът до Ираклио е малко по-евтин). Островът не е за едно ходене.

# 516
  • София
  • Мнения: 11 989
Още не знам къде искаме да ходим. По принцип не обичаме лудницата, но щом през октомври не е натоварено, то това няма да е определящо.
Ще сме с кола, така че можем да сме навсякъде.
И планът е да е от 1 до 10 октомври.

Засега не съм чела подробно за Крит, затова бих приела всякакви съвети.
Щом не е нужно да бързаме с фериботните билети, има време да го организирам.

И там ли духа като на Цикладите?

# 517
  • Мнения: 11 112
То ще е спокойно откъм хора, но все пак северната част е значително по-застроена и туристическа като изглед и инфраструктура. И пейзажът има значение. От това, което съм научила във форума, за вас препоръчвам основно Либийския бряг (то и за мен е тъй Simple Smile). Иначе 10 дни са достатъчни за малка част от острова, даже и за половината не стигат.

# 518
  • София
  • Мнения: 11 989
Много благодаря.
Ясно ми е, че 10 дни са малко, но толкова имаме. Миналата година 1 седмица не ни стигна да обиколим целия Наксос. Предполагам, че сега няма да успеем и четвърт да видим.

Ще се заровя в темите и нета, за да планирам добре.
А съвети приемам по всяко време.
Плажуването е само част от целта (по-важен ми е шнорхелингът). Обичам да разглеждам културни и исторически места, обичам и да се мотая в нетуристически селца.
Естествено обожавам и храната.

# 519
  • Мнения: 11 112
За шнорхелинг препоръчвам този плаж - Схинария, https://goo.gl/maps/5hntkESSPEb1DkL17
както и плажа на о-в Грамвуса. Там се стига само при атакуване на Балос с туристическо корабче, иначе на Балос може и с кола и пеш, но до Грамвуса няма друг начин.
Естествено, има и много други сигурно. За следващ път в тази насока, от каменистите плажове, гледам и към Сугия.

Има доста пътеписи в темата, все до октомври ще ги прочетеш, пък ще питаш Simple Smile

# 520
  • Мнения: 12 032
То по островите никога не стига времето. Angry

# 521
  • Мнения: 11 112
Абе, то така е, ама къде са островчета по 10 минути (каране в посока), къде е това островище! Но супер си е Крит, струва си всяка стотинка и всеки километър.

# 522
  • Мнения: 12 032
Ми 7 дни на Лимнос не стигнаха, 9 на Кефалония пък хич, 10 на Наксос - едно нищо! Но пък да! Струва си всеки завой, всяка стотинка.

# 523
  • София
  • Мнения: 1 247
На Цикладите не съм била все още, но вятърът може да бъде зверски на Крит. Първия ден като пристигнахме, така яко духаше на Полиризос, че ми събори вратата на багажника на главата, а в морето вдигаше водата. Но на следващия ден утихна и за 7 дни беше прилично положението с вятъра. За периода, в който бяхме 14-23 септември, не бих казала, че е било натоварено. А водата беше чай, най-топлата вода, в която съм се къпала в Гърция изобщо. А времето като изключим вятъра беше прекрасно. Но това се отнася за южната част около Полиризос, Франгокастело, Хора Сфакия. Северът е адски, ама адски комерс според мен. Билети за ферито ние лично купихме внезапно, както си пиехме кафето в Лутра, решихме че отиваме на Крит, и купих билетите за същия ден вечерта. Не мисля, че ще видите зор с билетите, както е казала и Параход.

# 524
  • Мнения: 790
Гледам в букинг за хотели, виждам, че има избор, но за конкретен период има и доста стаи разпродадени. Планувам почивка за началото на Юли, кога е подходящо да запазим хотел на Лефкада?

Общи условия

Активация на акаунт