На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 54 010
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Пелопонес - с настаняване примерно около Метони/Финикунда отговаря на описанието. Около Мани не сме били все още.
За Кефалония може и да е късно септември, ако захванат пак онези циклони. Ние си тръгнахме на 3 септември....и след нас-потоп. Което се случвало често в този период.

# 676
  • Мнения: 3 841
Имам препоръка за Пелопонес, ако решиш. Зависи и кое Мани ти е в приоритетите, но ако искаш и Мани, и другия ръкав, то търси настаняване Лимени или Гитио, до главния път. Пусни си Мапса и ще видиш, че 15-те км Котронас-Лимени ти ги дава близо 1/2 час.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 247
И аз съм за Пелопонес. Финикунда, Захаро, Елафонисос, Плитра, Лимени......

# 678
  • София
  • Мнения: 1 902
Никой не знае къде и как ще духа..
2019-та беше чуден на Йонийското Simple Smile

# 679
  • Мнения: 11 108
За Кефалония може и да е късно септември, ако захванат пак онези циклони. Ние си тръгнахме на 3 септември....и след нас-потоп. Което се случвало често в този период.
5-6 години подред беше все така... а пък през 2019-а септември се случи най-хубав на Йонийско от цяла Гърция. По Егейските се съдра от вятър и студена вода.

Но въпреки превратностите на климата, южен Пелопонес си е най-сигурно за сезона, както са писали и други по-горе. Мани е прекрасно място, но не блести с плажове. Препоръчвам изброените от Тодоричка места (от тях само Лимени е на п-ов Мани, то е чудно красиво селце, но няма грам плаж).

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 15:51 от Параход

# 680
  • Мнения: 194
Миналата година бяхме на Мани в Гитио. Плажове и градчета за разходка много и страхотни...О Симос!...но беше много ветровито...от 3 седмичен престой нямаше ден без вятър кога повече,кога по-малко...наложи се да въведем иновации като връзваме канап за спиците на чадъра и оттам забивахме в пясъка херинги, както се опъва за палатка,за да не гоним чадърите постоянно. Страхотно си изкарахме,но заради вятъра не знамдали бихме повторили.

# 681
  • Мнения: 11 108
Stelyana Treneva,
вие бяхте през юли, ако не се лъжа? За Симос е доста типично да духа, за останалите места - не толкова... Но лято 2019-а беше необичайно ветровито в цяла Гърция, според мен. (Иначе сме ходили през май, юни и септември на Пелопонес и не сме имали изобщо драми с вятър, дори и на Симос беше тихичко и морето - тава; макар че веднъж в северозападната част - точно срещу Кефалония - на 1.09. ни плющя пороен дъжд.)

# 682
  • Мнения: 805
Супер, много благодаря на всички. Аз също имах по-голямо влечение към Пелопонес.
Ще разгледам всички предложени селца за настаняване, но само да попитам, за Елафонисос си трябва кола, предполагам и се ходи с фери. Как препоръчвате - да обмислям ли настаняване и там някакви дни или един ден за плаж и да го поразгледаме е достатъчен? Четох, че цените на островчето са си доста високи, поради което се замислям дали да не го включва в програмата с еднодневно посещение?

@Stelyana Treneva 617298 - а кой месец бяхте миналата година и се сблъскахте с този вятър и навсякъде по ръкавите ли беше така?

# 683
  • Мнения: 11 108
Salex,
на кантар е. Ферито за кола и двама пътници е около 15 евро в посока (по спомени) и пътува 10 минути, а островът си е леко скъп като настаняване и нищо особено като кухня. На място не съм забелязала обществен транспорт, така че колата е необходимост. Вие си преценете как ще ви е по-изгодно и удобно.
Ако отсядате в Лакония, близо до пристанището на Пунда (да речем Плитра, Демоня, Монемвасия), спокойно можете да отидете напр. 2 пъти на плаж там, без да предвиждате нощувки на Елафонисос. Така ще можете да се съобразите и с прогнозата за време и вятър. То няма много за разглеждане, просто страхотен плаж Симос - и още няколко интересни плажа, но нищо подобно на него. Островът е с размерите и населеността на Амулиани, също като него има едно-единствено селище.

# 684
  • София
  • Мнения: 3 461
Дайте идеи накъде да отксочим за 3 нощувки през май.Всяка година покрай 24.05 ходим  по ръкавите,но нещо са прекалили с цените, а и  ми  омръзна.Накъде да хванем, така че  хем да не е далеко че времето е малко, хем да има шанс да хванем тихо заливче  с шанс за малко  майско плажуване...Знам че въпросът е супер досаден и общ, но ми трябва някакво селище като насока.

# 685
  • Мнения: 3 841
Точно тези дни ми изскочи оферта от Музенидис за края на май и не ми се видяха неприлични цените
https://m.facebook.com/Mouzenidis.bg/

# 686
  • Мнения: 11 108
Дайте идеи накъде да отксочим за 3 нощувки през май.
Тасос е доста спокоен по това време. Ние супер си изкарахме едни три дни там миналата година там около 1 юни (не бях ходила от 10 години поне). Къпахме се, но водата беше бррр Stuck Out Tongue
По-надолу има и много други възможности, разбира се. Волос се стига по-бързо от Торони и Сарти напоследък, откак завършиха магистралата при Олимп.

# 687
  • Мнения: 2
Току що се включих в тази тема и ми е много интересна. Ние сме с малко детенце на 1 г. и 10 м. Миналото лято летувахме на Тасос, в Лименас. Тази година ми се иска да сменим локацията. Търся място близо до нашета границата и да не е остров. За сега съм се насочила към Палаион Цифликион. Не сме ходили, но на снимките плажа изглежда страхотен. За съжаление хубавите къщи и апартаменти на първа линия вече са заети за целия сезон.🤔 Явно мястото ще да е много хубаво...?!
Бихте ли ми препоръчали друго място в континентална Гърция, близо до Б-я и хубав плаж?

# 688
  • Мнения: 194
Супер, много благодаря на всички. Аз също имах по-голямо влечение към Пелопонес.
Ще разгледам всички предложени селца за настаняване, но само да попитам, за Елафонисос си трябва кола, предполагам и се ходи с фери. Как препоръчвате - да обмислям ли настаняване и там някакви дни или един ден за плаж и да го поразгледаме е достатъчен? Четох, че цените на островчето са си доста високи, поради което се замислям дали да не го включва в програмата с еднодневно посещение?

@Stelyana Treneva 617298 - а кой месец бяхте миналата година и се сблъскахте с този вятър и навсякъде по ръкавите ли беше така?
Юли месец от 7 до края.Водата беше топла навсякъде с изключение на Героломени... там в пет часа следобяд такава студена вода никъде в Гърция не съм усещала. На  Симос  ходихме три или четири пъти като от гитио са около два часа.Ферибота е 20 евро за двама възрастни и две деца и малка кола.

# 689
  • София
  • Мнения: 3 461
Цитат на: Параход link=topic=1143471.msg40095506#msg40095506 date=1580330041. Волос се стига по-бързо от Торони и Сарти напоследък, откак завършиха магистралата при Олимп.
[/quote
Ех, Параходче...четеш ни неизказаните мисли...На тоя Волос откога му се каня... Мислиш ли че за 3 дни си заслужава?В кой район да гледам?

Общи условия

Активация на акаунт