На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 903
  • 739
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 915
Тъй като не сме ходили никога, бихте ли споделили къде е подходящо за отсядане в зоната от Кими до Климаки, може и по-надолу; близо до живописни плажове като Kalamos,  Korasida,  Cheromylos beach и т.н.?

Обичайно отсядаме в места тип студио, по възможност с двор, и близо до плаж, или с хубава гледка.

Много ли е ветровито от тази страна на острова? Нещо характерно там за климата, да се избягва определен месец заради ветрове, вълни и прочие?

# 76
  • Мнения: 11 077
Вълни има често, защото е открито море, но ако човек е ходил на Черно море, според мен в Егейско през лятото изобщо не може да се каже, че има вълни Simple Smile
Ние бяхме отседнали там преди о. Андрос и беше значително по-безветрено и с по-топла вода, отколкото на острова.

Настаняване има около всички споменати плажове - Муртери, Корасида, Каламос. Нещо като вилни зони са - пет къщи, 1-2 таверни. Не си представяй нещо помпозно. Но гледки има, защото денивелациите са големи. Пътищата са леко екстремни откъм завои и наклони. Другите два споменати плажа (на които не съм ходила) са, доколкото виждам, близо до Агии Апостоли, което вече си е селце.

# 77
  • Мнения: 4 915
Благодаря. Simple Smile
Не ни плаши да е по-спокойно и "умряло", стига да има гледки и море. Simple Smile И 2-3 таверни за разкош. А, и да е зелено.

# 78
  • София
  • Мнения: 11 987
А тези места дали ще са достъпни за такива като нас и к@ли?

# 79
  • Мнения: 11 077
Голяма част са достъпни, като условието е да не сбъркате пътя, защото има богато разклонена мрежа от селски пътчета без особено отабеляване. Ние го бъркаме често и обикновено слизаме първия път (и винаги по тъмно!) по някой страховит, пък после се оказва, че имало и доста по-нормален.

# 80
  • София
  • Мнения: 11 987
Благодаря, значи ще се пробва някога.

# 81
  • Мнения: 5 898
Free Soul, ние сме нощували в Агии Апостоли и силно го препоръчвам. Събота и неделя се пълни с гърци. Има пясъчен плаж, който по наше време беше без грам вълна. Селото е доста вълнообразно, да го имате предвид. Ние бяхме в Triantafilia Guesthouse и мога да кажа, че задоволи всичките ни претенции. Не личи на картата, но къщата е на сериозен баир. В селото има няколко таверни и два бара, доколкото помня. Много приятно и спокойно е.
Принципно междинния път Лепура-Неохори е съвсем равен без особености. Но разклоненията в зависимост накъде сте са особени. Стомио и Херомилос мисля бяха по сравнително ок път. Там беше толкова умряло, че кемпер няма да им направи впечатление. Диви, пясъчни със скали наоколо са и без чадъри по наше време. Каколимано също не е никак лош, пясък, но е по населен заради близостта до селото. Пътя до там е асфалт. Каламос е с таверни и чадъри, пясък. Имаше и още, но трябва да си погледна снимките. Принципно този район и плажове далеч повече ми харесаха от Муртери.

Общо взето "цивилизация" за хапване на относително кратко разстояние са Агии Апостоли и Каламос.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 14:58 от .♥.Fancy.♥.

# 82
  • Мнения: 24
Благодаря ти Параход,само че не пускат гадинки Simple Smile) то синчето може да сътвори повече поразии от кучето,но върви им обяснявай на домакините...,но Муртери ми допадна. Аз точа лиги по цикадите за които писа наскоро(Милос,Кимолос...)

# 83
  • Мнения: 11 077
А, за Кимолос още не съм писала. Но е райски. Ето малко снимки засега.
https://www.flickr.com/photos/182857952@N07/albums/72157710836596072

# 84
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Ние бяхме в Wooden Nest на Корасида през септември 2015. Много хубаво беше. Доволни останахме, и от апартамента, и от собствениците, а плажът е много интересен - мраморни камъни и камъчета. Помня, че бързо ставаше дълбоко. В неделята, когато пристигнахме, беше лудница от атиняни (по-скоро от колите им), но после беше супер спокойно.
плажът в неделята, сниман от пътя пред Wooden Nest
плажът в понеделник
пясъкът Simple Smile
Мислех, че съм снимала и последния участък от пътя до Корасида, но явно не съм. Стръмничко и със серпентини, но мисля, че ще стане с кемпер.

# 85
  • Мнения: 4 915
Благодаря за отзивите за Евия. Simple Smile
А как разделяте пътя от София примерно до там? Мисля, че няма да го вземем на "Ура" на един път, и ще трябва да нощуваме някъде пътьом, за предпочитане на интересно място. Simple Smile

# 86
  • София
  • Мнения: 1 247
Благодаря за отзивите за Евия. Simple Smile
А как разделяте пътя от София примерно до там? Мисля, че няма да го вземем на "Ура" на един път, и ще трябва да нощуваме някъде пътьом, за предпочитане на интересно място. Simple Smile

Ние не го разделяме Simple Smile От София до Глифа са около 550 км. Обичайно го взимаме наведнъж. Сега пак го взехме наведнъж до Глифа, но нощувахме там една вечер, защото тръгнахме към обяд, и съответно изпуснахме последното фери за Агиокампос в 19 ч.
Но да отбележа, че ние пътуваме без деца и нямаме проблем с късно пристигане и ранно тръгване и куп други неща, с които се съобразявах, когато децата бяха малки и пътувахме с тях.

# 87
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Ние сме с деца, но и ние не делим разстоянието. Обикновено пътуваме нощем като тръгваме към 2-3 часа. Така свикнахме и ни е ОК. Децата вече са големи, но отдавна пътуваме така.

# 88
  • Мнения: 11 077
Която и да е дестинацията, обикновено тръгваме предишната вечер след работа и пътуваме 4-6 ч. Спали сме в Солун, Волос, Олимпийската Ривиера (също и планинските села над нея), Глифа. Когато се прибираме от море, обикновено вземаме "на ура" доста по-дълъг път. Не пътуваме нощем.
Ако се минава през ферибот Глифа, да - това е проблем с цялото пътуване за един ден, че фериботите приключват до 17-18 ч. (както ти е писала Тодоричка). Ако се минава през моста на Халкида, този проблем го няма. Пътят към южната част обаче не е много кратък, а вечер в/около Халкида сме попадали на големи задръствания.
 

# 89
  • София
  • Мнения: 1 247
И от Аркица до Лутра обикновено има до по-късен час ферита. Мисля, че последният е в 21 часа. Но лично аз не съм го ползвала в тази посока, само Лутра - Аркица

Общи условия

Активация на акаунт