На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 54 098
  • 739
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 18
Здравейте, искам мнение от ходилите на остров Евия коя част е най-подходяща откъм добри плажове, но в същото време да не е прекалено пренаселено, искаме спокойствие и хубави плажове, всекидневното пътуване на повечко км. не е проблем за нас, важното е да не е комерс и да е уединено. Изчетох доста по темата, но засега не се ориентирам коя част от острова е подходяща за нас.

# 301
  • София
  • Мнения: 1 251
Здравейте, искам мнение от ходилите на остров Евия коя част е най-подходяща откъм добри плажове, но в същото време да не е прекалено пренаселено, искаме спокойствие и хубави плажове, всекидневното пътуване на повечко км. не е проблем за нас, важното е да не е комерс и да е уединено. Изчетох доста по темата, но засега не се ориентирам коя част от острова е подходяща за нас.

Пясъчни плажове - Южна Евия. Евия като цяло не е най-туристическия остров, така че не би било пренаселено според мен почти никъде.

# 302
  • Мнения: 11 136
По-развитите селища на вътрешния бряг според мен са си туристически, но и там е само през юли и август (а особено натоварено събота и неделя, защото ходят много атиняни). Иначе на външния е празно дори в пик сезон.

# 303
  • Мнения: 24
Здравейте,размечтах се за любимата ни Гърция:)) на Левкада имате ли идея как ще е в края на декември? Не сме ходили никога там,а от вас знам че е красиво място.

# 304
  • Мнения: 11 136
Само в столицата има някакъв живот през зимата. Иначе прогнозата за времето можеш да я видиш Stuck Out Tongue

# 305
  • Мнения: 24
10 С 😭, само ще си мечтая май до догодина. Весели празници и много щастлива година на всички Мами!!!

# 306
  • Мнения: 314
извинявайте за въпроса но
дали ще работи капани пазара в Солун на 28 декември

# 307
  • Мнения: 11 136
Няма причина да не работи. Пазарът почива в неделя. Евентуално и навръх празниците, но 28-и не е празник, а най-обикновена събота.

# 308
  • Мнения: 685
Здравейте! Планирала съм Лефкада за юни месец. Не мога да реша обаче къде да резервирам. Била съм само на Тасос /Кинира и Скара Принос/. Искам тишина и спокойствие. Колебая се между Цукаладес и Агиос Йоанис, струва ми се, че са по-близо до плажовете на западното крайбрежие.
Освен това мисля да разделим пътя на две, като отново се двоумя между Каламбака и Солун, тъй като искам да посетим Метеора.
Ще се радвам на мнения и идеи. Blush

# 309
  • София
  • Мнения: 1 712
Ние спахме на края на Цукаладес - Вила Тимоклиа, когато почивахме на Лефкада през септември 2017. Като цяло бяхме много доволни, тъй като вилата беше прекрасна, със следните изключения: 1. навсякъде трябваше да се ходи с кола; 2. първите нощи ми пречеше шума от пътя, особено като минаваха мотори. Иначе местоположението го бях избрала да е в сравнителна близост до западните плажове, но все пак до Порто Кацики пътуването беше около час. По тази причина най-много посещавахме Пефкуля, който е на 2-3 минути с кола и най-достъпен за ежедневен плаж. Милос (до Агиос Никитас) също не е далеч и е много красив, стига да не ви плаши малко ходене пеш по пътечка. Единият ден бяхме на круиз от Нидри и стигнахме за 20-тина минути с колата.
Относно разделянето на пътя, по принцип не е наложително, защото се стига за около 7 часа от София и при тръгване рано сутринта може около 14-15ч. вече да сте на плажа. За посещение на Метеора аз бих избрала на връщане с нощувка в Каламбака, но трябва да съобразите кои и колко манастира искате да посетите, защото всеки има почивен ден в различен ден от седмицата.
Снимки от нашата почивка може да видите тук https://www.flickr.com/photos/142885754@N03/albums/72157687511621530

# 310
  • Мнения: 11 136
Джована,
не съм била в Цукаладес, но в Агиос Йоанис шансът да ви издуха е около 99%. Впрочем там също вилите и хотелите са далеч от цивилизация и се ходи навсякъде с кола.
За разделянето на пътя: Солун е много близо до София и няма много смисъл от такава междинна спирка, освен ако не държите да разгледате града. За Метеора Миленка вече е писала. Каламбака или Кастраки.

# 311
  • Мнения: 685
Благодаря за мненията. Пропуснах да спомена, че тръгваме от Варна и по-скоро междинката ще е заради Метеора, където иначе не знам дали бихме отишли. А за Лигия и Нидри какви са ви впечатленията?

# 312
  • Мнения: 2 818
Благодаря за мненията. Пропуснах да спомена, че тръгваме от Варна и по-скоро междинката ще е заради Метеора, където иначе не знам дали бихме отишли. А за Лигия и Нидри какви са ви впечатленията?

Много е хубаво на Метеора. Ние спахте като междинна нощувка от София до Левкада. Много ни хареса тази кръчма:
http://www.meteoronpanorama.gr/el/english/
Спахме в хотела отсреща - Dellas.
А в Солун обядвахме по-рано през деня и направихме разходка - по крайбрежието, чадърите, бялата кула.

Пак ми се ходи Simple Smile


# 313
  • София
  • Мнения: 1 712
Щом пътувате от Варна определено има резон да направите междинна нощувка. Аз лично не бих избрала Солун за това, защото мисля, че ще се изгуби много време в трафика на големия град.
Нидри е супер оживено и туристическо за моя вкус и не бих избрала настаняване там. А плажовете в района въобще не стават, водата е като в езеро. Освен това времето за пътуване до хубавите плажове страшно се удължава. Василики, по-скоро Понти,  е приемливо място за отсядане според мен, близо е до Агиофили и на приемливо разстояние от Порто Кацики. Но тогава пък Милос и Катизма остават доста далеч. Най-добре си направете план кои плажове искате да посетите и по колко пъти и така изберете настаняването. Вариант е да разделите почивката между 2 населени места, ако не ви пречи да се местите. По мое мнение Порто Кацики не е плаж за всеки ден, макар че е уникално красив, смятам, че един ден за него или максимум два, е достатъчно да му се насладите.

# 314
  • Мнения: 11 136
Нидри е ужасна лудница. И като цяло този бряг не става за плаж. Подкрепям идеята за Василики, ако търсите повече оживление. Но ти спомена спокойствие по-нагоре, виж и Сивота, макар че това доста ви отдалечава от плажовете на запад.

Общи условия

Активация на акаунт