На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 877
  • 739
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 683
Благодаря на всички, много сте ми полезни Blush

# 316
  • Мнения: 18
Благодаря на всички, които се включиха с мнения за Евия, включително и на писалите ми лични съобщения, вече се ориентирахме и ще търсим нощувки в района на Каристос. За Левкада - ние бяхме преди 6-7 години и спахме точно в Цукаладес. За мен това е отлична отправна точка за посещение на добрите плажове на острова, за които е писано много в темата, най- добрият плаж за мен лично е Милос, но с уговорката за ходенето по пътеката, но има и корабчета от Агиос Никитас, за което също е писано многократно. Цукаладес и близо е и до столицата на острова и за мен е чудесен избор. Нидри и въобще източната част не става - няма хубави плажове, лудница и прекалено туристическо за моя вкус. Във Василики сме спали само една вечер, когато ходихме на Кефалония, плажът не е лош, но след обяд духа силен вятър.

# 317
  • Мнения: 1 778
Може ли препоръки за спокойно място, което да е олинклузив и на брега на морето с възможност туристическа агенция да извърши транспорта.

# 318
  • Мнения: 222
Здравейте! Планирала съм Лефкада за юни месец. Не мога да реша обаче къде да резервирам. Била съм само на Тасос /Кинира и Скара Принос/. Искам тишина и спокойствие. Колебая се между Цукаладес и Агиос Йоанис, струва ми се, че са по-близо до плажовете на западното крайбрежие.
Освен това мисля да разделим пътя на две, като отново се двоумя между Каламбака и Солун, тъй като искам да посетим Метеора.
Ще се радвам на мнения и идеи. Blush

Ние бяхме на Лефкада юни тази година. За мен това е най-подходящият месец за туризъм, защото денят е много дълъг и разполагаме с достатъчно време за обикаляне, изгревите и залезите прекрасни. Настанихме с в Понди. На пешеходно разстояние от Василики, вечер е супер спокойно, дори пусто, а гледката към залива е прекрасна. (така и не се научих да качвам снимки тук Sad .Водата е плитка и топла, но това е известният плаж на сърфистите и по-точно на начинаещите такива. За плажуване според мен не става. Там бяхме само първия ден, когато пристигнахме. Храната в таверните на брега е страхотна. Нидри не става, според мен. Сивота е малко селище и спокойно вечер. Агиос Йоанис е място за кайтисти, заради силния вятър. Изобщо на който и да е остров без кола не става. Хубавите плажове са от западната страна, до тях се стига по пътища, но с много завои, ноооо си струва всяко усилие. Левкада е по-висок остров от Тасос и се пътува по-бавно. Порто Кацики ни стана любим, за 8 дни ходихме там 3 пъти въпреки пътя, многото стъпала и камъчетата, по които се движиш трудно.Дори планирахме последният ден да отидем към 21 часа, за да видим залеза, но решихме да посетим Парга. Остана за следващо ходене. 2 пъти на Певкулия, но имайте предвид, че от левята страна има нудисти. Отдясно е организирания плаж. Катизма посетихме 1 път, не е нашето място за плажуване - дълбока и неспокойна вода, иначе е много красив. Милос е прекрасен. Не успяхме да стигнем до Каваликефта, объркахме пътя. Ако нещо искаш да питаш съм насреща, може и на лични.

# 319
  • Мнения: 683
Благодаря. Резервирах едно местенце за 7 нощувки в Агиос Йоанис - хареса ни повече там, отколкото Цукаладес, а и е доста изгодно /56 лева за студио/.
Идеята ми е всеки ден на сме на различен плаж. Сега започва обратното броене Stuck Out Tongue Winking Eye

Весели празници на всички!

# 320
  • Мнения: 873
Здравейте🙂 Може и да не повярвате,  обаче все още е останал един, дето не ще да ходи на море в Гърция и предпочита да бие 400 и кусур км път от Пловдив до Албена, щото си му е родно и познато. Моят мъж. От години се опитвам да го новия, ако не успея тази, взимам си децата и отивам без него. Сега с въпросите. Не познавам Гърция и не обичам да шофирам, правя го, доколкото се налага, така, че ще радвам да препоръчате тихо, спокойно и близко до България (начална точка Пловдив) място. Предпочитам апартамент или студио, не хотел. Най-щастливи ще сме в някое диво село. Много ли искам?🙂

# 321
  • Мнения: 3 292
Доста позната история, често съм я срещал в първо лице.
В повечето случаи проблема изчезва след едно излизане, но понякога за цял живот си остава.

# 322
  • Мнения: 11 070
Sea Breeze,
смятам, че Фанари ще стане за целта. От Пловдив е точно 3 часа (200 км). За тихо и спокойно - спокойно е. По-хубавият плаж е леко извън селото. Никак не прилича на Албена обаче Simple Smile

# 323
  • Мнения: 873
Sea Breeze,
смятам, че Фанари ще стане за целта. От Пловдив е точно 3 часа (200 км). За тихо и спокойно - спокойно е. По-хубавият плаж е леко извън селото. Никак не прилича на Албена обаче Simple Smile
Благодаря! То ние и на Албена ходим само на плаж в самия курорт, иначе наемаме студио в един комплекс до Рогачево, на 4-5 км от Албена.

# 324
  • Мнения: 5 401
Здравейте! 🙂

Не съм влизала в Бг-мамма от незнайно колко години, а преди "живеех" тук. Бърз въпрос в Гугъл ме доведе право в тази тема, оказа се, че някак си телефонът ми знае паролата за достъп, (за разлика от мен), та ще споделя и питам.

Мъжът ми ме изненада с новогодишна разходка до Солун. Направил е резервация, от мен се иска присъствие, стройна програма и идеи за посрещане на Нова година. Били сме в Солун два или три пъти набързо, горе-долу зная какво да посетим, но за самата новогодишна вечер ще ми е нужна помощ. Ще бъдем с децата (13 г., 9 г., 8 г.), по-скоро не искам да сме на маса в заведение, а и предполагам, че вече е късно за резервация. Имате ли опит как празнуват гърците, събират ли се някъде навън, нещо като нашите концерти? От години все у дома посрещаме новата година, след няколко неуспешни опита в хотели, та това малко ме тревожи.

Много ще съм благодарна за мнения и идеи. Simple Smile

# 325
  • Мнения: 11 070
Имате ли опит как празнуват гърците, събират ли се някъде навън, нещо като нашите концерти?
Празнуват по домашному основно, играят карти (на пари било), ако излизат, е след 12 ч. на бар. Ресторанти работят, разбира се, но кои точно и дали ще има места за резервации все още - трудно може да се каже.  
На площад "Аристотел" има коледен базар - тази година на уеб-камерите ми се видя много скромно сравнено с това, което е било на живо предишни години. Ако има някаква общинска програма, ще е там. Заря, разбира се, има.

Заведения и магазини масово работят до следобеда на 31-и и е супер лудница специално в Солун на този ден.
На 1 януари трудно се намира нещо отворено, в големите градове се намира, де.

Слагам един линк, ако случайно нещо си харесаш от него. https://allevents.in/thessaloniki/new-year

Последна редакция: сб, 28 дек 2019, 00:57 от Параход

# 326
  • Мнения: 5 401
Имате ли опит как празнуват гърците, събират ли се някъде навън, нещо като нашите концерти?
Празнуват по домашному основно, играят карти (на пари било), ако излизат, е след 12 ч. на бар. Ресторанти работят, разбира се, но кои точно и дали ще има места за резервации все още - трудно може да се каже.  
На площад "Аристотел" има коледен базар - тази година на уеб-камерите ми се видя много скромно сравнено с това, което е било на живо предишни години. Ако има някаква общинска програма, ще е там. Заря, разбира се, има.

Заведения и магазини масово работят до следобеда на 31-и и е супер лудница специално в Солун на този ден.
На 1 януари трудно се намира нещо отворено, в големите градове се намира, де.

Слагам един линк, ако случайно нещо си харесаш от него. https://allevents.in/thessaloniki/new-year

Много благодаря! Весело посрещане на Нова година на всички! Здраве и обич да има в семействата ви!

# 327
  • Мнения: 3 638
В момента има сравнително евтини самолетни билети за края на Август за полет Солун - Миконос. Замислих се дали да не направим едно пътешествие за 7 дни, но се чудя как да си разделим времето там, тъй като полета на връщане е много рано сутринта. Искам да имаме примерно 4 дни на Миконос и още 3 на друг остров като се чудя кой би бил по-удачния вариант Тинос или Сирос. Искам да посетим и о. Делос и ме интересува за там колко време да отделя, половин ден достатъчен ли е да се разгледа или по-добре да го планирам за цял ден? Кои са най-удачните места за настаняване на Миконос и се чудя дали да ползваме тамошния транспорт или рент-а-кар. Факт е че миналата година на Парос ползвахме тамошните автобуси и за 3 дни не можахме да видим всичко, докато на Санторини взехме рент а кар и за 4 дни някои места ги посетихме по 2 пъти. На Наксос пък се спрях на вариант с местните автобуси като един ден се записахме на екскурзия във вътрешността на острова, беше интересно и ми хареса.

# 328
  • София
  • Мнения: 1 928
Здравейте🙂 Може и да не повярвате,  обаче все още е останал един, дето не ще да ходи на море в Гърция и предпочита да бие 400 и кусур км път от Пловдив до Албена, щото си му е родно и познато. Моят мъж. От години се опитвам да го новия, ако не успея тази, взимам си децата и отивам без него. Сега с въпросите. Не познавам Гърция и не обичам да шофирам, правя го, доколкото се налага, така, че ще радвам да препоръчате тихо, спокойно и близко до България (начална точка Пловдив) място. Предпочитам апартамент или студио, не хотел. Най-щастливи ще сме в някое диво село. Много ли искам?🙂

Здравейте, колко позната история, моя дървен шоп не мога да го убея да преминем за 2-3 дни границата на Родината, от 9 извора ми носи "че от нашето по - убаво нема". Вече 20 години немога да го накарам да отидем на море извън България. На нашата голяма дъщеря и престой кандидатстване след 7ми клас, затова ни "пропада" така познатото юнско Бг. море(за мое щастие и на 3те ми деца). Сега на въпроса, аз трябва да организирам едно "прескачане" до някой Гръцки курорт от 27 Април за 3-4 нощувки и през месец Май пак за 3-4 нощувки. Моля Ви помагайте с мнения, ние сме с 3ри деца (14 год. и близнаци на 4год).За почивката през Април, тъй като няма да става за плаж,  моля да ме посъветвате къде можем да отседнем (някое студио, чисто), като е важно да има нещо за разглеждане в околностите, да можем да пообиколим и с кола, да се храним в заведения не е за предпочитанет.е.магазини наоколо, някакви непритенциозни и по евтино заведения. За почивката през Май, ако може съвет за курорт с хубав/и плажове, да е малко по-спокойно, (тази година на Несебър края на юни бяхме д... до д..., повече човек се напряга отколкото да почине), да можем да пообиколим и да разгледаме.
Весели празници!

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 10:54 от Мaksy

# 329
  • София
  • Мнения: 11 984


Поздрави от зимна Евия.
Дано след Коринт е по-благоприятно времето.



Спряха движението към Халкида.
Никой не е подготвен за такава зима.

Дано поне не са спрели ферибота от Едипсос към Аркица.

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 12:18 от змия

Общи условия

Активация на акаунт