На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 835
  • 739
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 1 247
Ох, Евийката ми Simple Smile Змия, безаварийно и весело да ви бъде. Не ми се вярва да са спрели ферито, дано да съм права. Ще очакваме още снимки.

# 331
  • Мнения: 2 817
Мaksy, и ние бяхме така. Добре, че преди десетина години се "светнахме" след едно тотално разочарование с Албена и натравяне в една кръчма на Арапя.
Първо ходихме по ол-инклузивите на Турция, след това "открихме" и гръцкото море. Да го видиш сега моя мъж, само говори за "Лулу" /това е едно хотелче на Олимпиада/ и за "нашето" плажче на Амулиани Grinning
Според мен, разгледай картата на Гърция и прецени колко ви се пътува. Ние сме били на Олимпиада, Аспровалта, Амулиани, Лефкада и Корфу. Навсякъде ни е харесвало. Навсякъде има магазинчета или гироси, за по-икономично хранене. Чела съм хубави отзиви и за градчета по втория ръкав.
За разглеждане - от Олимпиада ходихме до Уранополи и с корабче обиколихме манастирите по Атон. Април, обаче, никъде от тези места не е подходящо. По-скоро може да обиколите Солун, Кавала, по-големите градове.

# 332
  • Мнения: 4 915
Привет и Весели празници! Simple Smile
 Септември ще сме на Евия за пръв път и искам пътьом да разгледаме още неща. На отиване букнах една нощувка в Литохоро, на връщане обмислям Кокино Неро с опция да се разходим до дефилето и  водопада Калипсо.



Доколкото разбрах от преводача (повечето източници на са гръцки), има опция за път с кола до едно място, и после пеша по черен път. Ако някой е ходил там, моля да сподели повече подробности за пътя, времетраенето и евентуално някакви препоръки. Simple Smile

# 333
  • Мнения: 66
Здравейте,
Моля ви за мнение къде в Гърция можем да отидем през м. Юни за 4-5 нощувки с дете на 2 г?
Никога не сме ходили в Гърция на море и нищичко не знаем..
Заради детето търсим сравнително близка локация с плитък пясъчен плаж, безмн вълни, по възможност с хубави гледки и удобни места за хапване.
Много ви благодаря!!

# 334
  • Мнения: 2 041
Здравейте,
Моля ви за мнение къде в Гърция можем да отидем през м. Юни за 4-5 нощувки с дете на 2 г?
Никога не сме ходили в Гърция на море и нищичко не знаем..
Заради детето търсим сравнително близка локация с плитък пясъчен плаж, безмн вълни, по възможност с хубави гледки и удобни места за хапване.
Много ви благодаря!!
Разгледайте Керамоти, плажа е чудесен за малки деца.

# 335
  • Мнения: 3 939
Момичета, търся си бунгало/вила буквално на плажа. Няма значение къде. Може и да е по островите, може да се стига и със самолет. Предпочитам да не е на типично побългарени  места, отдавна ги избягваме. Ще сме с бебе на 2-3 месеца и кака на 7, така че няма да обикаляме този път. Мислех си пак за Крит, после гледах Кефалония, Скиатос, Скопелос. Досега сме били предимно на палатка, нормалните настанявания много не ги знам Grinning

# 336
  • София
  • Мнения: 11 977
Момичета, търся си бунгало/вила буквално на плажа. Няма значение къде. Може и да е по островите, може да се стига и със самолет. Предпочитам да не е на типично побългарени  места, отдавна ги избягваме. Ще сме с бебе на 2-3 месеца и кака на 7, така че няма да обикаляме този път. Мислех си пак за Крит, после гледах Кефалония, Скиатос, Скопелос. Досега сме били предимно на палатка, нормалните настанявания много не ги знам Grinning
Мога да препоръчам място на Наксос, но не е бунгало или вила, а хотелски студиа. На около 30 км от пристанището е.
Наоколо има само супер плитък плаж и разкошна таверна. Иначе е пълно мъртвило.

# 337
  • Мнения: 3 939
Супер, кое е мястото? На "пълно мъртвило" ме спечели тотално!

# 338
  • София
  • Мнения: 11 977
http://ammoudiastudios.com/

Мога да покажа и лични снимки.

# 339
  • Мнения: 3 939
Ехе, страхотно място, аз направо им писах. Вие предполагам сте били с ферибот? Прегледах сега някакви сайтове, излиза ми около 400 Евро, но ми се струва, че не търся като хората и утре ще погледна от лаптопа.

# 340
  • Мнения: 11 944
Толкова беше по спомен. Понеже виждам, че сте с малко бебе.... имай предвид немалкото път до Пирея и после три часа и половина с бързия ферибот, който може и да се окаже по - бавен и от бавния при вълнение, та часовете да станат 5.

# 341
  • Мнения: 3 939
Гледам полети сега с егейските от Солун и там да си вземем кола, както направихме на Крит. Другия ми вариант е да търся нещо от другата страна - сестра ми живее до Янина и мога много лесно да си разделя пътя.

# 342
  • Мнения: 66
Благодаря, bubkab!!
Разгледах Керамоти и много ми хареса Simple Smile)
Можете ли да ми препоръчате и място за настаняване там?

# 343
  • Мнения: 219
Благодаря, bubkab!!
Разгледах Керамоти и много ми хареса Simple Smile)
Можете ли да ми препоръчате и място за настаняване там?
Аз мога да Ви препоръчам хотел "Афродита" - 100м. до пясъка, 100м. до най-добрата таверна в Керамоти - AKROPOLIS /говорят български и има меню на български/. Нещо не им работи сайта и в Букинг не може да се резервира, но можете да пишете на собственика: info@hotel-aphrodite.gr или liveriadis@yahoo.com    (Agis Liveriadis)

# 344
  • София
  • Мнения: 11 977
Ехе, страхотно място, аз направо им писах. Вие предполагам сте били с ферибот? Прегледах сега някакви сайтове, излиза ми около 400 Евро, но ми се струва, че не търся като хората и утре ще погледна от лаптопа.

300 евро беше ферибота за малка кола и двама човека. На отиване ферибота се счупи и се наложи да останем една вечер в Тинос. На връщане беше такава буря, че масово хората драйфаха.
Въпреки всичко пак ще пътуваме натам.

Ние сега сме в Нафплио. Плановете за следващата година са 10-ина дни в края на юни на Кефалония, още толкова в края на септември на Крит. Там ще сме с кола, а не с кемпера.
Кратките пътуване ще ги мислим в движение.

Общи условия

Активация на акаунт