На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 906
  • 739
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 12 004
Змия, пусни някоя снимка от Нафплио. Ще ми е интересно да споделиш, как празнуват нова година там.

# 346
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Змия, ще чакам да пишеш с интерес за Кефалония Hug.
Тази година не посетихме подобаващо Гърция, затова семе решили през новата година средата на юли да отидем за няколко дни на Пелопонес и след това поне 8-10 дни на Кефалония.

# 347
  • София
  • Мнения: 11 987
Змия, пусни някоя снимка от Нафплио. Ще ми е интересно да споделиш, как празнуват нова година там.

Утре ще докладвам. Засега си запазихме места в ресторант до пристанището. Ще има жива музика. Кувертът е 35 евро на човек. Шегувахме се, че ако дадем още доста, можеше в Банско да отидем.

# 348
  • Мнения: 3 293
Ехе, страхотно място, аз направо им писах. Вие предполагам сте били с ферибот? Прегледах сега някакви сайтове, излиза ми около 400 Евро, но ми се струва, че не търся като хората и утре ще погледна от лаптопа.

300 евро беше ферибота за малка кола и двама човека. На отиване ферибота се счупи и се наложи да останем една вечер в Тинос. На връщане беше такава буря, че масово хората драйфаха.
Въпреки всичко пак ще пътуваме натам.

Ние сега сме в Нафплио. Плановете за следващата година са 10-ина дни в края на юни на Кефалония, още толкова в края на септември на Крит. Там ще сме с кола, а не с кемпера.
Кратките пътуване ще ги мислим в движение.

Какъв е смисъла да се ходи до Крит с кола и ферибот, това са по 1,5 до 2 дни в посока загуба, нито излиза по-евтино дори.

# 349
  • Мнения: 12 004
Ми защото на някои така им харесва, други не летят по здравословни причини и фериботът е единствена възможност. Хич не е до пари.

# 350
  • София
  • Мнения: 11 987
Какъв е смисъла да се ходи до Крит с кола и ферибот, това са по 1,5 до 2 дни в посока загуба, нито излиза по-евтино дори.
Не ходим никъде без кучето. А с нея в самолет не е възможно.

# 351
  • София
  • Мнения: 56
Това лято тръгнахме с кола в 4 сутринта от София и същата вечер бяхме в 23 часа в студиото, кото бяхме наели, близо до Ханя. Един ден се “губи”, със самолет - половин ден. Разликата в цените за самолет и ферибот при трима пътуващи е малка през юли и август. Въпрос на лично предпочитание е кое е по-удобно.

# 352
  • Мнения: 3 293
Това лято тръгнахме с кола в 4 сутринта от София и същата вечер бяхме в 23 часа в студиото, кото бяхме наели, близо до Ханя. Един ден се “губи”, със самолет - половин ден. Разликата в цените за самолет и ферибот при трима пътуващи е малка през юли и август. Въпрос на лично предпочитание е кое е по-удобно.
Това на практика няма как да стане, освен, ако не се рискува много с полицията и пак е трудно.

Само пътя от София до Атина е 8 часа, при условие, че няма да спирате, няма да се чака граница и т.н.
Като гледам най-бързият ферибот тръгва в 16 часа и стига до там за 6,5 часа или излиза, че вие сте направили от София до пристанището за макс 7 часа..
Зависи и как гледаш на деня, със самолет да са максимум 3 часа общо, срещу 15-16 и повече.

Не, че е невъзможно, ако това е целта

# 353
  • София
  • Мнения: 56
Отклоняваме се от темата, но с достатъчно почивки и спазване на всички ограничения пристигнахме в 14.00, два часа преди ферибота. Както казах - всеки си има предпочитания за начин на пътуване.

# 354
  • София
  • Мнения: 1 687
И ние това лято тръгнахме в 4,00 часа от вкъщи и в 7,45 ч. вече бяхме на летището в Ханя, а в 9 ч. - на плажа. С директния полет на Райън, разбира се. Определено ни хареса този вариант за пътуване, макар да не съм голяма любителка на самолетите, когато времето за почивка ти е ограничено, някак си предпочитам да прекарам минимално време в път и повече време на плажа. Досега предходните години винаги сме пътували с нашата кола в Гърция и сме свикнали на това удобство. Така че доста се притеснявах за багажа, което обаче се оказа излишно, защото се справихме с много по-малко багаж от друг път. Общо взето всеки вариант на пътуване си има плюсове и минуси, но за далечните дестинации определено самолетът си заслужава, особено ако има директна връзка.

# 355
  • Мнения: 11 079
Честита нова година, съмишленици! Дано 2020 да е богата на гръцки посоки и преживявания.

Спорът "до Крит със самолет или кола" не е никакъв спор, а в темата има достатъчно мнения и по двата варианта. Бързината на полета не е за пренебрегване и е разбираемо някои да го предпочитат, особено когато отпуската е кратка. Но има и хора, които не бързат да стигнат по най-спешния начин до дестинацията, а си представят пътуването различно и пътят към целта им е също толкова важен и интересен, колкото крайната спирка; както и такива, които предпочитат комфорта на собствената кола/кемпер и обилното количество багаж пред летищата. (Тук дори не говорим за фобия от самолети, което е трети случай.)
Освен всичко друго, директен полет София-Крит в момента има само на една компания и в определен ден от седмицата, а м.г. Райън и неколкократно променяха разписанията си по тази линия. Някои предпочитат повече гъвкавост при пътуване и те да си вземат решенията в кой ден и в колко часа.

В северна Гърция празничните дни са слънчево-приветливи, нищо общо със снега на Евия и Тива (оня ден по тв гледахме снежно-бедствен репортаж от Тива и преди да видя снимките на Змия, се чудех дали не съм се объркала нещо). Вчера следобед даже седяхме на таверна навън по блузи, а имаше и луд човек, къпещ се в морето с неопрен. Eто и няколко морски снимки Simple Smile







Последна редакция: ср, 01 яну 2020, 15:54 от Параход

# 356
  • София
  • Мнения: 11 987
Ето ви и леля ви Змия. Снимката е правена днес по обяд.
В далечината трябва да се виждат снежни върхове.

# 357
  • Мнения: 11 079
Ти си морж!

# 358
  • София
  • Мнения: 11 987
18 градуса е водата, не е толкова студено.

Обещах да разкажа за посрещането на новата година.
Отидохме в ресторанта около 21 часа и бяхме единствените. Гърците започнаха да идват след 22 часа, някои и след 23. Всички бяха добре облечени. Нямаше селяндури с анцузи.
Собственичката на ресторанта е основния готвач, освен това в част от времето пееше. През половината време свиреха на бузуки. Като изключим липсата на място между масите всичко бе идеално.
Храната бе умопомрачително добра и обилна. Не знам дали успяхме да изядем и половината. А аз ям много според мъжките разбирания за количество.
Така преядохме, че си тръгнахме преди полунощ. Разходихме се из Нафплио, украсен е прекрасно. Крепостта е осветена, както и всички палми.
В полунощ имаше кратка заря, но без пиратки и други простотии.

Сутринта излязохме на разходка и попаднахме на младежки духов оркестър, който обикаляше улиците и свиреше празнични песни. Всичко започна пред едната черква, където под техния съпровод група мъже влезе за литургия. Предполагам са представители на местната власт или пък местната аристокрация.

Нямаше нищо организирано на открито. Като цяло доста тихо и възпитано. Просто повод да се повеселят.

# 359
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
За много години Hug

Змия извънземна си Grinning. Аз докато водата не стане над 24гр. не влизам. Имам един познат дето ме бъзика, че влизам с два бързовара Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт