На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 898
  • 739
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 19 007
Моля някой пътувал с нискотарифни авиокомпании до Крит да сподели за превоз от летището и за хубав хотел на плажа Simple Smile Сега започвам да разучавам, надявам се края на юни също водата да става за къпане, особено с деца Simple Smile

Автобуси има и от 2-те летища, средно на 20-30 минути...

# 376
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Да попитам някой ходил ли е скоро на Лимнос. Върти ми се едно ходене, но не познавам острова. Колко часа пътува ферито от Кавала. Къде мога да видя цените. И в кой район е най-добре да се настаним (не сме сърфисти, източната част отпада).
Около 4 часа е с ферито, но е много приятно, според мен. Аз си седях отвън и гледах морето, четеш книжка, приказваш си и пиеш кафенце и храна продават, но не е нищо особенно. Може да си донесете вие храна, примерно и да си направите пикник в морето.
Билетите ги пускат по-късно, не става за ранно планиране, както аз обичам и това малко ме изнерви. Плюс че след като купих билетите промениха разписанието на едното фери, което ми съкрати престоя там. Много ми хареса, с удоволствие пак бих отишла, въпреки проблемите с ферибота и невъзможността да планираш по-рано. Аз ползвах услуги на агент, за закупуване на билетите. По погрешка се свързах с тях, по принцип мислех директно аз да си ги купя. Това беше хубава грешка, защото те следяха за мен когато пуснаха билетите и ми придвижи ха нещата със сменения график на ферибота.
Ние бяхме на Плати и ми хареса, не беше натоварено през седмицата, само през уикенда. Не е далеч от Мирина, ако искаш да отскочиш до по-оживени места. Танос също ми хареса, плажът там е по-малък и закътан Simple Smile

# 377
  • Мнения: 222


Ние бяхме на Плати и ми хареса, не беше натоварено през седмицата, само през уикенда. Не е далеч от Мирина, ако искаш да отскочиш до по-оживени места. Танос също ми хареса, плажът там е по-малък и закътан Simple Smile
[/quote]

Къде отседнахте. Може ли някакви препоръки.

# 378
  • Мнения: 11 075
Разписанието обикновено излиза през февруари, а на 1-ва стр. има линк за Лимнос с миналогодишното, което е общо взето същото всяка година. (Все пак са възможни малки промени.)
Плати е добре за хора, които обичат все пак да са близо до цивилизация, и плажът е хубав. Всъщност и ние бяхме там, макар за следващо ходене да бих предпочела по-дивите райони около Мудрос.
Ако човек пък иска да е още по- в лудницата, столицата Мирина е забележителна с това, че в рамките й има приличен плаж - дори два.

# 379
  • Мнения: 201
Някой с отзиви за хотел Бомо Криопиги?

# 380
  • Мнения: 852
Привет !
След Тасос съм избрала това лято  Ситония,Халкидики за семейната почивка.
Моля за съвети  и насоки-район за настаняване(дори и предложения  за хотели или вили),хубави плажове,заведения,....всичко ще ми е от полза.
Търсим плитки  плажове ,фин пясък,по възможност близо до квартирата или поне не много далеч,че сме с  две малки деца .Благодаря предварително!
Пожелавам на всички прекрасни изживявания в красивата Гърция!

# 381
  • Пловдив
  • Мнения: 40 760
Момичета, и аз да питам за Корфу Simple Smile коя компания лети до там...?
И средата или края на юли дали ще е ок за морска почивка?

# 382
  • Мнения: 11 075
До Корфу има полети с гръцките авиолинии от Атина, иначе международни полети през лятото - от Великобритания предимно. Ти за къде питаш?

# 383
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ketka111, трябва да погледна резервациите си, намерихме я през Airbnb. В booking също имаше интересни оферти. На мен не ми хареса много, защото нямах изглед, аз съм по изгледите. Иначе не беше далеч от плажа, чисто, климатик, тераса, място за паркиране, спокойно и прекрасна хазяйка Simple Smile Мъжът ми я резервира, аз все налитам на малко по-скъпо, на баира и с гледка, това е неговата дефиниция и е много близо до истината Simple Smile
Момичета, и аз да питам за Корфу Simple Smile коя компания лети до там...?
И средата или края на юли дали ще е ок за морска почивка?
Аз не намерих директни, летя от Корфу до Атина и после София. Иначе с директен полет от Англия отивам в Корфу. Даже тук питах къде е хубаво да се пренощува, тъй като връзката между двата ми полета в Атина не ми е много добра Simple Smile

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 17:17 от Merry

# 384
  • Мнения: 11 075
Нашата беше със супер гледка. Малко е бейсик обаче, обикновено налитам на по-джиджани. Но пък има пералня във всяка стая и е на пешеходно разстояние както от плажа Плати, така и от селото (те са две отделни неща). Това последното, ако не ви плаши баир, аз се качвах до селото по 2-3 пъти на ден, но си е 10-15 минути стръмно ходене. Кръчмата на площада там, O Sozos, е със страхотна скара на дървени въглища.
http://www.panoramaplati.com/
Но в района има наистина много голям избор.

# 385
  • Пловдив
  • Мнения: 40 760
До Корфу има полети с гръцките авиолинии от Атина, иначе международни полети през лятото - от Великобритания предимно. Ти за къде питаш?
ами...мисля си за море там, обаче идея си нямам къде точно Blush  никакъв ориентир нямам.
Около Керкира или не е ок там..?

Май повечето ходят с кола, нали?

# 386
  • Мнения: 11 075
От България повечето ходим с кола, то е само магистрала, леко се пътува. При това положение другият вариант - полет с прекачване - няма много смисъл.

# 387
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И аз мисля, че от България с кола до Корфу ще е по-удобно Simple Smile

Ох, кръчмата в центъра на Плати е супер и много натоварена става вечер. Кафенцата около църквата също много ми харесаха. Атмосферата е невероятна 💕

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 40 760
Благодаря ви!

# 389
  • София
  • Мнения: 15 219
На Лимнос отседнахме в този хотел и се чувствахме прекрасно там - https://www.platybeach.com/en/
Към хотела има плажен бар и ресторант - https://amorosso.gr/
Храната беше чудесна. Препоръчвам го. Дано да не са сменили персонала в кухнята. Simple Smile Единственият минус беше, че на обяд имаше прекалено много хора и понякога се налагаше да чакаме повече, отколкото ни се искаше. Сигурно, защото не сме били единствените, които са оценили достойнствата му. Simple Smile

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 23:56 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт