На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 868
  • 739
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 11 068
Jul беше последно там.

# 436
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Някои да е ходил към Лесбос?......
Ако някой ще каже, че има много имигранти да си го спести.

Споко, ни един не видях Wink

# 437
  • Мнения: 852
Някой може ли да сподели  впечатления в средата на м. септември водата достатъчно топла ли е за малко дете ? Питам за Вурвуру и Амулиани. Само с Тасос мога да сравнявам засега.

# 438
  • София
  • Мнения: 5 726
Някой може ли да сподели  впечатления в средата на м. септември водата достатъчно топла ли е за малко дете ? Питам за Вурвуру и Амулиани. Само с Тасос мога да сравнявам засега.
Аз бих казала не. Аз самата я оцених като студена, но детето и баща му влизаха. Аз пробвах и си останах на брега. За това на Евия в средата на септември беше ок и аз също поплувах, но всеки човек има различни разбирания за студена вода.

# 439
  • София
  • Мнения: 940
Според мен зависи от температурите. Ние бяхме в средата на месец Септември на Вурвуру. Беше си много топло и имаше доста деца, които се къпеха. Към 19ти Септември се преместихме на Амулиани  и в топлите дни пак имаше деца, които се къпеха. След това се развали времето, единият ден цял ден валя, след това температурите паднаха и не ставаше за къпане.

# 440
  • sofia
  • Мнения: 58
Планираме почивка от 1 юни в Метаморфози. Чуденето ми е дали водата ще става за къпане? Някой с опит в това направление по това време на годината?

# 441
  • София
  • Мнения: 11 982
Планираме почивка от 1 юни в Метаморфози. Чуденето ми е дали водата ще става за къпане? Някой с опит в това направление по това време на годината?

Зависи каква ще е зимата. А и зависи какво е разбирането Ви за топлина на водата.

# 442
  • Мнения: 302
Само Посейдон може да отговори.
Погледнете за ориентир на първа страница, където има линкове към сайтове със статистика за температурата на водата през изминалите години. С оглед на климатичните промени, никой не би се наел да обобщава вече.
Аз навивах няколко години познати да се престрашат да отидат в Гърция на море. Те се решиха най-накрая и взеха, че се нацелиха с един образцов циклон.
Другото, за субективното усещане, са го споменали вече.
Както става ясно от предходните страници, има луди хора с неопрени, които си се къпят и през декември, а има и такива без неопрени. Stuck Out Tongue Winking Eye
ПиЕс: Много хубави зимни снимки гледах. Разбъркахте ми носталгията със солен пръст.

# 443
  • Мнения: 790
Момичета, ако отидем на остров Наксос дали ще е ок да си направим еднодневни пътувания до Санторини и Миконос да речем. И някой има ли актуална информация за цените на ферибота. Намерих в един сайт цена 60 евро, която ми се струва твърде ниска.И не на последно място- заслужава ли си Наксос да ни е отправна точка или да се оглеждам за други места?
Благодаря!

# 444
  • Мнения: 11 068
Момичета, ако отидем на остров Наксос дали ще е ок да си направим еднодневни пътувания до Санторини и Миконос да речем.
Не. И двата са далече (няколко часа плаване в посока) и не са особено подходящи за еднодневни екскурзии. Макар че от Наксос май имаше организирани екскурзии до Делос, което е остров-музей на открито, сателитен на Миконос, но се тръгва в тъмни зори. Вече ако ще преспивате на островите, е друго нещо и може човек по-добре да си организира времето.

От Наксос е подходящо за еднодневни трипове до Парос, както и до малките Циклади, най-популярен от които е Куфониси. Абе поглеждайте я тая географска карта, тя е за вас Simple Smile

Относно дали си заслужава - вече доста хора са (сме) публикували впечатленията си от острова в темата.

# 445
  • Мнения: 302
Момичета, ако отидем на остров Наксос дали ще е ок да си направим еднодневни пътувания до Санторини и Миконос да речем. И някой има ли актуална информация за цените на ферибота. Намерих в един сайт цена 60 евро, която ми се струва твърде ниска.И не на последно място- заслужава ли си Наксос да ни е отправна точка или да се оглеждам за други места?
Благодаря!
Платила съм 70 Е за билети от Наксос до Миконос (двама възрастни и дете) на Голдън Стар, еднопосочно, без кола, миналия юли. Пътувахме около час.
Може би не е невъзможна еднодневна разходка, ако намерите подходящи курсове, но ще е голямо търчане за кратко време, пък и феритата си закъсняват. Санторини няма да ви е възможен така.
Другите варианти, които Параход е приложила са подходящите.

# 446
  • София
  • Мнения: 5 726
Нали съм зле с имената, а не намирам линка към мнебието, сигурна съм че го запазих.
Тук имаше снимка на плаж, на който си се разхождат лебеди (дано птиците съм запомнила), после мисля още две потребителки казаха, че са били там. Моля ви да ми кажете, къде е този плаж, мисля на някой от островите беше, но може да бъркам.

# 447
  • Мнения: 11 068
Кукунариес в Скиатос е плажът, иначе Варна през зимата - още по-сигурно Simple Smile

# 448
  • софия
  • Мнения: 25 436
Лебеди има и в блатото зад плажа на Аги Параскеви на Скиатос Simple Smile И патенца има.

# 449
  • София
  • Мнения: 11 982
Патки имаше много и в Лимни на Евия.

Общи условия

Активация на акаунт