На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 880
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 489
И аз гледах цените на много селища - основно Халкидики и другите най- близки - до към 300 км, високи ми се струват цените.
Някой може ли да даде информация - по пътя от Солун до Корфу има ли някакви забележителности, да спрем да разгледаме и евентуално преспиване? Благодаря!

# 556
  • Мнения: 790
А дали има сериозно увеличение и на другите цени- пътни такси, горива, ресторанти? Всички ще трябва да актуализираме бюджета, но и в България едва ли е по-различна ситуацията по отношение на почивките, навсякъде цените се вдигат.

# 557
  • София
  • Мнения: 11 985
И аз гледах цените на много селища - основно Халкидики и другите най- близки - до към 300 км, високи ми се струват цените.
Някой може ли да даде информация - по пътя от Солун до Корфу има ли някакви забележителности, да спрем да разгледаме и евентуално преспиване? Благодаря!

Може до Метеора да се отбиете.

Все по-вече се убеждавам, че голяма част от цените в Гърция са по-ниски от България.
За горивата не важи.

# 558
  • София
  • Мнения: 489
Гледах за Метеора, благодаря, горе-долу колко км е отклонението?

# 559
  • София
  • Мнения: 11 985
Под 50 км, но пътят е бавен.

https://www.google.bg/maps/dir/39.801984,21.3108529/Meteora,+Kal … 8688,10.25z/data=!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x13590faee8327f39:0x7127add4d8bc32ff!2m2!1d21.6305896!2d39.7217044!3e0

# 560
  • София
  • Мнения: 489
Змия, много благодаря!

# 561
  • Мнения: 11 070
Метеора не бих го нарекла точно "отбиване" по пътя, първо е поне час в посока, второ - манастирите работят до обяд или до 3-4 следобяд (всеки има различно работно време и почивни дни, могат да се проверят в интернет според сезона), най-добре е това място да се посещава с нощувка, ако искате да го разгледате като хората.
Можете да се отбиете за обяд и кратко разхлаждане (там е много по-студено, отколкото на морето) в Мецово.
А иначе моето любимо място по магистралата Егнатия Одос е град Янина - с византийска, по-късно османска, крепост, стар град в крепостта, езеро, остров в езерото и приказни кръчми.

# 562
  • София
  • Мнения: 489
Параход, благодаря, това звучи много интересно!

# 563
  • София
  • Мнения: 11 985
Параход, във въпроса бе включено евентуално преспиване.
Затова предложих Метеора.
Янина е прекрасна, но е много близо до Игуменица.

# 564
  • София
  • Мнения: 2 841
Имайте предвид, че паркирането в Мецово в разгара на сезона може да се окаже голямо приключение. Ние се отказахме миналия юли след отчаяно обикаляне в опит да намерим място.

# 565
  • Мнения: 5 895
Подходяща отбивка за разглеждане е Вергина и гробницата на Филип Македонски. А за преспиване са подходящи всички селища до Мецово(Верия, Козани, Гревена), което е доста живописно планинско селище с много хотели и таверни.

# 566
  • Мнения: 11 070
Змия, това за преспиването съм го проспала Simple Smile
Ма то и в Янина има хотели. Пък какво лошо да стигнат овреме Игуменица и по обед да са вече в Корфу?

Клер,
то там винаги е така, затова хотелите си имат отдолу гаражи обикновено (сега нали вече стана ясно, че ще спят Simple Smile).

# 567
  • Мнения: 3 812
Имайте предвид, че паркирането в Мецово в разгара на сезона може да се окаже голямо приключение. Ние се отказахме миналия юли след отчаяно обикаляне в опит да намерим място.

Да не сте нацелили  пазарен ден като нас? Защото ние го нацелихме и спряхме едва ли не извън Мецово, но като приключи пазарът и всичко се изпразни.

# 568
  • Мнения: 852
И аз гледах цените на много селища - основно Халкидики и другите най- близки - до към 300 км, високи ми се струват цените.
Някой може ли да даде информация - по пътя от Солун до Корфу има ли някакви забележителности, да спрем да разгледаме и евентуално преспиване? Благодаря!

Мен също цените на Ситония ме шокираха леко,бяха ме подготвили ,че Тасос е с една идея по-скъп ,а се оказа съвсем друго.На Амулияни също някакви нереални оферти нацелих.Не знам това за този сезон ново ли е или принципно си е така.За евтино зная че не е и не го и търся ,но чак толкова...

# 569
  • Мнения: 11 070
Мен също цените на Ситония ме шокираха леко,бяха ме подготвили ,че Тасос е с една идея по-скъп ,а се оказа съвсем друго.
Традиционно е обратното, от доста години вече, даже тук го обсъждахме наскоро. Но сигурно и на Тасос поскъпва напоследък, такива са реалностите.

Общи условия

Активация на акаунт