На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 837
  • 739
  •   1
Отговори
# 600
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Огромни пясъчни плажове от океански тип в по-голямата си част. Има много костенурчи гнезда. Като цяло за мен не бяха особено приятни за плажуване, страшнички ми бяха - вълни, вятър, къорав човек няма. Защитени зони. Чак долу около (Г)ялова ми харесаха.

# 601
  • София
  • Мнения: 1 902
Да,в по-голямата си част са такива.Има тук таме скрити малки и прекрасни заливчета и най-долу любимото ми Медони >3

# 602
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Е там е юг вече, иначе съм напълно съгласна. Както и за плажчетата около Финикунда.

# 603
  • София
  • Мнения: 6 549
Нашият Пелион стана...Луца врахос Simple Smile. Много ни хареса тоз район пред 2 г. - кеф ти Парга, кеф ти Превеза,  Лефкада, Ахерон, Амудя … и куп други прекрасни плажове. От 2 хотелчета на брега дадоха прилични цени, та юли ще е това. ПелионЪТ ще го мъчим септември или догодина.

# 604
  • София
  • Мнения: 1 902
Нашият Пелион стана...Луца врахос Simple Smile. Много ни хареса тоз район пред 2 г. - кеф ти Парга, кеф ти Превеза,  Лефкада, Ахерон, Амудя … и куп други прекрасни плажове. От 2 хотелчета на брега дадоха прилични цени, та юли ще е това. ПелионЪТ ще го мъчим септември или догодина.
Идеална отправна точка е,района е разнообразен и интересен Simple Smile

# 605
  • Там където
  • Мнения: 787
Отивай смело, не им се плаши хич. Прекрасна е Кефалония. Природата, вкусната храна ще компенсират.
Пп. Даже и къщи доста си купуват/строят там.

Да, затова и отивам... Чак къща в Кефалония няма да супея да си купя (не и в този живот), но има какво да се види определно.

# 606
  • Мнения: 11 053
Параход, все се каня да те питам, пък и всички походили повече по Цикладите - на кой от тях бихте се върнали отново?
Сифнос, Кимолос.
На Кимолос - защото бяхме твърде кратко и искам повече, а на Сифнос вече се връщах и пак бих го направила.
Аморгос също ужасно ми хареса и там бях с усещането, че леко не ми стигнаха дните.

# 607
  • Мнения: 302
Параход, все се каня да те питам, пък и всички походили повече по Цикладите - на кой от тях бихте се върнали отново?
Сифнос, Кимолос.
На Кимолос - защото бяхме твърде кратко и искам повече, а на Сифнос вече се връщах и пак бих го направила.
Аморгос също ужасно ми хареса и там бях с усещането, че леко не ми стигнаха дните.
Благодаря ти! За Аморгос помня, че си писала и ужасно съжалявам, че не успях да го натъпча в комерсиалната си програма миналото лято.
Ще се радвам и други да се включат.

# 608
  • Мнения: 435
Здравейте, моля за помощта ви - решили сме тази година почивката ни в Гърция да е със самолет, по желание на децата. Освен до о.Крит има ли за друго място директни полети от София и ако е възможно препоръка за подходящ хотел, близо до плажа?  С деца на 13г. и 6г. сме.

# 609
  • Мнения: 11 053
Има до доста - Закинтос, Корфу, Родос, Санторини, но само чартърни програми с хотел. До Ханя, Крит са единствените редовни полети.
Миналата година имаше и до Каламата, Пелопонес, но тази не знам дали са ги подновили Райън.

# 610
  • Мнения: 751
Да, и аз постоянно проверявам дали пак ще пуснат полети до Каламата, защото на нас много ни хареса там. Обиколихме първия ръкав на Пелопонес, бяхме отседнали в едно малко градче, Корони, много приятно наистина. Тая година планирах да разгледаме втория ръкав. На Крит също много ни хареса, хората там ми се сториха по-деликатни и интересни.

# 611
  • Мнения: 29
http://www.dodis-village.gr/cgi-bin/pages/index.pl?arlang=English&type=index
За Биби и останалите търсещи настаняване на Пелион тук бяхме отседнали в Платаниас и останахме много доволни. Единственото неудобство е липсата на врата между двете стаи. До Микро ходехме по пътечката, но плажът Кастри и таверна Елени са това, заради което бих се върнала. В самия Платаниас не мога да препоръчам нито една таверна - все с нещо се излагаха.

# 612
  • Варна
  • Мнения: 3 935
Също се чуда схемата 2+2+4 дали е добра, ще успеем ли да разгледаме островите
 

То най - добре по 8 дена за всеки остров Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Таз година един , догодина друг ................... хем ще има за по дълго

# 613
  • Мнения: 11
Здравейте, за о. Закинтос къде е добре да се отседне. Гледам в Лаганас, т. к е пясъчен плажът. Ако някой може да ми препоръча къща за 8 възрастни и 2 деца ще съм благодарна. Също да попитам билета за ферибота предварително ли се резервира. Благодаря.

# 614
  • Мнения: 468
Пътуването до гръцкото море през Кулата вече струва 3 евро. Новият тол работи. Цената е 1 евро. А старият е намален на 2 евро.

Общи условия

Активация на акаунт