На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 822
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 1 247
Пътуването до гръцкото море през Кулата вече струва 3 евро. Новият тол работи. Цената е 1 евро. А старият е намален на 2 евро.

Къде е новият тол?

# 616
  • Мнения: 468
Точно преди участъка със завои.  Толът беше готов още миналото лято, но не работеше.

# 617
  • София
  • Мнения: 11 977
Пътуването до гръцкото море през Кулата вече струва 3 евро. Новият тол работи. Цената е 1 евро. А старият е намален на 2 евро.

Може ли малко повече конкретика?
Така написано нищо не е ясно.
Диодията на Промахон е намалена ли?
И към кое точно гръцко море има нова работеща диодия?
Тази преди Солун ли? Или към Кавала?
Преди Аспровалта вече има нова работеща.

# 618
# 619
  • София
  • Мнения: 11 977

Ако това е към мен, диодия=тол пункт.

# 620
  • Мнения: 9 162

Ако това е към мен, диодия=тол пункт.

Не Змия мило:hugs:, към ССФ дето , ей така без подробно обяснение изпляска 3 евра..

# 621
  • София
  • Мнения: 14 631
Онзи ден четох, че на Серес е пусната нова диодия. Явно за нея става въпрос.
Допълвам, между Серес и Солун е https://www.kamioni.bg/menu/10/post/25144/Novi-tol-taksi-mezhdu-Solun-i-Seres

# 622
  • Мнения: 5 866

Ако това е към мен, диодия=тол пункт.

Не Змия мило:hugs:, към ССФ дето , ей така без подробно обяснение изпляска 3 евра..

Тя "ССФ" очевидно и ясно го каза. В строеж беше нов тол преди Серес, който явно вече е пуснат. Старият при Кулата е намален на 2 евро, а новият е 1 евро.

# 623
  • Мнения: 468
"ССФ" нямаше представа, че като "изпляска" ей така 3 евра ще предизвика толкова неясноти и че 3-те евра се нуждаят от подробни пояснения и уточнения.
За незабралите пояснявам. По пътя Кулата-Солун вече функционират два тол пункта. Първият е веднага след Промахон и цената му за лек автомобил е намалена от 2.40 на 2 евро.
Има втори тол пункт, който се строи още от 2018та година и беше напълно готов още лятото на 2019-та година, но преминаването досега беше безплатно. Вече работи и цената е 1 евро. Намира се между Серес и Солун в самото начало на участъка от магистралата със завои.

# 624
  • София
  • Мнения: 11 977
"ССФ" нямаше представа, че като "изпляска" ей така 3 евра ще предизвика толкова неясноти и че 3-те евра се нуждаят от подробни пояснения и уточнения.
За незабралите пояснявам. По пътя Кулата-Солун вече функционират два тол пункта. Първият е веднага след Промахон и цената му за лек автомобил е намалена от 2.40 на 2 евро.
Има втори тол пункт, който се строи още от 2018та година и беше напълно готов още лятото на 2019-та година, но преминаването досега беше безплатно. Вече работи и цената е 1 евро. Намира се между Серес и Солун в самото начало на участъка от магистралата със завои.

Така бе редно да се напише.
Защото "гръцкото море" не е само Халкидики, за да струва пътят до там 3 евро.

# 625
  • Мнения: 9 162
Мерси , сега е ясно!
Ако отиваме от Кулата към Кавала 2 е ; ако тръгнем към Солун  2е + 1е.

# 626
  • Мнения: 73
Здравейте,

Някой който е вече ходил и е местен гуру да сподели къде си заслужава най-много на Халкидики (кой от трите ръкава).
Чувал съм а и са ми казвали, че на средния ръкав било най-добре. В частност на Неос Мармарас, Никити или Сарти.

Това което търсим е да сме на първа линия с кристално чиста вода, хубав чист пясък, достатъчно много механи и таверни и забележителности които може да се видят наоколо.
Също така държа да има къде да си спирам колата без проблем.

- Местни хотели или апартаменти ?
- Местни магазини? Масутис, Лидл ?
- Кои плажове са най-добри ?
- През кой път е по-добре да се мине?
- Някаква идея колко са толчетата до там ?

Благодаря предварително на отзовалите се.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 14:40 от Arkadietz

# 627
  • Мнения: 9 162
Здравейте,

Някой който е вече ходил и е местен гуру да сподели къде си заслужава най-много на Халкидики (кой от трите ръкава).
Чувал съм а и са ми казвали, че на средния ръкав било най-добре. В частност на Неос Мармарас, Никити или Сарти.
Правилно си чул Wink
Това което търсим е да сме на първа линия с кристално чиста вода, хубав чист пясък, достатъчно много механи и таверни и забележителности които може да се видят наоколо.
Също така държа да има къде да си спирам колата без проблем.

- Местни хотели или апартаменти ? - виж на първа страница Парахода ги е сложила с линкове ...като за новобранци
- Местни магазини? Масутис, Лидл ? - има
- Кои плажове са най-добри ? -няма лош-плаж в Гр
- През кой път е по-добре да се мине? царския - по магистраката към Солун , там по околовръстния и по табелите ..към Ситония
- Някаква идея колко са толчетата до там ? пак 1 стр. виж

Благодаря предварително на отзовалите се.

# 628
  • Мнения: 558
Скрит текст:
Здравейте,

Някой който е вече ходил и е местен гуру да сподели къде си заслужава най-много на Халкидики (кой от трите ръкава).
Чувал съм а и са ми казвали, че на средния ръкав било най-добре. В частност на Неос Мармарас, Никити или Сарти.

Това което търсим е да сме на първа линия с кристално чиста вода, хубав чист пясък, достатъчно много механи и таверни и забележителности които може да се видят наоколо.
Също така държа да има къде да си спирам колата без проблем.

- Местни хотели или апартаменти ?
- Местни магазини? Масутис, Лидл ?
- Кои плажове са най-добри ?
- През кой път е по-добре да се мине?
- Някаква идея колко са толчетата до там ?

Благодаря предварително на отзовалите се.
Хммм, всичко там ми харесва, като природа и плажове, всичко е красиво, но май никъде на Халкидики не си заслужава вече. От няколко години тенденцията е все по-високи цени, за все повече мръсотия и мизерия по плажовете, лудница на макс (и то септември, за юли и август не ми се мисли)...македонци, сърби, румънци - все шумни и неприятни (еми сори, ама българите сме по-възпитани и съобразяващи се с околните). Отделно, личното ми наблюдение е, че гърците в тази част, съвсем ни взеха за мезе - обслужването запада и някакси искат наготово да си вземат парите, свикнаха и се разглезиха - без усилия на будалите да им вземем парите...Не знам другите дали споделят моето мнение, но май по-добре е да се ходи по на юг. Иначе, на това, което търсите, отговаря Сарти в единия край - студиа Ирини. Плажът отпред е плитък, с бял, мек пясък и малко камъчета, наблизо са много от известните красиви плажове, а със заведения е пълно...Колата си я спирахме на улицата пред студиото, като цяло в тази част на Гърция проблеми с паркирането не сме имали.

# 629
  • София
  • Мнения: 5 706
В самото Сарти ще се хване за главата къде да паркира.
За начинаещи Халкидики не е лош вариант. За тези помнещия от преди даже 5-6 години става все по лош вариант.

Повече пясъчни плажове са на Ситония,но и другите два ръкава си имат хубави такива.

Не мога да намеря вила на първа линия за две семейства на Евия 😞 или ще сменям дестинацията или ще останем само нашето семейство.

Общи условия

Активация на акаунт