СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 550
  • 782
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 569
Добро утро и от мен Simple Smile
Пия си кафето в службата и ви чета, кеф Simple Smile Гледам коментирали сте АК, пък моето пиленце се е залетяло натам. Аз се колебая. Парите не ме притесняват особено (не че имаме торби), но съм на мнение, че парите за образование са най-добре похарчените ни пари. Колко да са толкова, че да не се справим Simple Smile
Малко надути ми се струват и родителите и учениците от АК, едни модерни, важни, върха на хранителната пирамида, а нашето е кротичко, не се вълнува от придобивки и мода особено. Страхувам се дали ще се впише.
Тя пък твърди, че програмата и организацията на обучението е точно като за нея Simple Smile щяла да си избере сама какво да учи и имало много допълнителни занимания - школи, театър, хор (всичко й харесва). Ще се явява на изпита, пък после каквото сабя покаже.

Да се отчета и тя мина всички входни (днес по музика Simple Smile последно) , има и резултати на повечето - без забележки съм Simple Smile

Звънче, моята прекрасница е най-обикновено дете, също като твоето. Аз си го хваля защото за мен е най Simple Smile.
Имам един малък терминатор в трети клас (пак момиченце) и нея хваля, но е ...пожар.

maria77bg  Допълвам се - Освен че се явяват на ДЗИ, тази година в АК са единствените, които имат над 5,50 на всеки от изпитите, което не е за пренебрегване.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 08:47 от Dodiela

# 571
  • софия
  • Мнения: 25 702
Звънче, моята прекрасница е най-обикновено дете, също като твоето. Аз си го хваля защото за мен е най Simple Smile.
Имам един малък терминатор в трети клас (пак момиченце) и нея хваля, но е ...пожар.
То и моето си е най за мен, но се опитвам да имам реална представа за възможностите ѝ. Може и да съм малко по-критична, но знам, че си е стандартна. Не ми говори за твоето - чула съм как пише. Съвсем чистосърдечно се възхищавам на деца като нея.

# 572
  • София
  • Мнения: 1 534
А тези, които сте се ориентирали към АК, как ще подготвяте децата? Ходят ли в школите, които подготвят за АК или при някакви учители?

# 573
  • Мнения: 6 952
А тези, които сте се ориентирали към АК, как ще подготвяте децата? Ходят ли в школите, които подготвят за АК или при някакви учители?
Не се готви специално. Да речем: 13 години се готви Simple Smile)), ще го кара на натрупани знания от годините. Писах и на предната страница.

# 574
  • софия
  • Мнения: 25 702
Аз също бях писала преди - не се готви специално, готви се за НВО. Единствено ще я запиша на ПИ, за да проиграе формата, ще дам да прочете няколко есета.
Вярвам, че ще бъде това, което трябва да бъде. Колкото и планове да правим, колкото и да искаме нещо, винаги става това, което трябва да стане.
Бих се радвала моето дете да има обща среда с детето на Додиела и Мария. Мисля, че биха си допаднали. Simple Smile

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 09:33 от zvаnchе

# 575
  • Мнения: 8 250
maria77bg, тази програма е ужас, но пък явно ти е доста отговорно детето. Представям си ги моя. Всичко това щеше да го претупа набързо. Еле пък ученето за входни. С домашните щеше да се постарае и най-много с рисунката 😂 Рисува като първия човек, но може да вложи време и старание като Пикасо.

# 576
  • Мнения: 569
А тези, които сте се ориентирали към АК, как ще подготвяте децата? Ходят ли в школите, които подготвят за АК или при някакви учители?

Без специална подготовка. Единствено от школата са й обещали една консултация как се пише есе.

# 577
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 364
Благодаря за подкрепата.


И аз съм на това мнение за АК. Аз не съм я записала на специална подготовка, защото не е най-желаното у-ще. Може би ако беше, щях да се презастраховам.
Междудругото, на последния изпит в АК, най-изненадани бяха децата със специалната подготовка.

Лого 3 ли правят пробни изпити за АК?

# 578
  • Мнения: 569

Междудругото, на последния изпит в АК, най-изненадани бяха децата със специалната подготовка.


И защо така? ще споделиш ли?

# 579
  • софия
  • Мнения: 25 702
Миналата година математиката много се доближаваше като съдържание до НВО, нямаше толкова много логически задачи. Това изненада специално подготвените за формата мат в АК деца. Simple Smile

# 580
  • София
  • Мнения: 2 439
Боже като чета за Ния се хващам за главата. Това и аз не бих го издържала, а за моя хубостник сигурно това му е ученето за цяла седмица - да не кажа за две.
Гадамер стискам палци Ема да се размине с операцията.
П.П. Все се каня и все забравям - добре дошла на Санака. Много се радвам, че започна да наминава и в нашата темичка.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 09:50 от мама МОНИ

# 581
  • София
  • Мнения: 5 047
Средата в АК е разнообразна - срамежливи деца, отворени деца, интроверти и екстроверти, незаинтересовани или супер амбициозни, разсеяни или организирани, пълни отличници, такива с изявен интерес в дадена област и основно наблягащи на него до такива с общ нисък успех.  Но не си бях давала сметка, че има деца от страната. Живеят тук без семействата си, мъчи ги носталгия, ежеседмично пътуват до дома, родителите им често пътуват стотици километри в петък следобед, за да ги вземат и отново в неделя вечер. От тази гледна точка повечето деца, не само тези в колежа, са си разглезени, вкл. и моето. А и ние като родители Simple Smile

# 582
  • София
  • Мнения: 1 397
Живея близо до колежа. Виждам децата като идват и си тръгват от училище. Много приятни и даже скромни са. Лично познавам един младеж, който учи там. Супер отговорен и способен е. За нас не е опция поради финансовия аспект на обучението там, с три деца сме и не можем да си го позволим и за трите, ако това изберат. По мнение на моя близка учител е най- добър избор за училище. На мен лично не ми допада възпитанието в западните ценности - особено много стриктното спазване на правилата, но за други това именно е най- големият плюс. Училището разполага с всичко необходимо за развитие на едно дете - прекрасна база, чудесни ученици, избор на посоката, в която искаш да се развиваш, вдъхновяващи преподаватели. Е, това не значи, че и другаде това не е налице. И не, приемът не е лесен и гарантиран. Познавам умни деца, които не успяха, а им беше първа цел при все специалната подготовка. Аз поне оставам с впечатление, че справянето с математиката не е изненада, защото още при приема формира 80% от оценката и при това трябва да си не просто добър по математика, а много бърз и комбинативен. Задачите не са толкова трудни, но са много и трябва да си бърз и съобразителен кои да решиш и кои да оставиш.

# 583
  • Мнения: 5 234
Аз поне оставам с впечатление, че справянето с математиката не е изненада, защото още при приема формира 80% от оценката и при това трябва да си не просто добър по математика, а много бърз и комбинативен. Задачите не са толкова трудни, но са много и трябва да си бърз и съобразителен кои да решиш и кои да оставиш.
Математиката не е ли 1/3 от изпита?

# 584
  • софия
  • Мнения: 25 702
Fifiana, доколкото разбирам и вие сериозно сте се ориентирали към АК. Мисля, че ще бъде полезно да посетите отворени врати в Колежа. В сайта на Данибон има много полезна и практична информация за там - http://www.danybon.com/chastno-obrazovanie/izpit-acs-22-mart-2020/

Общи условия

Активация на акаунт