СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 421
  • 782
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 47 963
А защо да не е в позицията да я попита? Все пак учителите са там заради децата, за да ги учат и вдъхновяват, или бъркам?
Ако е попитала провокативно, с невъзпитан тон, ок, не е права. Но иначе въпросът си е съвсем резонен.

# 76
  • Мнения: 6 584
А, тя провокира с мил тон. Там и е силата на нея.
Права си, Hаppy, че учителите трябва да вдъхновяват, но когато са изнервени и прегорели в боя, това трудно се случва.
Девойката си знае, че този учителка бързо пали фитила, но това не й е попречило да я" изпитва".

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 15:50 от Biserka_a

# 77
  • Мнения: 569
Току що открих, че съм мъж в профила си в Школо Flushed
Довечера ще има скандал, мъжа ми хич няма да е доволен, но поне мога да лежа на дивана и да гледам футбол

Редактирах се - пак ще готвя Simple Smile

# 78
  • Мнения: X
А, тя провокира с мил тон. Там и е силата на нея.
Права си, Heppy, че учителите трябва да вдъхновяват, но когато са изнервени и прегорели в боя, това трудно се случва.
Така е. А и какво ще стане, ако всеки ученик реши да ги изпитва и да оспорва авторитета им.

Иначе ти е умна девойката, Бисерка. И находчива. И тя като Пипи Дългото Чорапче изпитва учителката. Joy
На нас ни е забавно, но в клас не знам как е....Rolling Eyes

При мен Школо още не е активно. Имам само съобщение, че нямам ученици тази година.
Помня, че миналата година трябваше да го преинсталирам наново, за да тръгне.

# 79
  • Мнения: 6 584
Не бой се, и аз бях мъж в Школо,  но бързо облякох роклята:)

# 80
  • София
  • Мнения: 4 035
Току що открих, че съм мъж в профила си в Школо Flushed
Довечера ще има скандал, мъжа ми хич няма да е доволен, но поне мога да лежа на дивана и да гледам футбол
Задаено е по дифолт, като си редактираш и попълваш профила, си го поравяш.

Честно казано, аз също не съм ок с постъпката на щерка ти, Бисе. Не смятам, че е правилно ученик да изисква от учител да се доказва пред децата по този начин. Може би мога да разбера какво я подбудило да го поиска, но това може да подрони авторитет. В крайна сметка човешката памет не е устойчива величина и винаги може да изиграе лош номер. Аз не смятам, че идеята на детето е била да я изложи или провокира, но в живота има йерархия и е добре към момента децата да я спазват, още повече, че не е поискано нещо извънредно, необяснимо и непонятно от децата Simple Smile

# 81
  • Мнения: 47 963
Абе повечето учители знаят целите уроци на изуст, и не само:) Това емблематично стихотворение го преподават всяка Божа година Simple Smile
Както и да е, спирам

# 82
  • Мнения: 7 273
Момичета, какво ви трябва от материалите в Школо?Влизам без проблем, ако искате нещо кажете да изтегля-след мало тръгвам за РС, но имам 40 мин.свободни.

# 83
  • Мнения: 569
Ох, пък съм се присетила Ston, какво стана с моята рибешка глава Simple Smile Ще въртим ли бизнес?Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 84
  • Мнения: 4 966
Бети, как върви лечението на девойката?
Ами първо направихме три кариеса, два от които на неизкаралите още напълно 7-ми зъби. Докторът каза, че е заради намалената хигиена. Беше й трудно да мие много качествено зъбите... Чакахме и да зарасне долната челюст. Днес почна счупения горен зъб. Ще го умъртвява. Не я хвана добре упойката и плака много жално. Сложи лекарство и утре продължаваме. Ще правим или нови шини, или ще се наложи брекети. Ще вземе отливка на зъбите и ще решават.
При нас ще има бележници.
Вики, добра идея за учебника.
Аз съм на мнение, че по-добре да не предизвикват учителите, особено на този етап.

# 85
  • Мнения: 8 223
Ох, пък съм се присетила Ston, какво стана с моята рибешка глава Simple Smile Ще въртим ли бизнес?Stuck Out Tongue Closed Eyes

Изобщо не се е сещал. Сигурно някакви други бизнес планове има в момента. Абе, аз предупредих, силен е в идеите, но реализацията му куца. 😂
По повод разказаното от Бисерка. Моят така си беше изпросил една забележка от нищото. Учителката се карала на някого, нашият пък точно тогава настоявал, че трябва нещо много важно да съобщи. После му мелих на главата, че е крайно време да се научи, да не се вре зорлем в шамарите. И вкъщи го прави. Карам ли се за нещо на малкия, той се намесва и отнася също караница.

# 86
  • Мнения: 1 208
Много пишете:).
Успях да поръчам повечето помагала. Ще има и още.

# 87
  • София
  • Мнения: 953
Може ли и на мен да я изпратите или да я качите във фейсбук групата?
Всяка година принтирам математиката на части - да не носи цялата тухла, а само текущия раздел.


Viki_76, за да я изпратя ми трябва и-мейла на лични.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 130
Бубче, благодаря за темата!

Подхванаха ме здраво и учебната година, и работата, та едва смогвам да ви прочета нощем. Ние с набора бяхме в лек шок от първия учебен ден в новото училище. След като 6г в предишното слушах как това е най- шумният и недисциплиниран клас, тук имах чувството, че съм в джунглата. Щом той се впечатли... Надявах се, че е било от еуфорията покрай началото на учебната година и поне до известна степен се оказах права- младежът каза, че в следващите дни нещата са били нормални. Още няма учебници по всички предмети, всеки ден ми се налага да ходя до книжарница и да пазарувам и това много ме дразни. На него започва да му харесва, сближава се полека с новите съученици и свиква с новата програма. Курсът му започва на 28.09, та постепенно ще се потопим в новостите. Иначе и той гледа "Хъшове", за мое съжаление аз не успях да отида, та беше с баба си, но много му е харесало, а книгата не му хареса. Успя да си загуби и портфейла, барабар с картата за ГТ, та днес вадих дубликат. Чакам да разбера къде ще бъде електронният на набора дневник, за дребните днес се регистрирах в Школо.

# 89
  • до морето
  • Мнения: 2 277
Бубче,писах ти на лични за паролата на пощата. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт