СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 424
  • 782
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 437
Здравейте,

дали е удобно някой да ми изпрати учебниците по История и Човекът и природата от 6 клас в електронен вариант?

Много благодаря.

# 91
  • Мнения: 6 584
Бети, милото дете! Стискам палци днес да мине безболезнено! Герой е тя!

Вчера са правили вх. ниво по география.
Не е имало преговор, по- важно е било да се отделят 30 минути, за да им съобщи какви пари ще се събират за помагалата. Накрая са останали 10 минути и се е сетила, че може да по напишат нещо в тетрадките.
Дано поне да попълва Ел.дневник редовно, а не като миналата година н а края на срока да впише всичко в дневника.

# 92
  • Мнения: 4 966
Дано!  Hug
Нашето входно по география ще е в сряда. Уж правят лек преговор. По химия щяло да е след четири седмици, имат по веднъж само. Гледах учебника - почва с раздел преговор. Явно като минат него и тогава ще направят входно, а са си 3-4 урока.
Миналата година имахме ел. дневник, но само 2-3 учители го попълваха редовно. Имат трима нови учители - физика, география и английски език. Харесала е само господина по физика, обяснявал хубаво и бил забавен.
Ще търся и аз билети за Хъшове, ако има все още за другия месец. Питах, иска да отидем.

# 93
  • София
  • Мнения: 9 108
Момичета, къде мога да прочета дали и как е възможно при кандидатсването да се вземе резултатът от олимпиадата по български език и литература и по математика национален кръг? Резултатът пак ли е в точки 100 максимален или се приравнява по някакъв начин? С колко точки продължават от областен на национален кръг или това се решава година за година.

# 94
  • Мнения: 6 924
Момичета, къде мога да прочета дали и как е възможно при кандидатсването да се вземе резултатът от олимпиадата по български език и литература и по математика национален кръг? Резултатът пак ли е в точки 100 максимален или се приравнява по някакъв начин? С колко точки продължават от областен на национален кръг или това се решава година за година.
Не може да се ползват резултатите от национален кръг на БЕЛ и МАТ. По-късно мога да ти извадя цитат от наредбата. НО първите трима от тези олимпиади получават по 100 т по съответния предмет и не се явяват на НВО по предмета.
С колко точки ще се минава ще разберем като излезнат регламентите. Не вярвам да има промяна, но нека излезе официално.

# 95
  • Мнения: 8 223
И на мен това ми е интересно. Моят нали се гласи да получи по 100 точки от олимпиадите 😂. Не знам защо живее със заблудата, че това ще е по-лесно отколкото да учи и да изкара висок резултат на НВО.
Вчера му беше първият урок в школата по математика и началните впечатления са му много добри. Шест деца са в групата, решили толкова задачи колкото в училище за седмица. Последното не е кой знае какъв критерий. В училище не решават почти нищо. В часовете им по математика цари пълна анархия.

# 96
  • Мнения: 6 924
За недоверчивите Simple Smile :
Наредба 10:
чл.57 (2) (Изм. - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г.) По решение на педагогическия съвет като елемент от балообразуването по ал. 1 може да бъде включен и общият брой точки, приравнен до 100, от резултатите, получени от олимпиади и/или състезания от календара на МОН, по учебни предмети, по които не се провежда национално външно оценяване през съответната учебна година.
( 8 ) (Предишна ал. 5, изм. - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г., предишна ал. 7 - ДВ, бр. 77 от 2017 г.) Учениците, класирани на първо, второ и трето място на националните кръгове на олимпиадата по български език и литература, на олимпиадата по математика и/или на олимпиадата по допълнителен учебен предмет по ал. 1, т. 1, имат право да участват в класирането с максимален резултат вместо резултата от националното външно оценяване по съответните учебни предмети.

# 97
  • София
  • Мнения: 953
Здравейте,

дали е удобно някой да ми изпрати учебниците по История и Човекът и природата от 6 клас в електронен вариант?

Много благодаря.

Heart, на Просвета ли? Дай ми мейл на лични да ти ги пратя.

# 98
  • Мнения: 132
Моята днес има две входни,по география и по биология.По един час преговор и входно.Учителите казали,че така им е наредено от МОН.Вторник ще е по физика,а днес за пръв път ще имат химия.Само по история направиха два часа преговор на българска история.При нас този срок имат по два часа химия,един час физика.По математика ще работят със сборника на Коала,учебна тетрадка няма да имат.Учеб.тетр. няма да имат и по физика и по химия,госпожата казала,че няма нужда от тях.Ще имаме и хартиен бележник и електронен/ за първа година в училището/ към Школо.

# 99
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Biserka, все едно слушам за моята девойка, напълно в нейн стил е, много често спори с учителите, не осъзнава, че има йерархия. Тя е скорпион и хич не признава авторитети. Но...уроците в живота трябва сама да си ги научи!

Може ли пак да помоля за паролата за пощата, никой не ми я прати миналия път.

# 100
  • Мнения: 8 223
Моят днес ще има входно по физика. Там нямат учебна тетрадка, но аз по свое усмотрение му поръчах един сборник със задачи и един справочник. Последният се надявам, че ще му бъде полезен за целия курс на средното образование.
Тази година освен текущите уроци, НВО, трябва да мислим и догодина накъде ще е. Вярно е, че всичко си зависи от бала, но трябва да сме готови с вариантите. Той иска програмиране, компютърни мрежи. Само това му е в главата. Ако го пратя в друг град, трябва да търся вариант с общежитие. Не е за квартира на 13-14 години. Така ТУЕС отпада като възможност, въпреки хубавите специалности. Замислих се за гимназията в Правец и може да пробва там, ако до края на учебната година все още смята, че иска да учи това и че може да се справи сам.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 965
При моя седмокласник има голям проблем с дисциплината в повечето часове. По математика вчера даже едно момче демонстрирало как се е научило са свири с 4 пръста, а други си говорили шумно. Моят се оплака, че не можел да си събере мислите да решава задачите от преговора. И миналата година беше шумно, но това със свиренето изби рибата. Учителката е добра като педагог. Няма ли никакви средства за въздействие над учениците?

# 102
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Ston какво помагало поръча по физика?

# 103
  • Мнения: 47 963
Ако е добра като педагог, защо е такава дисциплината? Би могла да ескалираш към заместник директор, ако ти се занимава. Или да си гледа него си тази година и това е...

# 104
  • Мнения: 8 223
gadamer, ето това е по физика
https://www.ozone.bg/product/sbornik-ot-zadachi-i-testove-po-fiz … -maksim-maksimov/
А това е справочника
https://bguchebnik.com/media/catalog/product/cache/1/image/a4e40 … 3f37/4/2/4214.jpg

Нищо не са им искали по физика, но реших, че покрай купищата тетрадки, нужни и ненужни, за двамата, още 5лв мога да дам и за сборник по физика. Дали ще благоволи да го ползва е отделен въпрос. Когато го разгледам, ще напиша мнението си.
Гледах и за някакъв справочник по химия, но не открих. Иначе вкъщи имаме такива по математика, по български, английски, речници, граматики. Това, което зависи от мен и считам, че е важно всеки ученик да има, го осигурявам. Оттам нататък наследниците имат думата как и колко ще учат.

Общи условия

Активация на акаунт