СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 508
  • 782
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 7 289
А моят в два от трите почивни дни беше на школа от 11.30 до 16 ч., но вчера-пълна почивка.Писане на домашни-утре за 30-тина мин.
За школата-първия ден беше много притеснен(аз също, като го гледах как изглежда...), като излезе каза, че учителите са супер и не било толкова гадно, колкото очаквал...Днес бяха писали три тези, (в събота писа теза за първи път?!?), имат и за домашно още две-етапа на тезите е явно.На "Стани,стани юнак балкански" и "Вятър ечи, балкан стене" са в школата.

# 181
  • София
  • Мнения: 8 933
Ние бяхме на екскурзия по празниците. Съответно и двамата ми ученици (7 и 12 клас) пропуснаха по един урок.
Иначе и аз не съм от много интересуващите се. Щерката все ме информира, кога са им входните, но аз удобно забравям. Днес трябва да си зареди картата за ГТ. Няма още подпечатана лична карта, но се надявам, да не ѝ направят проблем. Миналата седмица брат ѝ успя без проблем, въпреки че е голям.

# 182
  • София
  • Мнения: 4 035
Във школата преговарят произведенията от миналата година, както и граматика, минали сложните глаголни времена и спрежение на глагола. По физика вече им е върнала входните (кога направиха преговор кога входни и кога ги провери е отделен въпрос). Естествено всичко е забравен, най-висока оценка в класа четворка. Мoйта е с 4ка, сега не знам да я поздравя или да я смотам Grinning

# 183
  • Мнения: 569
Здравейте, дали на някой му се намира книга за учителя по география на Булвест 2000? Disappointed Relieved
Вчера ми се наложи да помагам за попълване на учебната тетрадка и пощурях (хич ме няма по география).

# 184
  • Мнения: 8 236
И нашите в петък правиха входно по физика. Беше им втори час по предмета. Сега получих известие в Школо, че има шест. Той обаче каза, че не било трудно. А дано му е на късмет за тази година. Миналата беше подкарал малко през просото входните с някои четворки и петици.

# 185
  • София
  • Мнения: 4 035
Нямам известие от Школо, но не съм никак изненадана. Добре, че девойката е свикнала веднага да ми казва оценките, че имам едни доста неприятни подозрения с липсата на бележник и електронен дневник тази година...

# 186
  • София
  • Мнения: 9 111
Младежът трябваше да преговаря по география за входно ниво. Видяхме се в чудо да измислим от къде да преговаря 4 контитента.
В учебника за 6 клас в преговорните уроци няма обобщена информация, както очаквах, а пише какво да си припомнят (което е пълна глупост за мен). В Уча.се също не открихме някакви обобщителни и преговорни уроци. В учебниците за 7 клас не открихме въвеждащи обобщени преговорни уроци. Накрая подкара тетрадката, в която си е писал миналата година.
Как точно се предполага да преговорят материал от цяла учебна година? Сигурно най-логично е да помнят всичко. Но точно по география - средна надморска височина и информация от сорта не всеки помни добре механично.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 12:02 от zazu1

# 187
  • Мнения: 8 236
Тия последните, средна надморска величина, дължини на реки и прочие, даже и докато ги учат, за мен е напълно безсмислено да се опитват да ги запомнят. Има си справочници на един клик разстояние за целта. Моят точно по география беше започнал миналата година с 4. Ще видим как ще е сега, но мога да се обзаложа, че никакви подробности не помни, а и наистина за какво му е нужно.
Той вече си направи план за годината. Трябвало да набляга най-вече на БЕЛ, математика, физика, английски, ИТ. Това са предметите, които ще му влизат в балообразуването за паралелките, които го интересуват.  По тези предмети щял да се бори за шестици, по другите можел да се задоволи и с петици.

# 188
  • Мнения: 569
Абе на един клик, ама аз вчера един час търсих кога пресъхва река Дарлинг:rage:
Пък даскала по география дал едни сайтове, от които може да ползват информация децата и като отварям последния се оказа, че е сайта на ЦРУ:wink: Те вярно, че всичко трябва да знаят, но все пак...

# 189
  • Мнения: 132
Здравейте, дали на някой му се намира книга за учителя по география на Булвест 2000? Disappointed Relieved
Вчера ми се наложи да помагам за попълване на учебната тетрадка и пощурях (хич ме няма по география).

Отговорите не се ли намират в съответния урок ?

На мен в края на пети клас ми се наложи да купя два броя книга за учителя по география.В тях има малко допълнителна информация, как учителите  да си разпределят уроците, някакви методики на преподаване, примерни схеми,организиране на игри, тестове, изброени са допълнителни сайтове или книги за допълнителна информация. Мисля , че това няма да ви е от полза, освен за тестовете.

А  защо ми се наложи да купувам книга на учителя по география на издателство "Просвета"-два различни.
Нашите учиха по учебника на Булвест2000, но теста за изходно ниво им беше даден от този на Просвета.
Според моите знания , а и според учебника им ,моята беше отговорила вярно на два въпроса, но учителят ги беше зачеркнал и посочил за верни други отговори .Първо помислих , че учителят в бързината нещо се е объркал.
Въобще не обчам да се бъркам в работата на когото и да е било, но не можех да се примиря и да приема , че учителят е прав.Отидох  и го попитах , да не би в бързината да провери , нещо да се е объркал , да не е видял правилно.Увери ме , че няма нищо против детето ми, че ако съм отишла заради оценката , то тя ще има 6-ца за срока и годината, искаше да ме убеди , че тропичните пустините не са най-горещите и сухи места на планетата, и че в полярните пояси температурите може да достигат над 20 градуса през летните месеци.Грешката не била в него , защото е взел теста от книгата на просвета и там  отговорите били такива.
Тръгнах си и не можех да повярвам , че учителят даже не се е замислил , не е проверил теста и го приема за верен.
Предварително бях копирала теста, сканирах го и писах до издателството  и поисках  да проверят рабатота на детето ми.Бяха много бързи с отговора, че грешката е в тях и че детето е отговорило правилно. Свързали са  се с училището и помолили директора  работите на децата да се проверят отново и да се коригират точките и оценките на децата.

Аз много харесвам географията като предмет, беше ми един от най -леките предмети, но моята не я харесва,по-лесно и е по история, но там заслугата е и на учителя им.


Споделили сте за какво ви трябва, може да си го закупите , видях ,че е 5 лв .
Аз дадох 18 само за да проверя тестовете, но това си беше мой проблем , според някои родители много отрано съм започнала да  обръщам  внимание на такива грешки и да се впрягам излишно.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 12:49 от sevi_nil

# 190
  • Мнения: 8 236
Тази река, Дарлинг, хич и не я знам коя. Как ли съм живяла без да знам кога пресъхва 😂
Да споделя кое е единственото нещо, което ме дразни в Школо. Днес 7 пъти ми присветва, 4 оценки от входни нива и 3 съобщения. Аз обаче съм с двама ученика и всеки път се почва едно ровене докато открия за кого от двамата е оценката или отзивът. Самото приложение при отваряне ми показва профила, който е бил зареден последно. Не ги знам тези, които са с три деца как се оправят.

# 191
  • Мнения: 47 998
Нямам думи
Автор, издателство, учител...и накрая грешката да се открива от родител. И какво, обадили се на ТОВА училище. А останалите? Оххх

# 192
  • София
  • Мнения: 4 035
Тази река, Дарлинг, хич и не я знам коя. Как ли съм живяла без да знам кога пресъхва 😂
Да споделя кое е единственото нещо, което ме дразни в Школо. Днес 7 пъти ми присветва, 4 оценки от входни нива и 3 съобщения. Аз обаче съм с двама ученика и всеки път се почва едно ровене докато открия за кого от двамата е оценката или отзивът. Самото приложение при отваряне ми показва профила, който е бил зареден последно. Не ги знам тези, които са с три деца как се оправят.
Както споменах, поне ти святка Simple Smile Аз още чакам да ми "светне" четворката по физика. Чудя се има ли някакъв срок, в който са длъжни да отбележат оценка или отсъствие и съответно колко толеранс да отпусна преди да направя запитване?

# 193
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
Надявам се учителите да не взимат предвид оценките от входните нива, а да са им ориентир откъде стартират децата като познания по предмета. Няма как да помнят в детайли и конкретика материала от 6 клас при положение, че нито са имали време за преговор, нито имат и откъде да учат. Колко родители са се разтърсили за ел.учебници или са платили за уча.се? Ние тук във форума не сме представителна извадка за хиляди седмокласници.

# 194
  • Мнения: 3 050
Много съм впечатлена, че има места, където са започнали на пълна скорост. (сега друга тема, каво и колко време трябва да се преговаря за входни нива).
Винаги са ме дразнели разтакавания след началото, малко преди края, преди празници, любимото оправдание, че вече са "оформени" в края на срока, намалени часове за щяло и нещяло.
И не става въпрос, че ще се изучат кой знае колко, ако не се прави това, а за невъзпитателния ефект.

Общи условия

Активация на акаунт