СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 512
  • 782
  •   1
Отговори
# 495
  • софия
  • Мнения: 25 519
 Laughing Laughing Laughing Laughing
Да видите вие какво има в Школо! Имали били ЕД от години.

# 496
  • Мнения: 8 238
Ами да, втора година сме с Школо, но по екрани, които не ме засягат, не съм ровила. Откъде да знам какви интересни неща имало там 😂

# 497
  • Мнения: 47 998
Е тя класната твърди, че и личен лекар е вкарала и даже вижда такива нещо в ЕД на своите деца, а аз нищичко нямам, ама...гледам да не го приемам като лично отношение от школо.
Школо явно лапна прекалено голяма лъжица, и не смогва. Ми не ми пука!

# 498
  • Мнения: 5 234
Аз не зная как се готвят деца конкретно за там. В крайна сметка четенето с разбиране си е четене с разбиране, математиката си е математика, логиката, която почти зачезна или си я имаш или не. Остана съчинението, което някои хора му викат "есе", а то си е съчинение и в сайта им си пише "съчинение". За мен то е просто грамотен начин да изразиш мнение, което си е интелигентност, съчетана с грамотност и просто трябва да се научиш да се вместиш във времето.
Не зная защо всичко отстрани ми изглежда постижимо за 13 годишни деца и как ли ще се сблъскам челно през април, когато видя резултата... Но дотогава ще си живея спокойно и с розовите очила, пък каквото има да става, ще стане.
Успокояващо звучиш. На мен обаче ми се струва, че дете, което никога не е писало есе/съчинение, е малко вероятно там да сътвори нещо, което да е годно.
Има ли смисъл да се ходи втори път на отворените врати в АК /бяхме мин. учебна година/?

# 499
  • софия
  • Мнения: 25 519
Ами да, втора година сме с Школо, но по екрани, които не ме засягат, не съм ровила. Откъде да знам какви интересни неща имало там 😂
Е как ще знаеш, че не те засягат като не си видяла какво има? Не така.Laughing
Понеже при нас съм почти сигурна, че няма да се ползва активно по предназначение, реших да разгледам. Нали тук все хвалите колко много неща има.

# 500
  • София
  • Мнения: 4 035
Ох, намерих Simple Smile Ама мойто едното има само Родител 1, а другото и на двамата родтели е мойто име, като на родител 2 пише моето име и отстрани основен, неактивен Grinning

# 501
  • Мнения: 8 238
Иначе по предназначение се ползва и там забележки нямам. Снощи имаше едно съобщение за набора, днес оценка и отзив за малкия, едно входно на големия. Пишат учителите, не мога да се оплача. По няколко оценки имат вече и двамата, един куп контролни работи са насрочени, някои чак за януари. Тематичното разпределение е вкарано. Липсва само да пише и кои са домашните, че малкият още си пада заплес и не винаги си ги отбелязва в тетрадките.

# 502
  • Мнения: 6 596
Аз пък се “ запознах” виртуално с всичките родители.
 Излиза ми списък със имената на всички регистрирани в класа.

# 503
  • София
  • Мнения: 4 035
При голямата и класното по БЕЛ вече е насрочено. За 13.01.

# 504
  • Мнения: 5 234
Аз пък се “ запознах” виртуално с всичките родители.
 Излиза ми списък със имената на всички регистрирани в класа.
И таз добра! Това не е ли против GDPR-a. Казвай откъде е, да видя и аз. Simple Smile

# 505
  • софия
  • Мнения: 25 519
Родителите се познаваме от първи клас. Видях в кои класове учат по-малките деца. Това мисля, че не е редно да го виждам, но понеже не съм лично засегната, няма да повдигам и този проблем пред Школо Laughing
Скрит текст:
Виждам и всички деца от класа - трите им имена.

Администрация>Потребители и филтрираш от Роля (средното падащо меню)
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 11:53 от zvаnchе

# 506
  • Мнения: 47 998
Ужас
Дали не трябва да се направи тема за школо

# 507
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
При нас още няма обявен ден на отворените врати в АК. Иначе, щерката натам се е запътила...
Вчера беше входното по математика, и както уж всичко беше наред, ми сподели, че в часа напълно блокирала - сякаш всичко се било изпарило от главата й, чак й станало лошо и прималяло...ще видим резултата до края на седмицата. Добре, че поне дори да е лош, по математика имат на срок минимум 4-5 оценки, ще има възможност за поправка.
Притеснява ме класната ни, която е бивш преподавател по БЕЛ, а от три години насам/след пенсионирането й/ преподава технологии и предприемачество/сега замества старата ни класна, която е в дълъг болничен/. Освен, че имам съмнения относно начина на преподаване, ме притеснява и пристрастното й отношение към някои деца - моята дъщеря не й е любимка/по необясними за нея и за мен причини/, напр.на входното по БЕЛ не й е дала време да си провери работата, а 10 мин. преди да бие звънеца, я е взела и при въпрос от страна на дъщеря ми дали може да си погледне отново теста, учителката й казала, че проявява върховно нахалство?!? За сметка на това, на "любимците" й подсказвала, направо им диктувала отговорите, че дори им дала време да си оправят грешките и в междучасието. За съжаление, трудно доказуемо е, освен изказванията на група деца, които са станали свидетели на това. Ще наблюдавам особено внимателно резултатите, и при положение, че дъщеря ми не е имала 5-ци досега по този предмет и 2 години подред беше втора на областния кръг по БЕЛ, ако забележа несправедливо оценяване, ще отнеса въпроса до директора.

# 508
  • Мнения: 3 054
Biskvitka, ужас.
Вие не се ли преместихте? Това в новото училище ли е?

Да не намрази детето БЕЛ!

# 509
  • Мнения: 6 596
А, Звъче ме е изпреварила. Simple Smile
Ние на РС не си говорим. Който с когото се познава си комуникира и дотам.
В такива моменти много ми липсва Музикалното у- ще...

Общи условия

Активация на акаунт