СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 518
  • 782
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 6 365
Тя пък твърди, че програмата и организацията на обучението е точно като за нея Simple Smile щяла да си избере сама какво да учи

това май не е точно така. задължителният набор от предмети си съществува, избирането е допълнително към него.

всички, коментиращи АК, говорят основно за парите като евентуален проблем. наистина ли мислите, че други неща за обмисляне няма?

натоварването там е много сериозно, не всички деца могат да го понесат. изискванията са много големи, а успех под 4,50 не се допуска. ако детето не възнамерява да кандидатства в САЩ, дали си струва рискът от по-ниска българска диплома поради много по-високите критерии за оценка? ей такива едни неща...
иначе, да - и на мен много ми харесват дворът, академичният дух, образователните възможности, уважението към спорта ... даже ми е и наблизо. но прецених, че вероятно не е оптималният вариант за моето дете. виж, дете като девойката на maria77bg там би се справило добре.

# 616
  • софия
  • Мнения: 25 560
Аз парите не съм ги коментирала, моля, моля Relaxed След като сме се насочила натам, това по дифолт и в семейството е било преценено, и не смятам, че трябва да е (основен) фактор, още повече обсъждан във форума. Не обичам да обсъждам строго лични въпроси публично.
А дали децата биха се справили с натоварването е притеснение, но трудно може да бъде преценено, докато не бъдат поставени в условията. И в езиковите гимназии има натоварване.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 16:14 от zvаnchе

# 617
  • Мнения: 6 933
Звънче, аз тълкувам наредбата, че ако имаш 5,13, то трябва да го четеш мн.добър. Но никъде не виждам изрично изискване за цяла оценка, както е формулирано за срочните и годишните в чл.24.

# 618
  • Мнения: 569

всички, коментиращи АК, говорят основно за парите като евентуален проблем. наистина ли мислите, че други неща за обмисляне няма?

натоварването там е много сериозно, не всички деца могат да го понесат. изискванията са много големи, а успех под 4,50 не се допуска. ако детето не възнамерява да кандидатства в САЩ, дали си струва рискът от по-ниска българска диплома поради много по-високите критерии за оценка? ей такива едни неща...
иначе, да - и на мен много ми харесват дворът, академичният дух, образователните възможности, уважението към спорта ... даже ми е и наблизо. но прецених, че вероятно не е оптималният вариант за моето дете. виж, дете като девойката на maria77bg там би се справило добре.

за парите си заслужава да се помисли (хич не са малко), но всеки го е направил за себе си.
Аз пък не видях да се коментират основно парите, напротив.
И да ви кажа хич не ми е наблизо, даже ми е много далече и хлапето няма да кандидатства в САЩ, категорично, а високите критерии за оценка даже много ми харесват, защото ми писна от критерии от типа на "абе да минава щото няма кой да се занимава допълнително".

по въпроса за оценяването: "Чл. 9. (1) Оценката съдържа качествен и количествен показател. Оценките, които може да се поставят, са: отличен (6), много добър (5), добър (4), среден (3), слаб (2)." ако ви върши работа

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 16:26 от Dodiela

# 619
  • София
  • Мнения: 6 365
Dodiela,

мисля, че подценяваш малко нещата с високите изисквания. Simple Smile изискванията са много по-високи. за 100 точки (равно на 6 по нашата система) само старателното учене не е достатъчно.

списващите тук с личен опит от АК могат да споделят (ако имат тази информация), колко деца се преместват в други училища в последствие

никого не разубеждавам, просто имайте предвид и тези неща.

# 620
  • Мнения: 8 242
Jam, на мен точно по-високите изисквания към децата ми допадат в АК. Точно, защото ми е писнало с минимум усилия да получава шестици и да се мисли за голяма работа.
Специално за моя син съм сигурна, че би се справил с натоварването. Колкото и да дудна, че е мързелив, той всъщност не е. По-скоро е практичен и рационален. Колкото му е необходимо, толкова. В по-конкурентна среда би учил повече, защото е честолюбив и не би се примирил да не е сред първите. Не първи непременно, такива амбиции няма, но да е в челото.
Както и да е, само си чеша клавиатурата, защото колкото и да харесвам АК, а съм сигурна, че и на него би му харесало, не ми е вариант.

# 621
  • София
  • Мнения: 6 365
Jam, на мен точно по-високите изисквания към децата ми допадат в АК. Точно, защото ми е писнало с минимум усилия да получава шестици и да се мисли за голяма работа.

ами ела го запиши в нашето училище тогава Simple Smile не е АК, но ще го спуснат бързо на земята...
и от нас бягат деца в 7 клас към други училища в преследване на по-високи дипломи.

точно пък това изобщо не би трябвало да бъде аргумент, но карай...

# 622
  • Мнения: 569
Dodiela,

мисля, че подценяваш малко нещата с високите изисквания. Simple Smile изискванията са много по-високи. за 100 точки (равно на 6 по нашата система) само старателното учене не е достатъчно.

списващите тук с личен опит от АК могат да споделят (ако имат тази информация), колко деца се преместват в други училища в последствие

никого не разубеждавам, просто имайте предвид и тези неща.



Благодаря Simple Smile имам го
само че за разлика от доста деченца, които познавам моето търси училище в които много да се учи - просто й  доставя удоволствие да го прави. Моите притеснения са съвсем други, най-малко се притеснявам дали ще учи и колко. За 7 години в училище не ми се е случило нито веднъж да кажа "Учи!" или "Ти няма ли да седнеш да учиш!", но благодаря за споделеното.

ха, и кое е това страшно училище до 7 клас, от което всички бягат? Заинтригува ме Simple Smile

# 623
  • София
  • Мнения: 12 077
Dodiela,

мисля, че подценяваш малко нещата с високите изисквания. Simple Smile изискванията са много по-високи. за 100 точки (равно на 6 по нашата система) само старателното учене не е достатъчно.


Е и 91,5т. /от 100/ пак е 6. Не е чак толкова страшно, нито е толкова трудно постижимо. Подобна е скалата за оценяване и в основното училище на сина ми.

# 624
  • Мнения: 8 242
Jam, кое е вашето училище?
Наистина търся такова, по възможност и с общежитие.

# 625
  • София
  • Мнения: 3 569
Ако правилно си спомням синът на jam учи в 125-то. Моят син също учеше там  в една от математическите им паралелки, но още миналата година го преместих в старото му училище след няколко скандала с ръководството. Аз лично нямам против сериозните изисквания към учене, но имам огромен проблем с незачитане достойството на всеки човек. След опита ми със 125-то предпочитам децата ми да учат в кварталното училище, с всички позитиви и негативи, отколкото в някое псевдо елитно училище, в което учител си позволява да се обърне към дете с думите "Ти олигофрен ли си?"

# 626
  • София
  • Мнения: 6 365
Jam, кое е вашето училище?
Наистина търся такова, по възможност и с общежитие.

над 7-ми клас не е същата ситуация, а и общежитие нямаме...

между другото, познавам една самоотвержена майка, която се премести в София заедно с момчето си, когато го приеха в АК. живяха двамата заедно 4 години, разделени от бащата, който остана в техния град. тя си намери работа в София, като мисля, че жертва някаква кариера. жертвата си струваше, сега синът й е блестящ студент в САЩ, за който буквално се конкурираха няколко университета.

# 627
  • Мнения: 8 242
А, не, в София отивам да живея само през трупа си, дето се вика. 😂
Ако има някакви амбиции, да се оправя сам, няма вечно да го дондуркам. Ако мисли, че не може да се справи, да си стои тук. Един куп деца на познати са успешни студенти в чужбина и без да са били в най-топ гимназиите.

# 628
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 340
Надявам се един ден децата ми да работят и живеят в България. Дори и да учат в друга държава, да се реализират тук. А заминаване за Америка е един от родителските ми кошмари. В такъв случай АК е обратното на това, на което се надявам. Особено като чета, че от АК никое дете не се насочва към медицина (тайното ми желание)....уф, родителски тревоги...А и по-ниската диплома...

# 629
  • Мнения: 24 467
А, не, в София отивам да живея само през трупа си, дето се вика. 😂
Ако има някакви амбиции, да се оправя сам, няма вечно да го дондуркам. Ако мисли, че не може да се справи, да си стои тук. Един куп деца на познати са успешни студенти в чужбина и без да са били в най-топ гимназиите.
И аз.
Деца от цяла България учат и живеят навред по света. Гимназията изобщо не е определяща.

Общи условия

Активация на акаунт