СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 575
  • 782
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 955
Нещастна съм. Директорът отказа таблет с електронно четими учебници. Явно тази година ще се спортува вдигане на тежести Sad. Отказа да каже по кои учебници ще се учи, за да се възползваме от Алея на книгата. С какъъъъв кеф ще се махна, не е истина!

# 631
  • София
  • Мнения: 7 211
Директорът отказа таблет с електронно четими учебници.
🙄
И с какъв аргумент отказа?
Не бих приела отговор "ще се разсейват в час", понеже същото е лесно постижимо и с телефоните, ако няма дисциплина.
Той въобще има ли деца този директор?
А бяхте ли организирана агитка родители?

# 632
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Както писах преди, и моята дъщеря се е ориентирала към АК, но тук, във В.Търново. Иска се успех над 4,50 за първия срок, за "държавните бройки" има изискване успехът за годината да не пада под 5.25, а таксите за записалите се след изпитите през април са 1600 евро за година, а за тези, след НВО/ако има свободни места/ - 2100 евро.
Засега се подготвя допълнително само по английски, защото до момента не е посещавала езикови школи, а училищното ниво изобщо не е достатъчно, за да се справи с изпита.
Ще се яви на организирания в колежа курс през м.февруари, пък ще видим какво ще стане. Определено, ако я приемат, вторият срок в училище и на НВО-та ще бъде много по-спокойна.

# 633
  • Мнения: 6 955
Телефоните ги прибират в шкафчета. Доводите са:
1) няма такава практика досега в СМГ;
2) ако някое от децата няма таблет, поради финансова причина, да не се почувства неудобно;
3) предложение - ако си оставят всички учебници в училище, то у дома могат да учат от таблет;
4) някои колеги може да не са съгласни, заради това, че този таблет ще има достъп до интернет.

Лично на мен ми е по-скъпо да купя втори комплект учебници, особено без отстъпките. Моето дете от таблет не може да учи, освен това това предложение е вредно за очите й (едно е да учиш от таблет, друго е в час да прочетеш откъс примерно). На РС попитах всеки учител, само един беше против.
Не го зная има ли деца. Млад е, ако има сигурно не е в училищна възраст. Няма понятие "организирана агитка родители" в смг. Там всички от всичко са доволни. Само аз съм мрънкало.
Днес писах на учителката по гео, продължава да не връща контролните. Просто не мога да разбера какъв е проблемът на Ния с тази география! Купила съм книжка с тестове (и м.г. бях купила), свалих всички споделени теставе. Общо 4 или 5 станаха. От всички тях направи общо 2 грешки. На входното има 4-ка. Това е някакъв омагьосан кръг. Как вкъщи пред мен знае, а там - не? Изобщо не ми е до оценката, просто искам да разгадая този феномен, който се случва единствено и само с този предмет.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 19:35 от maria77bg

# 634
  • София
  • Мнения: 7 211
В нашето училище имат шкафчета, но са на кабинетна система и се оказа невъзможно да се търчи, за да се сменят учебници всяко междучасие.
В пети клас родителите от целия випуск събрахме по 20 лв. и купихме по 13 учебника за всеки предмет (по 1 на чин). Обаче миналата година учителите отказаха да носят отговорност, защото имало няколко изгубени учебника.
При тази ситуация за таблетите направо дружно щурмувахме. Да не говорим, че само в нашия клас има 2 деца с наистина тежки хронични заболявания. Познайте колко лесно биха се съгласили тези хора допълнително да бъдат обременявани физически децата им.
Та не е хубаво, когато всички са доволни от всичко...

# 635
  • Мнения: 8 263
Нещастна съм. Директорът отказа таблет с електронно четими учебници. Явно тази година ще се спортува вдигане на тежести Sad. Отказа да каже по кои учебници ще се учи, за да се възползваме от Алея на книгата. С какъъъъв кеф ще се махна, не е истина!

Учебниците не са ли им раздадени вече? Друг вариант е да разпечаташ учебниците и да носи само по няколко листа в училище. Ако не са цветни, няма и да излезе скъпо, предполагам.

Моят син освен всичко друго има в раницата си и един куп ненужни неща, които е сложил някога и ги е зарязал. Аз много рядко бъркам вътре, но когато се случи, намирам какво ли не.

# 636
  • Мнения: 8 324
Надявам се един ден децата ми да работят и живеят в България. Дори и да учат в друга държава, да се реализират тук. А заминаване за Америка е един от родителските ми кошмари. В такъв случай АК е обратното на това, на което се надявам. Особено като чета, че от АК никое дете не се насочва към медицина (тайното ми желание)....уф, родителски тревоги...А и по-ниската диплома...
Извинявам се, че нахлувам в темата. Но хвърлям око на седмокласната та да съм в час когато ме застигне Simple Smile
Имам мнооого близко дете завиршило АК и учещо медицина в Европа.
И такова завършило СМГ и учещо същата в БГ. Като малкото порасне го засилвам в Европата (също с надежда да е медицина)

# 637
  • Мнения: 6 955
ston, раздадени са им учебниците. Аз просто търся решение как раницата да не е над 7 кг, както е сега. Здраве да е. Просто споделих разочарованието си. Може би наистина само аз съм дребнава. Всяка седмица си обещавам, че ще се кротна. Вече и нов месец започна, спирам се, няма повече да се вълнувам, караме по течението, така е по-лесно и по-леко.

# 638
  • Мнения: 6 637
И при нас учителката по география отново не върна теста!
Старата песен на нов глас. Голям проблем е за класа географията и като нямам достъп до тестовете, не мога да разбера какво се случва:)

Мария, понякога, за да събереш сили за важните битки , може да се пуснеш за малко по течението. Ти си добър плувец.

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 14:47 от AnMary

# 639
  • Мнения: 569
maria77bg е, ужасни са! Та кое дете в днешно време няма таблет, да не говорим че е несравнимо по-евтин от втори комплект учебници. Направо не мога да повярвам, че точно в СМГ не са го разрешили. А, ти защо не пробваш да я пратиш с таблет, въпреки отговора на директора, пък да видим.
А, за географията и при нас е същия случай😊 не се ядосвай, опри се на Евгений

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 08:09 от Dodiela

# 640
  • Мнения: 8 263
При нас само по математика не връщаха контролните. Сега учителката най-тържествено обеща и на общата родителска среща със зам. директора по учебната част,  и на тази в класа, че ще ги връща. А, дано. И двете ми деца са при нея и направиха входните нива, но още не са проверени.

# 641
  • Мнения: 6 955
Е, не върви да питам, да ми откажат и да я пратя с таблет. Приемам го и толкоз.

# 642
  • София
  • Мнения: 7 211
Вариантът с преснимани страници бих приложила аз при това положение.
Направи ми впечатление на нашата РС, че няколко учители изрично казаха, че не изискват носене на учебник в часовете им.

# 643
  • София
  • Мнения: 9 138
Понеже сме при същата учителка по география и на родителска среща стана въпрос защо не връща, тя каза, че им ги дава да си ги снимат, но не ги връща, защото е имала неприятен опит с деца, които са си дописали тестовете и са дошли с родителите да спорят за оценка, въпреки че си е личало, че е дописано с друг химикал.
Та я разбирам жената, макар и да нарушава наредбата.
И тяхната не е лесна.

# 644
  • София
  • Мнения: 4 035
Въйййй, три пъти поглеждах заглавието, за да съм сигурна, че съм на правилното място. Аз за гимназия си се треса у нас, а тука вече университети се спрягат Grinning
Официално обявявам сезона на входните нива за закрит Simple Smile И двете ги минаха, на каката остана само оценки да излизат .

Общи условия

Активация на акаунт