ПОМОЩ,4 дни разстройство!

  • 11 090
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
anuschka,aз снощи след като го бях постнала това  и след като пак прочетох листовката на Ентерола,се размислих над поста на dama и реших ,че може би лактозната непоносимост е съществувала вече.На листовката изрично пише да не се дава при такива случаи.Но човек никога не може да знае,особено ако детето дотогава не е приемало прясно мляко. Wink(А как стои въпросът с АМ?)
Аз също бях решила да пробвам вече и Смектата,но пък днес още не е дрискала,да чукна на дърво.Дано да е помогнал. baby_neutral
Арлина ,благодаря!  bouquet

Бързо да се оправят дечицата ни! baby_neutral

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз също бях решила да пробвам вече и Смектата,но пък днес още не е дрискала,да чукна на дърво.Дано да е помогнал. baby_neutral

Щом не е дрискала Wink, това е добър знак. Продължавай обаче с диетата! Много е важно да може да се възстанови бързо лигавицата на стомахчето.

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
И ние сме към болните! Лекараката изписа Хидрасек, ама аз толкова се бях шашнала , че не разбрах как да го давам.Някой ще помогне ли?
Бързо оздравяване на всички!

# 18
  • Мнения: 78
и ние го изкарахме този вирус. милото беше отпаднало зверски. обаче  не искаше да яде и мина на солети и бисквити и изпи 3 литра вода за 2 дни. а от прахчетата за разтройство никакъв ефект. беше и с температура. правех и ориз, моркови и кортофи , но тя дори не ги вкуси и не съм я насилвала. но аз правех грешка, тамън реша че е минало и давам адаптето, обаче след 2 часа дрис-дрис и затова почти не е яла.мина след седмица. успех с гадния, отвратителен вирус

# 19
  • Мнения: 78
а и всъщност например сутринта е дрискала последно, вечерта решавам че е минало и от жал за горкото гладно детенце и дам млякото, следва дрискане наново. така че диетата продължава поне няколко дни

# 20
  • Мнения: 616
За разтройство много помага чай от кора от нар и живовлек.Много е ефикасно и става да се дава и на по малки деца.На нас само това ни помага.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Да, аз давах чайче от коричката на нар. 2-3 пъти на ден по 5 мл успявах да натикам в устата със спринцовка. Друга бабина рецепта е натурално нишесте ( без оцветители и миризми) 1 ч.л., объркано с 1 с.л. кисело мляко- казват, че веднага затяга. Аз не пробвах, че нямах нишесте.

# 22
  • Мнения: 3 164
при разтройство знам, че помага и чай от дренки или чай от мента(но ментата не се препоръчва за деца под 2г).
и в нашето семейство надявам се , че вече мина този вирус-големия беше само с разтройство за 1ден и половина.от вчера е по-добре Praynig

# 23
  • Мнения: 2 534
Ние пък сме с повръщане
Не се слага захар в чая , глюкоза може
Не се дават в никакъв случай млечни храни , поне няколко дни , диетата по-принцип продължава 7 дни

# 24
  • Мнения: 4 392
Рано се зарадвах SadПак продължаваме с разстройството,след като и дадох мляко.(Не знаех,че не трябва,зяащото доки ми беше казал да разтварям прахчетата в мляко.)Добре,че е форума!  bouquet
Арлина ,аз се интересувам от рецептата.Моля те да я постнеш,ако не ти представлява трудност!  bouquet
Мисля,че ще е от помощ и на други майки.

# 25
  • Мнения: 955
И аз съм чувала за лимон.
Аз последния път по препоръка на аптекара дадох Суметролим. Защото педиатърката ми предписа само гентамицин и прахчета, а нямаше никакъв ефект.
Суметролима е бисептол.  Имаше ефект, дрислъка спря на следващия ден. Той освен това помага и при настинка, а диарията често пъти е предизвикана от грипове и настинки.
Моля да ме извинят вещите, ако съм се изказала не съвсем професионално.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Мда, и нашата педиатърка беше решила да изписва Суметролим, ако продължи разстройството над 5 дни. Слава богу, овладяхме положението без подобни лекарства.

# 27
  • Мнения: 468
Rumi_Deni, Хидрасек-а се назначава обикновено 3х1 саше /за вас от 10 мг, питай и в аптеката/ за максимум 5 дни, обикновено за 3 нещата приключват.
Смекта може да се дава и разтворена в 250 мл вода м/у храненията, действа леко спазмолитично и дезинтоксикиращо.
Ентерол сашета=Ентерол капсули, но капсулите не са подсладени /съдържанието им де/ и не съдържат лактоза.

# 28
  • Мнения: 5 228
Рано се зарадвах SadПак продължаваме с разстройството,след като и дадох мляко.(Не знаех,че не трябва,защото доки ми беше казал да разтварям прахчетата в мляко.)Добре,че е форума!  bouquet
Арлина ,аз се интересувам от рецептата.Моля те да я постнеш,ако не ти представлява трудност!  bouquet
Мисля,че ще е от помощ и на други майки.

Взех рецептата, за да я препиша, но е толкова грозно написана, ме не смея да я препиша, за да не объркам нещо. Утре или вдругиден ще помоля една позната лекарка да ми я разчете и ще я постна.

# 29
  • Мнения: 9
А има ли значение кога се дава хидрасек-преди,след хранене или между тях и в колко вода се разтваря?личната също изписва гентамицин за разстройство,но не виждам ефект и разбрах от др.лекар,4е се разгражда в стомаха-затова е само на ампули-за инжекции,а не за през устата-има логика.

Общи условия

Активация на акаунт