Как е по-добре?!

  • 2 555
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте!
Благодаря за съчувствието, споделените съдби и трезвите мнения и въпроси.Наистина,когато гледаш нещо отстрани го виждаш по-добре...Послушах ви и поговорихме.Къде говорих,къде крещях,ревах...но си казах всичката болка.Чух това,което исках - че ме обича,че никога не е искал да ме нарани и съжалява, че се чувствам така.Отговор защо не се радва на бебока така и не получих - май е нещо стресиран.Но от петък насам е изключително мил, нежен, внимателен - днес дори ми целуна корема Rolling EyesВярно,хормоните ме подлудяват, станала съм свръх-емоционална и все пак някой от постъпките му са неприятни и нямат логично обяснение.
Та с две думи, засега всичко е о.к. ,но докога?!Струва ми се,че скоро пак ще ме забрави и пак ще изпадам в нервни кризи.
Радвам се,че споделих с вас.Изглеждате толкова силни / а всяка от вас си има изживяна драма/, че ми вдъхнахте и на мен малко смелост.Каквото и да се случи по-нататък,едва ли ще мога да го избегна,но ще се опитам да го понеса и да продължа напред,както вие сте направили.
Още веднъж-благодаря  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 863
Сега дочитам продължението на темата ти и виждам, че въпроса изобщо не е дали и как да запишеш детето си.... поне според ме  това не ти е  основния въпрос... Най-главаният ти въпрос е дали и как да продължиш да живееш с този мъж.
Аз за жалост( понеже може да не ти допадне мнението ми) имам крайно негативно отношение към подобен вид " любов"- първо поради факта, че съм я изживявала не един, а повече пъти и второ, понеже сега от позицията на времето мога кристално ясно да видя, че последното, което Е ТОВА, Е Любов. МОже да ни се иска да го обличаме в такива думи, може наистина да копнееш за него, но думите не го правят да  Е ТОВА, а само и единствено постъпките. Та от тук насетне ето как изглежда за мен като гледам отстрани:)....
1. Мъж, който ще ти сложи програма за следене  е болен от ревност мъж- няма да се промени. Ти трябва само да си отговориш искаш ли това в живота си???
2. Не те поглежда като си бременна.. трябва да знаеш, че няма такова нещо, като много я обичам, но ме беше страх да й обръщам внимание- да, може да не иска да прави секс известно време, но да се прибира посред нощ, да не говори с теб, да не  иска да те прегърне... това не говори за любов, не говори за каквото и да хубаво отношение към теб.

Сега ти прочитам последния пост и мнението ми остава същото.... Всеки от нас си избира в какво да вярва,  в каквото му е добре и в какво му се иска да  вярва!!!... бащата на дъщеря ми казваше като се запознахме: " не ме слушай какво ти говоря, гледай ме какво правя"....често пиша тука.... предупреди ме човека, но аз си избрах думите... ти си решаваш на какво да вярваш:)))

# 17
  • Мнения: 51
Zdravei:)Az imam ve4e moiata Bojana. V grafata na samotnite sym, makar vyob6te da ne mi e samotno:)Az napravih slednoto , za da ne LI4I 4e deteto e bez ba6ta. Ba6ta mi podpisa notarialno zaverena deklaracia, 4e e syglasen deteto mi da nosi nogovoto ime. Da re4em ako dqdoto e Ivan Petrov Stoqnov, deteto e IMEto Ivanov(a) Stoqnov(a). Tova e po zakona za grajdanskata registracia, t15, al.2.....ako ne se lyja. USPEX i gore glavata:)

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Лично на мен такива взаимоотношения ми изглеждат нездрави  Sick и изобщо не ми приличат на любов. Една бременна жена има нужда от подкрепа, не от тормоз и незачитане. Бременността е време, когато за твое и за доброто на бебето трябва да си спокойна и уравновесена, а не неудовлетворена и нещастна. Не може до сега - преди да му вдигнеш скандал, да направиш драма, да се разплачеш - да не ти обръща внимание. Прощавай, но това не е любов. Това е навики да си покрай него, а може би чувство за собственост върху твоята личност. Не вярвам изведнъж след караницата да е получил просветление. Не - ти сама се питаш докога ще продължи този приятен период ... А, ти докога можеш да живееш така - очаквайки с притеснение / най-меко казано / как ще се промени неговото отношение и настроение спрямо теб? Аз не бих пиляла живота си в безперспективно чакане на по-добри дни ...
А не те ли гложди вътрешно къде ходи той до малките нощни часове, оставяйки бременната си жена сама в къщи ...

# 19
  • Мнения: 1 425
...
1. Мъж, който ще ти сложи програма за следене  е болен от ревност мъж- няма да се промени. Ти трябва само да си отговориш искаш ли това в живота си???
...
С това не съм съгласен. Така или иначе жената в случая е търсила утеха при друг (причините са друг въпрос). Мъжът и не е задължително да е супер ревнивец, може просто да си е проличало че тя има друга връзка и той след като се е усъмнил да е взел мерки да е наясно със ситуацията.

# 20
  • Мнения: 2 863
...
1. Мъж, който ще ти сложи програма за следене  е болен от ревност мъж- няма да се промени. Ти трябва само да си отговориш искаш ли това в живота си???
...
С това не съм съгласен. Така или иначе жената в случая е търсила утеха при друг (причините са друг въпрос). Мъжът и не е задължително да е супер ревнивец, може просто да си е проличало че тя има друга връзка и той след като се е усъмнил да е взел мерки да е наясно със ситуацията.

Пантер, ти на  това мерки ли му викаш? Ами ОК, имало е друга връзка, казваш, че причините нямат значение.  Има само един начин, ако решиш да оставаш с човек, който  ти е изневерил образно казано (понеже в случая не съм много сигурна за какво точно става въпрос)... ПРОщАВАш И продължаваш напред, стараеш се да подобриш връзката си- не слагаш програма за следене и не се прибираш по малките часове...лично мнение:)

# 21
  • Мнения: 1 425
Взел е мерки да разбере какво става.
Какво ще се прави след това е друг въпрос.
Как може да простиш като не знаеш изневеряват ли ти или така ти се струва само?

# 22
  • Мнения: X
Знаеш ли как е по-добре?
Понеже момичетата са казали достатъчно и не искам да се повтарям ще кажа само:
По-добре е да си щастлив.
Ти си избираш приоритетите.
Моят мъж също започна да излиза и да се прибира по малките часове - в продължение на месец го правеше през ден - обаче аз издържах всичко на всичко 2-3 седмици, от които 1 бях при родителите си.
След първото неприбиране просто изчезнах. Да ходи където си иска - си казах - и да води опашката от отиващите на майната си.  Wink
Верно, после съжалявах, исках си го обратно... т.н. докато накрая разбрах, че този човек просто не умее да обича.
Не може ти да се празниш наляво надясно и после да изчезнеш нощеска - не може под никакъв предлог. Под никакъв. Ако иска. Ако не - лево десно и направо...

# 23
  • Мнения: 2 863
Взел е мерки да разбере какво става.
Какво ще се прави след това е друг въпрос.
Как може да простиш като не знаеш изневеряват ли ти или така ти се струва само?

Ей, ще вземеш с тези приказки да ми развалиш хубавото мнение за теб... Е, бива ли да одобряваш такова грозно и обидно следене, на теб гаджето ти ако ти прерови гсм-а само, за да се ориентира какво става, няма ли да ти се смачка целия мерак да си с тоя човек???
Освен това едно ще ти кажа Пантер, запомни го от кака си Joy Грозното и обидно поведение към жена НИКОГА , АМА НИКОГА  няма оправдание и никога не води до нищо добро:))

# 24
  • Мнения: 1 425
Ей, ще вземеш с тези приказки да ми развалиш хубавото мнение за теб... Е, бива ли да одобряваш такова грозно и обидно следене, на теб гаджето ти ако ти прерови гсм-а само, за да се ориентира какво става, няма ли да ти се смачка целия мерак да си с тоя човек???
Освен това едно ще ти кажа Пантер, запомни го от кака си Joy Грозното и обидно поведение към жена НИКОГА , АМА НИКОГА  няма оправдание и никога не води до нищо добро:))
Е добре. Как трябва да постъпи според теб човек, който се съмнява че му изневеряват и иска да знае истината?

# 25
  • Мнения: 2 863
Застава срещу партньора си и си задава въпросите, ако отговорите не го удоволетворяват и съмнението остане- има само една пътека- да реши ще може ли да живее с това или не.
Защото истината е, че като следиш някого превръщаш собственият си живот в ад, като ревнуваш, като винаги се съмняваш.... имала съм такива връзки, имала съм и основание и ти казвам не е работа това- или приемаш, че това може и да се случи( изневярата) и че ти ще можеш да я понесеш или си взимаш партакешите и си търсиш друг, дето може да ти обещае безусловна вярност( аз в последното разбира се, не вярвам изобщо:)
Самият факт на следене говори за пълно отсъствие на съставни елементи на една връзка, каквито са радостта да си с другия и разумната доза доверие.
А освен това ти много успешно подминаваш фактите, а именно че мъжът с поведението си вероятно е станал причина авторката да потърси утеха и близост другаде:))

# 26
  • Мнения: 1 425
Извинявай Jali, ама още в първия си пост съм написал:
... причините са друг въпрос...
Явно има причини за да се случи, но аз не обсъждам тях. Аз обсъждам въпроса какво да се прави след като вече има подозрение.
И след като има подозрение вече, кое те кара да мислиш че жената би признала връзката?
Самият факт за следене говори само за малко здрав разум в мъжа. А това че съставните елементи на връзката липсват - това е друг въпрос.
Погледни някои от темите за изневярата - доста са във форума. И сигурно 90% от хората писали по тях са на мнение: "и на калъп да те хванат - отричай". И това са предимно жени. Така че АКО се е стигнало до изневяра шанса да научиш истината с разговор е минимален. Има го наистина - но е много малък.
Ако реша да си затворя очите за случката - бих говорил с партньора. Ама след като имам съмнение че ме лъже с друг, защо трябва да вярвам на приказки?
Ако реша да знам ИСТИНАТА със сигурност, дори и да ме заболи от нея - ще направя нещо подобно на това което е направил мъжа.
М-у другото - това че твърде много вярвате на това което ви казват е проблем на доста хора в този раздел на форума. Аз може да нямам толкова опит колкото вас, ама на приказки вече не вярвам. Вярвам на факти и на постъпки. Приказките на някои хора са само за проветрение на устата.
Съжалявам ако не ти харесва мнението ми, но това е което мисля.

# 27
  • Мнения: 2 327
Какво да направи след като толквоа много се съмнява? - Ми да си събира багажа като има толкова голямо значение.
Не можеш да живееш с някого и постоянно да го следиш. Недоверието поражда недовери е така до края на света, дето се вика. Каква връзка ще е тая дето ще си с човек в който се съмняваш.
Сега бил взел мерки, защото имало причини. Ако причината е че тя му е изневерила веднъж - това няма връщане, винаги ще я има. И какво - да я следи постоянно ли? Какъв е смисълът изобщо?
В една връзка трябва да даваш свобода на другия. Приемаш факта че може да се възползва от нея и не както ти харесва. Трябва да има някакво доверие. В никаквъ случай безрезервно, но трябва да го има. А какво ще правиш със съмненията - сам си решаваш, но те са си за теб, не да тормозиш другия.

# 28
  • Мнения: 1 425
Дотук 2-ма души предлагат - да си събира багажа и да си ходи. Вие това хубаво го предлагате, ама как си го представяте реално?
Това не е решение което може да се вземе ей така. Някой хора тук месеци и години се чудят дали да напуснат някой който очевидно ги прави прави на глупаци. А вие викате - ми да си хваща багажа - еми не става така.

Не можеш да живееш с някой ако постоянно го следиш - но може да вземеш мерки за някакъв малък период да се опиташ да разбереш какво става.
Ако в този кратък период не откриеш нищо, да продължиш да го следиш - това вече е мания.
Ако аз се съмнявам че ми изневеряват - еми ще прегледам телефона на партньора си. Не е хубаво, но пък не е фатално. И освен това е ефективно.

Аз не знам някой да си е тръгнал само заради съмнения че партньора му изневерява. Може да има и такива случаи, ама сигурно са малко. И за мен това е глупава постъпка - да взимаш решения без да знаеш какви са фактите.

Ако проверя телефона на човека дискретно - не виждам как това би го изтормозило. Ако инсталирам някаква програма - също не виждам какво тормозещо има в нея.
Иначе наистина трябва да има човек доверие ако смята да има връзка. Ама да продължаваш да вярваш след като човека явно доверие не заслужава - еми не е за мен това пък вие както искате постъпвайте.
Много пъти съм казал - аз предпочитам да знам какво става. "Следенето" е начин да научиш какво става. Не е хубаво и може да стане мания, но е ефективно.След като знам какво става - вече ще мисля, защо се е стигнало до тук и какво да правя нататък.

Най-добре е да се поговори наистина. Ама много хора не желаят да говорят. А някои хора директно си лъжат.
Накратко:
1. Да говориш с човека - това е цивилизовано, но резултата да научиш нешщо е минимален. По горе съм писал защо. Т.е този вариант в 90% от случаите се свежда до вариант 2 или
2. Да си затвориш очите за това каквото става, т.е. нищо да не правиш и всичко да приемаш. Е мен това не ме кефи, а вие сами си знаете.
3. Да си дигнеш чуковете без реално да знаеш какво става - еми казах вече - това за мен е безумно глупаво. Взимаш важно решение без никакви реални данни.
4. Да вземеш мерки да разбереш какво става - даже и мерките да са груби (и пак да кажа - не виждам ако прегледам телефона на гаджето или инсталирам някаква си там програма, кое е тормозещото в случая). Еми аз избирам това.

# 29
  • Мнения: 272
аз не съм към самотните и рядко споделям мнението на г-на по горе но сега със съгласна.. но въпроса не е това. мила "самотна" в живота има по- големи гадости от изневярата, повярвай. няма да давам съвети- всеки сам си избира за какво да съжалява накрая
пп. виж си личните

Общи условия

Активация на акаунт