Кое противозачатъчно средство предпочитате?

  • 14 359
  • 206
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 2 968
Дайте още малко инфо за спиралите. Сигурно ще купувам и ще слагам, но ще съм по-спокойна ако прочета още мнения. Благодаря! Simple Smile

# 166
  • Мнения: 41
Какво ще кажете за Mirelle? Днес ми го изписаха. Не съм го ползвала до сега.

# 167
  • София
  • Мнения: 2 968
Какво ще кажете за Mirelle? Днес ми го изписаха. Не съм го ползвала до сега.

Доколкото знам се изписва с цел лечение и е хормонална.

# 168
  • Мнения: 91
аз пия повече от три години логест. Правя почивки за два месеца на година, защото гинеколога каза, че е хубаво да има почивки. Нямам абсолютно никакви странични ефекти, напротив, безболезнено преминаване на цикъла, точно определени дни по часовник, а  и казват,че предпазват от рак и кисти по гърдите и яйчниците.

# 169
  • София
  • Мнения: 10 858
нищо не използвам и затова сега съм в 6та седмица ooooh!

# 170
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
нищо не използвам и затова сега съм в 6та седмица ooooh!
и аз така само че в 26та  Joy Hug

# 171
  • Мнения: 396
Спирала или таблетки еднократно приемане след половия акт,не съм привърженик на тези,които се пият всеки ден.  bouquet

# 172
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
На мен свекърва ми, която е микробиолог по професия и чете много медицинска литература и отделно, понеже е изкарала рак на дебелото черво и рак на гърдата се интересува живо от всякакви изследвания по въпроса, е твърдо убедена, че спиралите повишават риска от рак на шийката. И на мен и на дъщеря си не препоръчва да ползваме такива неща.

Според мен най-малко рискове за здравето има при позлването на презерватив. Естествено има си неудобствата, но пък сега има такова огромно разнообразие от тях, че ... Само, човек да има фантазия и да обича да експерементира!   Heart Eyes

# 173
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо не ползвам аз. За спирала не искам да чувам. Организмът ми не понася чужди тела. За хапчета не смея, защото пуша, а знам, че не е добре такава комбинация. Остават презервативите, много рядко.

# 174
  • Мнения: 242
Ами нищо не ползвахме и вижте резултата  Blush

# 175
  • Мнения: 121
пия от 3 години Ясмин. Не забелязвам никакви странични ефекти (повишаване на теглото, гадене...). Даже освен предпазния ефект има и още един много положителен - първия ден на цикъла не усещам болка. Преди тоя ден го отписвах - прекарвах го с ужасни болки в леглото в повечето случаи. А сега - нищо! Голям гот!! Simple Smile
Но преди да си самопредпишете противозачатъчно - консултация с гинеколог!

# 176
  • София
  • Мнения: 245
За сега съпруга ми ме пази, до сега успешно. И аз съм пробвала с разни противозачатъчни таблетки, но нещо не ми понасят...а и не е трудно да пропуснеш някоя с това забързано ежедневие, в което времето не ти стига за нищо, тъй че...
Често съм се замисляла за спирала и като чета във форума може и аз да сложа, макар че нещо ме страх...

# 177
  • Мнения: 569
В момента никакво, но по принцип презерватив.

# 178
  • София
  • Мнения: 3 749
Не ползвам

# 179
  • Мнения: 819
За сега съпруга ми ме пази, до сега успешно. И аз съм пробвала с разни противозачатъчни таблетки, но нещо не ми понасят...а и не е трудно да пропуснеш някоя с това забързано ежедневие, в което времето не ти стига за нищо, тъй че...
Често съм се замисляла за спирала и като чета във форума може и аз да сложа, макар че нещо ме страх...

Много по-голяма е вероятността за забременееш,когато разчиташ съпругЪТ ти да те пази, от колкото, ако пропуснеш някое хапче. Чудя се как може да разчитате на случайността,когато се отнася за толкова сериозни неща? И аз така казвах/ "той ме пази"/, ама в тийнейджърските си години! А и какво толкова страшно има в спиралата?

Общи условия

Активация на акаунт