Изпадали ли сте във финансова дупка?

  • 3 453
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 524
Ами там е проблема, че доходите са същите , а цени на вода ток и парно растат, както и на захарта  Crossing Arms...та все повече се притеснявам, че ще бъде яма , а не дупка...

# 31
  • София
  • Мнения: 2 958
НИе сме си направили къртичина в тази дупка и там си живеем. Благодарна съм на мъжът ми, че не ми споделя когато сме в тази дупка, а просто намира пари и ми дава. Аз естествено съм наясно какво се случва и се ограничавам, но поне го няма големия стрес :"Нямам пари. Нямам пари. Трябват ми за хляб. няма хляб. Нямам пари." Confused

# 32
  • Мнения: 4 473
Естествено. Слава Богу рядко ни се случва чак в дупка да изпаднем, но затруднения не липсват.

# 33
  • Мнения: 1 520
Да, случвало се.
Приемам го за нещо нормално. И аз като стрлчето бих казала по скоро затруднения, в дупки слава на Бога - по-рядко.
Не сме прахосници, но си позволяваме разнообразие когато може с чисто сърце.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 421
 Вече си мисля, че сигурно ще си останем постоянно в тази дупка и тя постепенно ще се превърне в яма Sad Уж да не губи човек оптимизма си, но понякога...
 

# 35
  • Мнения: 179
Почти постоянно сме в такава.Притеснявам се,че взех да свиквам и да планирам живота си в "дупката".Лошо...

# 36
  • София
  • Мнения: 418
То май само в началото на месеца не сме в дупката. Опитваме се да се справяме. Понякога помагат бабите, иначе зор. Но както казва шефката на мъжа Живота е пред нас има време да излезем и от дупките.

# 37
  • Мнения: 143
Опитвам се да се сетя, но не е имало такъв момент. Изпадала съм единствено в дупка, когато всички банкомати в квартала не работят( 3 на брой) и не знам какво да правя . Най-интересното е, че когато нямам пари в такива моменти започвам да си вадя палтата, якетата , дънките и излизат пари  Rolling Eyes  О тук 2 от там 5, а веднъж от едно забравено зимно палто извадих 50лв по 5 и 10лв

Ами щом ги забравяте по джобовете на дрехите, значи ги имате в излишък, пък и дрешките трябва да са ви вповече, защото ако ги носиш по често ще разбереш, че вътре има пари. Я виж колко сме мамите без парички, хвърли някои якенце насам.

# 38
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 243
Човек може с 2 и с 200 Peace

Оживяхме и през януари 97-ма, когато ядяхме почти само боб (добре, че майка ми беше садила), а мъжът ми си разменяше половин буркан боб за няколко люти чушки на един строителен обект.

Винаги ще се намери начин да се закърпи положението. Важното е да сме оптимисти Peace

# 39
  • Майничка
  • Мнения: 12 643
Оживяхме и през януари 97-ма, когато ядяхме почти само боб .
И аз със спомена за този период се утешавам, че тогава мъжът ми като вземеше заплата (4 000лв.) и се чудеше какво да купи с нея - половин кило сирене ли или две кутии маргарин, защото моята цялата отиваше за режийните. Добре че преди кризата, в пристъп на раздразнение от честото притичване до магазина за спагети, беше купил едно чувалче - цяла зима маахме спагети и юфка с доматено пюре.
Като си ходехме на гости с едни приятели 6 месеца си разменяхме като подарък един пакет спагети, в случай че другите нямат храна за гости. В интерес на истината и те и ние винаги имахме (спагети с доматено пюре!).

Сега ми се види по-лесно - здравето е безценно, за останалото има Мастеркарт1 Laughing

# 40
  • Мнения: 155
Понякога не е дупка, а пропаст!

# 41
  • Мнения: 36 089
изпадаме, за съжаление  Sick

# 42
  • MUC
  • Мнения: 297
От почти 5 години съм периодично (напоследък почти постоянно) в такава дупка...  #Cussing out

Ама аз съм си виновна, че слушам други хора...

# 43
  • Мнения: 677
е как да изпадна..невъзможно е..аз постоянно съм там!

# 44
  • Мнения: 6 167
излизам, излизааааам!
 Party

Общи условия

Активация на акаунт