Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 62 595
Никой не иска горещия картоф, не им се приема сигнал на хората!

# 676
  • Мнения: X
Много добре знам каква е разликата между техникум и гимназия, Poppea. Даже преди няколко дни я написах някъде по темите.
Друго исках да кажа. Че явно това да си пръв на заветната матура не е от екзистенциално значение за много младежи.
И те уверявам, че (болшинстеото) от самите деца много добре си дават сметка с какво се захващат. Разбира се има и изключения.
За точно определен профил младежи, да бъдем точни. Такива, които искат занаят в 12 клас и то точно определен. Профилът на младежите, запътили се към НЕГ и СМГ е различен,  макар че една част от тях ще учат вероятно АйТи, но в следващата степен. С какво се захващат -с изучаване на занаят, нищо повече. Не ми казвай, че от ТУЕС ще излезе софтуерист, нивото на мат няма да му е достатъчно, най-малкото. Ще излезе кодър или най-много сис-админ.  Евентуално, ако реши, ще учи нататък и може и да стане софт. инженер. Ако успее да се пребори с мат за целта. Може и да го знаят, може и да не, нямам представителна извадка, и ти нямаш, и няма как да ме увериш при това положение. Говоря за друго, че двете съвкупности от кандидатстващите са различни, с различен профил и различни цели, и затова сравнението не е коректно. По мое мнение.
Защо да е за първи път, ТУЕС редовно е в челните места по успех, доколкото знам. Поне откакто се заговори колко са високи заплатите на програмистите.   Едит: видях, че до 2016 вкл. ТУЕС е бил със собствен прием и затова не е участвал в класацията, но след като е минал на общото класиране, е влязъл директно в топ 10, през 2017 ТУЕС е бил на пето място, за 2018 не успях да намеря, но пак имам спомен да е в първата десятка. Просто тази година е излязъл малко по-напред - може и да е случайно, ще видим дали ще се запази. Та не виждам нищо чак толкова необичайно. И нищо, което да променя кои са най-желаните гимназии в София, защото ТУЕС не е гимназия.

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 10:26 от Анонимен

# 677
  • София
  • Мнения: 17 276
Аз съм писала за тоя директор, докато бяхме под крилото му. Всичко, което той пипваше, беше кошмар.

# 678
  • Мнения: 5 639
Този директор до утре макс няма да е кандидат. Иначе пасва на профила перфектно.

ПП И аз имам малко петици, ама познавайки няколко "успели" индивида, и тройчици си трябват.

# 679
  • Мнения: X
Ами то не може да завършиш немската, без да знаеш изключително добре български и английски, иначе на какъв език ще общуваш.
 ПП Още не съм чул някой да се лигави с вметнати немски изрази в българска реч.
В немската не могат да влезнат 99.9 от учениците в България. Тя е за най-най-най-ученолюбивите деца. Но дори и да завършиш някое от другите добри училища в повечето случаи, ако
имаш повече от два грама мозък няма да ти се наложи да търсиш богата половинка, а ще се справиш много добре и сам в живота. П.П. Не съм сигурен, че от немската излизат с перфектен английски. Вероятно не си я завършил щом твърдиш подобни неистини.

# 680
  • София
  • Мнения: 62 595
Чакай сега, за момата-англичанка, дето стана принцеса, се говореше, че спИцЯлно мама и тати са я пратили в определен колеж, за да може да се запознае с подходяща партия за женитба, особено с младия принц. Това се казва стратегия! Бабата си я бива в сметките! И успя на всичко отгоре!

За перфектен английски не знам, но много младежи успоредно учат английски и изкарват доста добри сертификати и работят и с двата езика.

# 681
  • София
  • Мнения: 11 974
Ами то не може да завършиш немската, без да знаеш изключително добре български и английски, иначе на какъв език ще общуваш.
 ПП Още не съм чул някой да се лигави с вметнати немски изрази в българска реч.
В немската не могат да влезнат 99.9 от учениците в България. Тя е за най-най-най-ученолюбивите деца. Но дори и да завършиш някое от другите добри училища в повечето случаи, ако
имаш повече от два грама мозък няма да ти се наложи да търсиш богата половинка, а ще се справиш много добре и сам в живота. П.П. Не съм сигурен, че от немската излизат с перфектен английски. Вероятно не си я завършил щом твърдиш подобни неистини.
Ох, съвсем друго нещо казва Нотарис. Laughing

# 682
  • Мнения: 5 639
Само с два грама надали, ама там някъде. И не съм завършил езикова гимназия. Най-близката беше на 150 км. И дори не знаех, че съществува.

# 683
  • софия
  • Мнения: 4 985
Не мога да определя дали ме дразни или забавлява абсолютно хаотичния разговор и откровените нелепици от последните страници... добре, че са санака и нотарис да “ме” избухват в смях. Голям купон!

# 684
  • София
  • Мнения: 7 276
Не мога да определя дали ме дразни или забавлява абсолютно хаотичния разговор и откровените нелепици от последните страници... добре, че са санака и нотарис да “ме” избухват в смях. Голям купон!
да, малко ще им е трудно на Мецан, респ. на Русалка, да извлекат есенцията от последните страници, ако ги сполети музата, но иначе включванията на татковците са забавни. Понякога се замислям дали не искам моят баща да е точно като Нотарис.

# 685
  • София
  • Мнения: 18 023
Нотарис кефи, да, определено Simple SmileНай- вече с това, че е забавен и умее да комуникира без да  абсолютизира кое и къде е по-по-най като друг мъжки индивид в темата. То затова и с него не се закачат хората, понеже поднася позицията си по свеж начин, без налагане. Значи си е гот да носиш ген на чистачка и директор...Laughing

НикоТ, по какво съдиш кой какво знае в НЕГ по английски, по мнението на втората ти жена ли? Не нзам на колко е и кога е завършила, , но в момента 80-90 % от децата в НЕГ завършват с два сертификата на ниво С1/С2 в 12 клас, по немски и английски. Значителна част  част от тях следват на Острова и в  Холандия, което без английски няма как да стане, предполагам знаеш. Болшинството зайци в училището са деца, които дали на курсове или в ЧУ до 7 клас са постигнали доста  високи нива по английски, затова избират да учат нов език в гимназията. Английския донадграждат навън, понеже имат наистина стабилна база. Да не говорим, че преди МОН да сътвори глупостта със старт от А1 за втория език в гимназиален етап, в НЕГ в 12 клас се учеше години наред по учебници  С2 по английски. Далеч съм от мисълта, че баш в НЕГ са научили английски на ниво С2, но работата по тези учебници при еднакво ниво на учениците е/беше приятна добавка/тренинг към курсовете. И ако за някого нагоре казваше, че не е  завършил НЕГ и няма как да знае, аз има как да знам. Wink Завършила съм гимназията, дали по времето на втората ти жена -това не знам, но трите ми дъщери също я завършиха и то съвсем скоро.

И легендата как там учат най-най-най ученолюбивите деца я забрави. Някой те е излъгал.  Има всякакви - много ученолюбиви, не чака толкова, скатавки пълни...

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 21:48 от пенсионирана русалка

# 686
# 687
  • Мнения: X
Нотарис кефи, да, определено Simple SmileНай- вече с това, че е забавен и умее да комуникира без да  абсолютизира кое и къде е по-по-най като друг мъжки индивид в темата. То затова и с него не се закачат хората, понеже поднася позицията си по свеж начин, без налагане. Значи си е гот да носиш ген на чистачка и директор...Laughing

НикоТ, по какво съдиш кой какво знае в НЕГ по английски, по мнението на втората ти жена ли? Не нзам на колко е и кога е завършила, , но в момента 80-90 % от децата в НЕГ завършват с два сертификата на ниво С1/С2 в 12 клас, по немски и английски. Значителна част  част от тях следват на Острова и в  Холандия, което без английски няма как да стане, предполагам знаеш. Болшинството зайци в училището са деца, които дали на курсове или в ЧУ до 7 клас са постигнали доста  високи нива по английски, затова избират да учат нов език в гимназията. Английския донадграждат навън, понеже имат наистина стабилна база. Да не говорим, че преди МОН да сътвори глупостта със старт от А1 за втория език в гимназиален етап, в НЕГ в 12 клас се учеше години наред по учебници  С2 по английски. Далеч съм от мисълта, че баш в НЕГ са научили английски на ниво С2, но работата по тези учебници при еднакво ниво на учениците е/беше приятна добавка/тренинг към курсовете. И ако за някого нагоре казваше, че не е  завършил НЕГ и няма как да знае, аз има как да знам. Wink Завършила съм гимназията, дали по времето на втората ти жена -това не знам, но трите ми дъщери също я завършиха и то съвсем скоро.

И легендата как там учат най-най-най ученолюбивите деца я забрави. Някой те е излъгал.  Има всякакви - много ученолюбиви, не чака толкова, скатавки пълни...
Никой не ме е лъгал. Факт е, че в момента немската е на първо място в България (и винаги е била сред първите), а това вероятно не се постига със скатаване. Така или иначе това слабо ме касае, защото аз съм  завършил 22-ро училище и детето ми със сигурност няма да кандидатства в немската или СМГ. Ще учи като мен в добра квартална гимназия.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 23:39 от Анонимен

# 688
  • София
  • Мнения: 18 023
Щом казваш... децата ми в някоя друга немска са учили явно, та не знаят. Wink Аз  си харесвам училището, радвам се, че и те го завършиха, но това не е причина да не виждам вътре негативи, включително и баш скатаващи се деца.

# 689
  • Мнения: X
Щом казваш... децата ми в някоя друга немска са учили явно, та не знаят. Wink Аз  си харесвам училището, радвам се, че и те го завършиха, но това не е причина да не виждам вътре негативи, включително и баш скатаващи се деца.
Не го казвам аз, а статистиката. Пак повтарям, че наистина слабо ме касае дали в немската има скатавки или не.

Общи условия

Активация на акаунт