Парфюм, който те прави по-слаба

  • 2 423
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 473
Добър маркетинг имат в таЯ фирма, спор няма Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 1 153
Добър маркетинг имат в таЯ фирма, спор няма Joy Joy Joy
И аз така мисля Joy

# 17
  • Мнения: 3 611
и от къде ги отнема тези 7% - от циците или от дупето ... или ти се сплесква прическата  Mr. Green


хихик  Laughing Laughing Laughing

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Книгата е ужасна...  Sick Верно, добре написана и невероятно дълбока, но колкото пъти се сетя за нея и ми се доповръща...  ooooh!
Колкото до ароматите, които ни правят слаби, мисля, че не е нищо повече от реклама и опит за успешна маркетингова кампания... Сега нали целият свят е луднал по перфектните форми...  Rolling Eyes
Пък и как ги изчислиха точно 7 тия проценти! Хихихик!  hahaha

# 19
  • София
  • Мнения: 35 951
Може и да е вярно това  newsm78 ...парфюмите да Пату са едни от любимите ми, а за книгата - страхотна е...тя е от тези, дето не се забравят и не се налага да питаш:  newsm78 за какво се разказваше

# 20
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Интересно,а колко струва парфюма?

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Колкото и да струва парфюмът, едва ли ще отслабна с него. А и е известно, че човешките възприятия са толкова различни... току виж някой ме възприеме 100 кила  Sick

# 22
  • Мнения: 2 596
и от къде ги отнема тези 7% - от циците или от дупето ... или ти се сплесква прическата  Mr. Green

Ох, недейте така момичета, направо паднах от стола от смях  hahaha Joy

# 23
  • Мнения: 9 903
7 процента от 55 кила колко са?

# 24
  • Мнения: 293
и от къде ги отнема тези 7% - от циците или от дупето ... или ти се сплесква прическата  Mr. Green

ще те цитирам за 5-ти път  Joy Joy

гледах по дискавъри, че без обоняние сме за никъде.. дегустатор на чай, със запушен нос, не можа да познае дали пие чай или кафе Laughing Така - защо да не ме мислят за по-слаба само по мириса ??  Laughing

# 25
  • Мнения: 2 596
7 процента от 55 кила колко са?

Това са: 51,04 кг.
Ако вървим по тази логика, мен ще ме мислят за 40,01 кг (7% от 43 кг)  ooooh!, а не искам  Naughty

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 15:50 от Bisi

# 26
  • Мнения: 7 837
Интересно,а колко струва парфюма?

В зависимост от разновидностите е $55-$150

Кажете накратко, какво пише в тази книга за парфюмите  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 899
Кажете накратко, какво пише в тази книга за парфюмите  Simple Smile

Да, кажете и на мен ще ми е интересно, хем да знам дал да си я купя Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 611
Кажете накратко, какво пише в тази книга за парфюмите  Simple Smile

Да, кажете и на мен ще ми е интересно, хем да знам дал да си я купя Simple Smile


Замислен първоначално като кратък раzкаz, дебютният роман на Патрик Зюскинд "Парфюмът" се превръща в събитие, една голяма и приятна иzненада на световната литературна сцена. Това е историята на Жан-Батист Грьонуй, същество отблъскващо и ужасно, роден "на дъното" във Франция на 18ти век. Сред смрадта, която го zаобикаля и и не му дава никакъв шанс, Грьонуй има неестествения недостатък, че не мирише на нищо и с това се отличава от останалите хора. Той целият се състои от нос, въzприема света само чреz мириzмите му и в главата му са събрани и класифицирани беzброй аромати. Един аутсайдер, фетишист на ухания, робот на обонянието с аура на ангел на смъртта. Мечтата му е да компоzира "аромат на жена" , уханието на иzвечната жена, която Бог е съzдал zа любов и иzкушение. Не, Грьонуй не търси любов, не иzпитва любов, не събужда любов. Убийствата, които иzвършва , са само средство, zа да иzвлече бленуваното ухание, с което иска да покори света. Сътвореният от него парфюм е в състояние да вzриви вакханалия сред тълпата и да спре екzекуцията му. Но той не може дори един единствен път да бъде като останалите хора.

В историята на съzдаването на един парфюм Зюскинд влага много по-дълбок смисъл. Стремежът към абсолютното, причините и последствията - ето основната шарка в пъстроцветния килим на повествованието. Трудно може да се устои на ужасяващо - красивата история на едно чудовище, което има най - финия нос в Париж.
Романът е есенция от истинска литература. Написан е в блестящ класически маниер, според някои дори старомодно, с почти zабравени думи, ритмичен, картинен, ироничен, раzличен от баналната литературна продукция. Критиците каzват: Зюскинд пише така, сякаш не е чел Kафка и не е чувал zа Джойс. Но единодушно свалят шапка пред беzспорния му талант.

# 29
  • Мнения: 2 759
   Чакам да споделите с кой парфюм се слабее между 6-8 кг месечно, и задължително се задържат после поне 6 месеца (няма да си подменям гардероба всяка седмица, я!)..?

Общи условия

Активация на акаунт