Покажете си детските стаи - тема 26

  • 44 810
  • 749
  •   1
Отговори
# 180
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Ахаа, разбрах за таблата.Между леглото и стената има 2 възглавници тип макарон.Тя никога не се опира до стената,даже много често спи върху нощното шкафче.😂😂😂
Слага си върху него възглавницата и така спи.Нямам обяснение защо го прави,и тя незнае.

# 181
  • Мнения: 9 800
Обсъждахме табла в някоя тема - хич даже не е трудно да си я направиш сам, ако ти трябва.
Плоскост по избор, отрязана по размер в магазина, дунапрен, плат/дамаска по избор и такер. Закрепването за леглото или за стената може да изисква помощ от мъж, но с останалото дори тийнейджър би трябвало да се справи, естествено с надзор от възрастен, за безопасност.

# 182
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 586
Ние като поръчвахме нашето легло помолихме да ни направят и табла. Смятам, че е по добре с табла, ако леглото е опряно в стената.

# 183
# 184
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Здравейте Simple Smile
Обмисляме промяна на детска стая за момче на 9г и сме на етап плануване все още.
Сега си дръпнах една програма и се опитах да нахвърля идеите ми, но идвам да ги споделя с вас и да изкажете мнение.
Ето до това стигнах
Скрит текст:





Като синият цвят ще е еднакъв при всички акценти, шалтето ще е синьо също.
Столът в ъгъла ще е барбарон, но не намерих как да сложа такъв.
Фототапетът и той ще е друг, нооо и него не можах да го сложа.
Скрит текст:

Ето това е вариант с черен гардероб, май така ми допада повече
Скрит текст:

Ще се радвам на съвети и мнения.

Последна редакция: нд, 05 яну 2020, 01:57 от Babydream©

# 185
  • SF
  • Мнения: 21 242
Давам ти съвет да сложиш бюрото пред прозореца. По-нагоре в темата имаше прекрасни примери с такива бюра. Пробвай да завъртиш всичко "наопаки": врата, легло, гардеробът в такъв случай може да е до прозореца, но обърнат на 90 градуса, тоест гърбът на гардероба да е облегнат на стената срещу фототапета.
Този фототапет с града е по-красив от другия с баналния скрийншот на уиндойс ХР.
Барбаронът може да се влачи из цялата стая и даже в центъра. Опитай с бюро пред прозореца.

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 1 437
И аз съм за бюро под прозореца.Иначе е като наказано дете в ъгъла на мъчението, ох на учението.

# 187
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Esmee, благодаря за съветите.
И аз исках да е до прозореца бюрото и общо взето така както ти си ми предложила, но се притеснявах от отварянето на прозореца и това, че там има парно и един малък канал, който ще избута бюрото от стената и ще падат неща долу, не знам дали се разбира. Опитах това разположение и ми хареса как се получи, само гардероба ми е някак цопнат Thinking добавих и други неща които исках да има в тази така малка стая.
Също фототапетът имам мааалък успех да не е този с рибите, водим преговори все още Laughing
Скрит текст:

# 188
  • Мнения: 9 800
А леглото какъв цвят е? Защото черен гардероб на иначе по-цветния интериор ми стои малко като петно.
Не съм много добра с интериорните идеи, ама защо не пробвате да боядисате или облепите вратите на гардероба с тапет? Някакъв абстрактен на черти, триъгълници и др. Само вратите - сваляте ги и работите спокойно.

# 189
  • Мнения: 39 396
На последната снимка ми харесва най- много. Но под прозореца сложи бюрото а до него в дясно гардероба.

# 190
  • Мнения: 13 935
На мен ми идва излишна закачалката, малко като офис мебел е. Гардероба ако не може да прилепне към стената не бих го сложила там, ще затъмнява стаята ако е пред прозореца.

# 191
  • Мнения: 1 000
Тъмен гардероб може да е добре като дизайн, обаче за употреба в ежедневието е отвратително. Имаме голям вграден гардероб в коридора с тъмно червеникавокафяв корпус и светли врати. Това черни, кафяви и тъмнозелени дрехи изглеждат еднакво. Вадя, гледам дали е търсеното и прибирам. И лампички налепих и пак е по-трудно в сравнение с всички останали гардероби вкъщи, които са светли. А колко личи прахът и как е въртян парцалът при почистване е друга тема!

# 192
  • SF
  • Мнения: 21 242
Опитай с по-голям гардероб. Имаш място, а детето ще расте и ще има нужда от неща. Скоро може да се появят дрехи, които сега не ползва (ски екип примерно, друг спорт). Място има и така ще обереш "дупките". Пуфът не го мисли къде ще го сложиш. Може и телевизор да се появи в стаята в скоро време. Конзолна игра.
За луфтът, който ще се образува между прозореца и бюрото, може да се пусне плотът малко стърчащ извън краката. Може би там ще има радиатор, който не е добре да се покрива. Този детайл може да бъде измислен.
Пусни плотът на бюрото да стигне чак до стената и да "обере" мястото на закачалката. Няма да се ползва за писане, но там може да стои настолна красива лампа, да се слагат една върху друга кутии или да се сложи етажерка за поставяне на книги, подобна на тази, която си сложила до вратата. Може да има рафтове и под плота на бюрото. Много ценно, но някак "невидимо" място за джунджурии, които при първоначалния вид на стаята няма да ги има и няма да е предвидено място за тях, но с времето започват да се появяват много такива - подаръци от приятели за рождени дни, допълнителни учебници, помагала, ръкавици за ски, топки за тенис. Ще ти се търкалят много такива неща из краката, ако не им намерите място за кутии или етажерки.

Не ти трябва тази дупка за закачала. Като я покрие с чанти и раници, ще стои като плашило в стаята. Сега е шик с тази шапка отгоре, но синът ти ще носи ли такива каскети и идиотки? Ще я отрупа с дрехи и никога няма да знаеш какво виси под другото. Ще бъде "мързеливият" гардероб за хвърляне на дрехи, вместо вътре да се прибират. Иначе тази картинка ми харесва най-много.
Мести там етажерката - било то цялата или половин под и половин над плота на бюрото.
Дългият плот си е лукс и необходимост. Ще може и телевизор, и компютър да се сложи върху него, плюс учебници, място за писане, клавиатури, моливници, снимки...

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 1 437
Според мен до бюрото трябва да е секцията.По-функционално е.А до леглото гардероба- ставаш, обличаш се.При нас леглото е с ракла.Нямате идея колко багаж събира.В такъв случай отпада нощното шкафче.А за фототапета оставете детето да го избере.В крайна сметка то ще му се радва.

# 194
  • SF
  • Мнения: 21 242
Стаята не е кой знае колко голяма, за да се извървява много път, ако гардеробът не е до леглото. Ако сложи гардеробът до вратата и до леглото, детето ще спи като в "дупка". Ще пострада усещането за пространство, когато вратата се отвори и се образува нещо като коридорче между стената и гардероба. Малко е, но и стаята не е голяма, за да се отварят коридорчета в нея.
Децата често се търкалят в креватите. Там четат, от там гледат телевизия. Няма да има поглед към красивия тапет, който ще си е акцентът в стаята и поздравявам за избора да е там!

Общи условия

Активация на акаунт