Покажете си детските стаи - тема 26

  • 44 760
  • 749
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 621
Така е много по-добре. Евентуално някави етажерки за книги може да има срещу вратата (след леглото) или над телевизора.

# 211
  • Мнения: 2 895
Този вариант и на мен най много ми харесва. Така има простор стаята, въпреки че е малка по размер.

# 212
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Месечинка виторога, да, извинявай, че съм пропуснала да те отбележа за идеята Blush

Благодаря на всички ви! Страхотни сте!!! Flowers Bouquet

Мисля, че аз се спрях на този вариант, и цветово е като подредба.
Скрит текст:




# 213
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Babydream,изглежда много добре.
Лично аз не съм фен на гардероб зад врата,защото като отвориш вратата на гардероба за нещо и някой в този момент отвори вратата на стаята,се получават много неприятни сблъсъци и травми.Но все пак важно е на теб да ти харесва и на детенце също.Simple Smile
Успех с обзавеждането и да се похвалиш после Smirk

# 214
  • София
  • Мнения: 9 546
И на мен последния вариант ми допада най-много.
Подкрепям обаче мнението за гардероб зад вратата. В детската стая на дъщеря ми сложихме скрина зад вратата, защото пространството ни е кът, а и скринът го ползваме само сутрин и вечер за по няма и минутка да приберем/извадим завивките. Пресен пример от празниците. Бях отворила скрина и прибирах завивките. Детето отвори вратата внимателно, защото знае, че вероятно е отворен и нямаше да има проблем, ако аз в този момент не се бях навела. Вратата се удари в мен и после рикушира в главата на детето. Такава зверска цицина й направи, че вече обмислям къде да преместя скрина.

# 215
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Вариант е гардеробът да се направи по-малък. Има пространство 2.50 метра, ако ТВ шкафът е метър (не знам колко голям телевизор планирате), гардеробът да е примерно единичен или малко по-широк, т.е. в порядъка на 70-80 см и така ще остане достатъчно място зад вратата... Или вратата да е със стъкло, така ще се вижда дали гардеробът е отворен или не Rolling Eyes

# 216
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Точно поради тази причина исках да избягам от варианта гардероб зад вратата.
Сега е там и наистина в редките случаи в които съм шетала нещо там (сега е склад/стая за гости) и някой влезе се удрят вратите, но не виждам къде да го сложа този гардероб Frowning1 сега е 57см дълбок наличния, харесания от мен ще е 50см дълбок. Той е момче и едва ли ще стои много в гардероба наврян Thinking вратата няма как да е със стъкло, все пак ще е спалня.
Спирам се на този вариант и може да побългарим някакъв стопер горе на гардероба.
Живеем в чужбина и вариант мебели по поръчка е немислим, ще ми излезе златен Laughing

# 217
  • Мнения: 13 929
За мен телевизор не е необходим. Гардероба може да се дръпне до края на стената.

# 218
  • Мнения: 1 112
Аз намерих за детската гардероб с плъзгащи се врати точно за да избегна потенциални сблъсъци, така че също е вариант Simple Smile

# 219
  • Варна
  • Мнения: 4 108
За избягване на сблъсъци може стопер за врата да ползвате, като плюшена играчка, но доста по-тежки са. Имаме такова куче, симпатяги са и винаги можеш да го подритнеш като пречи и после да се върне пак така в обсега на вратата.

# 220
  • София
  • Мнения: 8 280
Имам два гардероба с размери олоко 50 см
- 50,6 см (49 см е без вратата, вътре е със стандартните лост и закачалки, като той е в коридора и се ползва за връхни дрехи)
и
- 52(+1,6) см (този е в детската стая ниша+врата). ОК са като размери.   
Когато се търси минимална дълбочина, не  са удачни плъзгащите се врати, защото механизмът увеличава дълбочината (може да обави 5-8 см към дълбочината спряно този със врати на панти)

# 221
  • софия
  • Мнения: 86
Отдавна ви следя, но не се включвам, защото вече година се чудя от нашето детска ще стане ли Grinning Сигурно, ще ви се стори като предизвикателство, но имате ли идеи как да организирам в детска около  7кв.м стая плюс издаден комин между две от стените.... Гордата притежалка на тази миниатюра е вече на 5.5г., т. Е.  трябва да сместя бюро и място за съхранение на учебници и т. Н. Падащи  и високи(на втори етаж) легла не са опция. И последно, бихте ли сложили леглото под прозорец?Прилагам ви и скица за да ви вдъхновя, благодаря предварително Blush

# 222
  • Мнения: 39 330
Че защо легло да не може да е под прозорец? Като малка винаги леглото ми е било под прозореца. Скоро стаята на децата ми ще стане стая само на едно от тях и леглото веднага ще замине под прозореца.

# 223
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
О,може и още как Simple Smile.
И веднага се включвам със снимка на любима стая :
Скрит текст:
като гардероба може да е на стената зад вратата, а срещу леглото хубав голям скин или вид етажерка за играчки.

# 224
  • София
  • Мнения: 8 280
По принцип може да е под прозореца, но аз бих сложила леглото до вратата и след него пред комина гардеробче с дълбочина 45 или 55 см ширина 55 см, взависимост от това колко е широко леглото (200*90 или 190*80). Предвид малкото място бих избрала легло 190*80 см (максимално висок сандък, за да се събират разни неща в него задължително и гардеробче 40-45 см на 55 см (за дрехи които са на рафтове или чекмеджета в ОК, ако е необходимо да има закачалки дълбочина 55 см заедно с врата е достатъчна). Пред всичко това ще остане едно пространство 345 *120 като сложиш и бщро със стол което да е заеме вътрешното пространство 120*120, на влизане ще имаш един правоъгълник 120*225 свободно място

Последна редакция: ср, 15 яну 2020, 14:29 от Desem

Общи условия

Активация на акаунт