Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 409
  • 830
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 444
Здравейте!
Споделям опита си с МД, надявам се да е полезен на някого.
Термина ми беше 20.01.20г, но не го дочакахме. Изтекоха ми водите на 8.01. в 10 сутринта. 10:30 вече бяхме в МД, чакахме да се задействат от спешното до към 11 и малко. Качиха ме в родилна зала около 12:30, абокат ми слагаха стажанти и резултата е спукана вена, която ужасно боли. За щастие поне бързо се отказаха да ме ползват за опитно зайче и повикаха опитен лекар. Оставиха ме да лежа в родилна зала до 15ч, защото чак в 14:30 дойде дежурният екип (нямах избор на екип - никого не познавам, не исках да избирам на база мнения от форума) и чак тогава разбраха, че съм за секцио - явно от спешното не им бяха предали. Веднага дойде анестезиолог и ме разпита някои неща. Николай се роди 15:45ч., а аз бях в реанимация към 16:20. Оперира ме д-р Златков, така й не успях да му благодаря лично, отлично отношение от него и целия екип. В реанимацията отношението беше отлично.
В крайна сметка, след като видях стаите на 7 етаж реших да съм в обикновенна стая и съм много щастлива, че се получи така. Прекарах прекрасни дни с другите две мацки, на които съм изключително благодарна за всичко! Стаята като стая беше доста приемлива. Общите бани и тоалетни се оказаха 2,като едните са в по-добро състояние от другите. Не зная дали изкарах късмет, но положението там също беше прилично. Не е като вкъщи със сигурност , но е приемливо.
За отношението - подкрепям изцяло описаното в по-горния пост, но ще добавя, че консултантът по кърмене - Тамара, е голям сладкиш,винаги е готова да помогне.
За хората на които им предстои секцио е хубаво да знаят, че има обезболяващи свещички! Аз разбрах чак на втория ден агония, много ми помогнаха и ме вдигнаха на крака. Считам, че никой не е длъжен да търпи болка, а информацията достигна до мен от друга родилка. Съгласувах го с жените от манипулационната и се оказа наистина вярно и съвместимо с кърмата.
Което ми напомня - твърденията, че кърменето не се подкрепя според мен са абсурдни, всички, ама всички от неонатологията напираха за кърмене, а не за АМ - то се дава само и единствено при нужда и по преценка на майката.
Ако някой има въпроси, да казва.
Може ли да споделите как се казват свещичките , за да си ги закупя предварително ?
Профенид.

# 331
  • Мнения: 4
Здравейте!
Споделям опита си с МД, надявам се да е полезен на някого.
Термина ми беше 20.01.20г, но не го дочакахме. Изтекоха ми водите на 8.01. в 10 сутринта. 10:30 вече бяхме в МД, чакахме да се задействат от спешното до към 11 и малко. Качиха ме в родилна зала около 12:30, абокат ми слагаха стажанти и резултата е спукана вена, която ужасно боли. За щастие поне бързо се отказаха да ме ползват за опитно зайче и повикаха опитен лекар. Оставиха ме да лежа в родилна зала до 15ч, защото чак в 14:30 дойде дежурният екип (нямах избор на екип - никого не познавам, не исках да избирам на база мнения от форума) и чак тогава разбраха, че съм за секцио - явно от спешното не им бяха предали. Веднага дойде анестезиолог и ме разпита някои неща. Николай се роди 15:45ч., а аз бях в реанимация към 16:20. Оперира ме д-р Златков, така й не успях да му благодаря лично, отлично отношение от него и целия екип. В реанимацията отношението беше отлично.
В крайна сметка, след като видях стаите на 7 етаж реших да съм в обикновенна стая и съм много щастлива, че се получи така. Прекарах прекрасни дни с другите две мацки, на които съм изключително благодарна за всичко! Стаята като стая беше доста приемлива. Общите бани и тоалетни се оказаха 2,като едните са в по-добро състояние от другите. Не зная дали изкарах късмет, но положението там също беше прилично. Не е като вкъщи със сигурност , но е приемливо.
За отношението - подкрепям изцяло описаното в по-горния пост, но ще добавя, че консултантът по кърмене - Тамара, е голям сладкиш,винаги е готова да помогне.
За хората на които им предстои секцио е хубаво да знаят, че има обезболяващи свещички! Аз разбрах чак на втория ден агония, много ми помогнаха и ме вдигнаха на крака. Считам, че никой не е длъжен да търпи болка, а информацията достигна до мен от друга родилка. Съгласувах го с жените от манипулационната и се оказа наистина вярно и съвместимо с кърмата.
Което ми напомня - твърденията, че кърменето не се подкрепя според мен са абсурдни, всички, ама всички от неонатологията напираха за кърмене, а не за АМ - то се дава само и единствено при нужда и по преценка на майката.
Ако някой има въпроси, да казва.
Здравейте
А как стои въпроса с посещенията на близките на ет
7 ? Могат ли видят бебчето?

# 332
  • Мнения: 44
Ами ако избера самостоятелна  ВИП стая на 12 етаж може ли например бащата да стои при нас? Дори и да нощува 🤔 Тъй като не сме от София и ще е малко сложно.

# 333
  • Мнения: 295
Здравейте!
Споделям опита си с МД, надявам се да е полезен на някого.
Термина ми беше 20.01.20г, но не го дочакахме. Изтекоха ми водите на 8.01. в 10 сутринта. 10:30 вече бяхме в МД, чакахме да се задействат от спешното до към 11 и малко. Качиха ме в родилна зала около 12:30, абокат ми слагаха стажанти и резултата е спукана вена, която ужасно боли. За щастие поне бързо се отказаха да ме ползват за опитно зайче и повикаха опитен лекар. Оставиха ме да лежа в родилна зала до 15ч, защото чак в 14:30 дойде дежурният екип (нямах избор на екип - никого не познавам, не исках да избирам на база мнения от форума) и чак тогава разбраха, че съм за секцио - явно от спешното не им бяха предали. Веднага дойде анестезиолог и ме разпита някои неща. Николай се роди 15:45ч., а аз бях в реанимация към 16:20. Оперира ме д-р Златков, така й не успях да му благодаря лично, отлично отношение от него и целия екип. В реанимацията отношението беше отлично.
В крайна сметка, след като видях стаите на 7 етаж реших да съм в обикновенна стая и съм много щастлива, че се получи така. Прекарах прекрасни дни с другите две мацки, на които съм изключително благодарна за всичко! Стаята като стая беше доста приемлива. Общите бани и тоалетни се оказаха 2,като едните са в по-добро състояние от другите. Не зная дали изкарах късмет, но положението там също беше прилично. Не е като вкъщи със сигурност , но е приемливо.
За отношението - подкрепям изцяло описаното в по-горния пост, но ще добавя, че консултантът по кърмене - Тамара, е голям сладкиш,винаги е готова да помогне.
За хората на които им предстои секцио е хубаво да знаят, че има обезболяващи свещички! Аз разбрах чак на втория ден агония, много ми помогнаха и ме вдигнаха на крака. Считам, че никой не е длъжен да търпи болка, а информацията достигна до мен от друга родилка. Съгласувах го с жените от манипулационната и се оказа наистина вярно и съвместимо с кърмата.
Което ми напомня - твърденията, че кърменето не се подкрепя според мен са абсурдни, всички, ама всички от неонатологията напираха за кърмене, а не за АМ - то се дава само и единствено при нужда и по преценка на майката.
Ако някой има въпроси, да казва.
Здравейте
А как стои въпроса с посещенията на близките на ет
7 ? Могат ли видят бебчето?

Регламентираното време за свиждане е от 17:00 или 18:00 не си спомня 🤣, но по всяко едно време може да идват хора, пред отделението има пейчици и там, вътре не се допускат. Бебетата ги показваме пред едно стъкло..

# 334
  • Мнения: 4
Благодаря.
Но дори и да избереш самостоятелна или двойна стая пак не става така ли? Лошо 😱

# 335
  • Мнения: 4
    Ами ако избера самостоятелна  ВИП стая на 12 етаж може ли например бащата да стои при нас? Дори и да нощува 🤔 Тъй като не сме от София и ще е малко сложно.
    [video][/video]

    # 336
    • Мнения: 4
    Колко заплатихте за  престоя

    Здравейте,
    Ще споделя и моя опит и впечатления от болницата.



    Родих нормално преди по-малко от седмица в Майчин дом без избор на екип, без преди това кракът ми да е стъпвал в тази болница за какъвто и да е преглед или изследване и без да имам познат, който работи там. Посетих за пръв път болницата декември на отворените врати.
    Моите впечатления са само положителни. Родих бързо и без травми и разкъсвания като затова основна роля според мен има акушерката, която ме израждаше. Правех точно каквото ми казваше и нещата се случиха бързо и лесно ( предполагам, че тук вече има значение и че ми е второ раждане),  но все пак не мога да не отбележа, че съм адски доволна от акушерката и това как ме водеше, нямаше нищо общо с тази от предното ми раждане, което беше в частна болница.
    След като родих избрах да бъда на 12 етаж в самостоятелна стая, т.нар. вип. Питаха ме няколко пъти имам ли избран лекар (явно лекарите запазват хубавите стаи за пациентките си) и като се разбра, че нямам ми предложиха двойна стая, на която да плащам и двете легла щом държа да съм сама.
    За 3-дни престой горе на 12 етаж не срещнах нито една кисела или груба акушерка или лекарка или санитарка. Всичките се държаха повече от добре и откликваха винаги когато имах нужда.
    Базата горе е стара и захабена, но това не беше от първостепенно значение за мен (този път).
    Доколкото разбрах съвсем скоро ще започнат да ремонтират и този етаж Simple Smile
    Ще вземат да ме накарат да родя още веднъж там Simple Smile
    [/quote
    Здравейте, бебчето при Вас ли беше и посещенията на близките когато пожелаят ли беше?

    # 337
    • Мнения: 44
      Ами ако избера самостоятелна  ВИП стая на 12 етаж може ли например бащата да стои при нас? Дори и да нощува 🤔 Тъй като не сме от София и ще е малко сложно.
      [video][/video]

      За 12 етаж няма графа с такса за придружител , гледала съм го много пъти ценоразписа. Питам майки с опит Simple Smile

      # 338
      • София
      • Мнения: 10 642
      Дори и в самостоятелна стая, не е редно външни лица да си живеят в отделението с родилки и бебета.

      # 339
      • Мнения: 989
      Мисля, че не е редно бащата да спи там. Може да стаи дълго при теб през деня, но е хубаво в някой момент да си тръгне.

      # 340
      • Мнения: 4 046
      Ама момичето пита дали може или не може, не дали е редно или не е

      # 341
      • Мнения: 684
      Моят мъж беше през цялото време при мен. Леглото е достатъчно широко Simple Smile Аз бях секцио и ми беше голяма помощ, особено първите два дни. Обаче не е мърдал от стаята, бяхме тихи и не пречеше на никого. Не виждам разлика в това дали ще седи цял ден или ще остане и през нощта. Иначе през целия ден имаше посещения от татковци и по другите стаи, разхождаха се по коридорите. В съседната до мен отново единична ВИП стая, таткото също спеше там (има стъкло и се вижда).

      # 342
      • София
      • Мнения: 10 642
      Ужас. Надявам се тази практика поне в този сезон да я няма...

      # 343
      • София
      • Мнения: 360
      Не виждам нищо лошо в това. След тежко раждане, безсилие, безсъние и бошуващи хормони - оставането на таткото първите две нощи ме спаси от постродилна депресия.

      # 344
      • Мнения: 8 939
      По цял свят бащите са постоянно с майките, само тук е проблем. Аз пък се надявам да го позволят за всички.

      Общи условия

      Активация на акаунт