Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 363
  • 830
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 4
Стаята ми беше двойна, имаше хладилник и телевизор с антена, общо взето беше шум за фон 😁 и самостоятелна баня. Първия ден, след като ме качиха в отделението, ми мина в опити да стана, защото ми беше зле от упойката, въпреки литрите вода, които изпих. Стаята не беше нищо особено, но леглото и възглавницата бяха удобни и успях да поспя. На втория ден на обед ми донесоха малкото мишленце в една количка и в нея ми го оставиха. От там нататък се започна редуване на  опити за кърмене с опити за сън и така.

След секцио ти дават едно кисело мляко, пакет сухари и сирене(колкото кибритена кутия). На мен ми казаха три дни да крам на такива неща, но на третия ми разрешиха да хапна и истинска храна (за моя изненада тази, която имаше там не беше чак толкова лоша, колкото очаквах). Мъжа ми донесе още 3 млека, пакет обикновени бисквити и още сиренце, също така стекче вода.

В моя багаж имаше две нощници (плюс една с която родих), превръзки, еднократно бельо, кремче за зърна, халат (мислих че няма да ми трябва, но в коридора става доста течение и е полезен), превръзки за раната, джапанки, също и прибори за хранене, лиглин, еднократни чаршафи, мокри кърпи и един дезинфектант. Няколко малки кърпи, с които се обтривах, защото къпането с тази превръзка е невъзможно, на третия ден след операцията ти я сменят, може да си носиш водоустойчива.

Аз си носих и дрехите за изписване за мен и за бебо, бях с голям куфар, който помолих санитарката да ми го качи върху перваза на прозореца, защото нямаше как да се наведа.

Здравейте! Simple Smile
За бебчето за болницата от списъка на сайта на Майчин дом видях, че трябва пакет памперси и мокри кърпи.. Друго имаше ли нужда и на 12 етаж доколкото знам бебчето е непрекъснато при майката нали?
Съжалявам, че така разпитвам , но най-вероятно и аз ще бъда секцио и искам да бъда подготвена със ситуацията дали да бъда на 12 или на 7 етаж ( на който знам, че бебчето се оставя при майката на всеки 3 часа) т.к.  таткото няма да може да ми помага, ако не мине тази напрегната ситуация в страната и малко съм се стреснала дали ще се справя, т.к. чакам първо детенце Simple Smile

# 631
  • Мнения: 684
Стаята ми беше двойна, имаше хладилник и телевизор с антена, общо взето беше шум за фон 😁 и самостоятелна баня. Първия ден, след като ме качиха в отделението, ми мина в опити да стана, защото ми беше зле от упойката, въпреки литрите вода, които изпих. Стаята не беше нищо особено, но леглото и възглавницата бяха удобни и успях да поспя. На втория ден на обед ми донесоха малкото мишленце в една количка и в нея ми го оставиха. От там нататък се започна редуване на  опити за кърмене с опити за сън и така.

След секцио ти дават едно кисело мляко, пакет сухари и сирене(колкото кибритена кутия). На мен ми казаха три дни да крам на такива неща, но на третия ми разрешиха да хапна и истинска храна (за моя изненада тази, която имаше там не беше чак толкова лоша, колкото очаквах). Мъжа ми донесе още 3 млека, пакет обикновени бисквити и още сиренце, също така стекче вода.

В моя багаж имаше две нощници (плюс една с която родих), превръзки, еднократно бельо, кремче за зърна, халат (мислих че няма да ми трябва, но в коридора става доста течение и е полезен), превръзки за раната, джапанки, също и прибори за хранене, лиглин, еднократни чаршафи, мокри кърпи и един дезинфектант. Няколко малки кърпи, с които се обтривах, защото къпането с тази превръзка е невъзможно, на третия ден след операцията ти я сменят, може да си носиш водоустойчива.

Аз си носих и дрехите за изписване за мен и за бебо, бях с голям куфар, който помолих санитарката да ми го качи върху перваза на прозореца, защото нямаше как да се наведа.

Здравейте! Simple Smile
За бебчето за болницата от списъка на сайта на Майчин дом видях, че трябва пакет памперси и мокри кърпи.. Друго имаше ли нужда и на 12 етаж доколкото знам бебчето е непрекъснато при майката нали?
Съжалявам, че така разпитвам , но най-вероятно и аз ще бъда секцио и искам да бъда подготвена със ситуацията дали да бъда на 12 или на 7 етаж ( на който знам, че бебчето се оставя при майката на всеки 3 часа) т.к.  таткото няма да може да ми помага, ако не мине тази напрегната ситуация в страната и малко съм се стреснала дали ще се справя, т.к. чакам първо детенце Simple Smile

Освен памперси и мокри кърпи, аз си бях взела и еднократни чаршафчета, на които му сменях памперса.
На 12 етаж е непрекъснато при теб да, взимат го сутрин на визитацията за малко и вечер за тоалет. Аз също бях секцио. Трудно е, но се справяш. Детето си е голям стимул. Пък и то основно си спинка и похапва в началото.

# 632
  • Мнения: 4 043
Cъщо крем зa дупето aко cе подcече детето

# 633
  • Мнения: 93
Стаята ми беше двойна, имаше хладилник и телевизор с антена, общо взето беше шум за фон 😁 и самостоятелна баня. Първия ден, след като ме качиха в отделението, ми мина в опити да стана, защото ми беше зле от упойката, въпреки литрите вода, които изпих. Стаята не беше нищо особено, но леглото и възглавницата бяха удобни и успях да поспя. На втория ден на обед ми донесоха малкото мишленце в една количка и в нея ми го оставиха. От там нататък се започна редуване на  опити за кърмене с опити за сън и така.

След секцио ти дават едно кисело мляко, пакет сухари и сирене(колкото кибритена кутия). На мен ми казаха три дни да крам на такива неща, но на третия ми разрешиха да хапна и истинска храна (за моя изненада тази, която имаше там не беше чак толкова лоша, колкото очаквах). Мъжа ми донесе още 3 млека, пакет обикновени бисквити и още сиренце, също така стекче вода.

В моя багаж имаше две нощници (плюс една с която родих), превръзки, еднократно бельо, кремче за зърна, халат (мислих че няма да ми трябва, но в коридора става доста течение и е полезен), превръзки за раната, джапанки, също и прибори за хранене, лиглин, еднократни чаршафи, мокри кърпи и един дезинфектант. Няколко малки кърпи, с които се обтривах, защото къпането с тази превръзка е невъзможно, на третия ден след операцията ти я сменят, може да си носиш водоустойчива.

Аз си носих и дрехите за изписване за мен и за бебо, бях с голям куфар, който помолих санитарката да ми го качи върху перваза на прозореца, защото нямаше как да се наведа.

Здравейте! Simple Smile
За бебчето за болницата от списъка на сайта на Майчин дом видях, че трябва пакет памперси и мокри кърпи.. Друго имаше ли нужда и на 12 етаж доколкото знам бебчето е непрекъснато при майката нали?
Съжалявам, че така разпитвам , но най-вероятно и аз ще бъда секцио и искам да бъда подготвена със ситуацията дали да бъда на 12 или на 7 етаж ( на който знам, че бебчето се оставя при майката на всеки 3 часа) т.к.  таткото няма да може да ми помага, ако не мине тази напрегната ситуация в страната и малко съм се стреснала дали ще се справя, т.к. чакам първо детенце Simple Smile



И биберон задължително - 2 бр. И аз бях секцио. На 12ти етаж възглавниците бяха много неудобни и може да ти е трудно ставането от напълно легнало положение. Вземи си аулин или нимезил за теб, не си длъжна да турпиш болка Simple Smile леко раждане

# 634
  • Мнения: 169
Извинявайте за въпроса, ако е задаван, има ли самостоятелна стая и ако да на кой етаж, но бебчо да не е непрекъснато при теб?

# 635
  • Мнения: 361
И аз това носих - мокри кърпи, памперси, еднократни чаршафи, бибки. Аз носих и судокрем, но ми казаха, че не е подходящ за първия месец, защото изсушавал кожата и можела да се напука. Дрешки слагат техни - ужасно неудобни, но не дават да се носят лични. Носих си и едни мокри кърпи на Чико за гърди, както и кърпички за забърсване на бибките (не ги ползвах, но за всеки случай).

# 636
  • Мнения: 169
И аз това носих - мокри кърпи, памперси, еднократни чаршафи, бибки. Аз носих и судокрем, но ми казаха, че не е подходящ за първия месец, защото изсушавал кожата и можела да се напука. Дрешки слагат техни - ужасно неудобни, но не дават да се носят лични. Носих си и едни мокри кърпи на Чико за гърди, както и кърпички за забърсване на бибките (не ги ползвах, но за всеки случай).
А бибероните и помпата как ги подържахте, стерилизират ли ги или само с топла вода?

# 637
  • Мнения: 93
Не носих стерилизатор. Само с топла вода. Кърмата, която успях да изцедя я хвърля, защото той не засукваше, а шишета не носих, за да пълня.

# 638
  • Мнения: 684
Кремчето за дупе го пропуснах да. Иначе за болката препоръчвам свещички профенид. При мен те спасиха положението. Биберон не ми е бил необходим, макар че бях взела един за всеки случай.

# 639
  • Мнения: 4 043
Бибероните и нa мен ми бяхa много удобни. Но ще ти трябвa и препaрaт зa дa ги почиcтвaш, aз нямaх првпaрaт, имaх cтерилизaтор. Aко ще кърмиш нямa дa е лошо и крем зa рaзрaнени зърнa в нaчaлото. Обезболявaщи не е cъвcем добре дa взимaш aко ще кърмиш.

# 640
  • Мнения: 49
С две ръце за тези свещички!!! Много жени ги спасиха това, аз не си сложих от инат, но този път ще си сложа...
Иначе и аз се чудя дали да си взимам стерилизатор...миналият път не си носих и майките там, които също нямаха ги измиваха нещата с много вряла вода от мивката.
Бибка и аз носих, това ме спаси. Понеже беше от първият ден при мен, само моето цялата нощ плачеше освен ако не е на гърда, а то аз нямах нищо все още. Просто си смучеше и спинкаше, а както го преместя в количката иии голям рев... На другия ден ми донесоха бибка и това беше с плаченето. Спеше си денонощно. 😂 Сега пак ще си взема бибка, но се чудя дали да не съм на 7мия етаж, защото искам да се наспяяяя... И май няма да ми трябва, щом ги носят само на 3 часа, но за всеки случай 😂
Една дама по-горе попита нещо, което и аз се замислих от изминалите дни.. Има ли някъде изобщо такъв вариант да си сам в стая и да ти носят бебето през 3 часа, а не да е при мен за постоянно?
Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 641
  • Мнения: 1 686
Да, има вариант да си сам в стая на 7 етаж, като бебета са при акушерките и се вземат на всеки 3 часа за кърмене/хранене - струва 120 лв. на вечер.

# 642
  • Мнения: 49
Да, има вариант да си сам в стая на 7 етаж, като бебета са при акушерките и се вземат на всеки 3 часа за кърмене/хранене - струва 120 лв. на вечер.
Оо благодаря ти много, ще го имам в предвид Simple Smile

# 643
  • Мнения: 1 112
Имайте предвид само, че не винаги има свободна стая от типа, който искате - когато раждат аз нямаше свободна двойна стая на 7-ми етаж и избрах единична в крайна сметка.
Шансът да се случи е малък, но съществува Simple Smile (и не се отнася за безплатните стаи)

# 644
  • Мнения: 4 043
Миенето нa бибероните caмо c топлa водa не миcля, че е доcтaтъчно, оcобено в cегaшните уcловия. В нaй-добрия вaриaнт cе мият c препaрaт  и поcле cе cтерилизирaт

Общи условия

Активация на акаунт