Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 333
  • 830
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 241
Извинявайте, а как се отнасят при приемането вече за раждане към тоалета - клизма и обръсването? Щото аз до зоната на действие не мога да стигна сама от доста време насам Grinning А на таткото не мога да се оставя, страх ме е да не ме пореже, и се чудя какво да правя, ако им се явя както съм си мата космата? Ясно, че все ще обръснат там каквото им пречи, въпросът е дали ще е наказателно, чувала съм, че я карат както им дойде, че било с обща самобръсначка някаква, не можело индивидуална, даже да си я занесеш...

# 271
  • Мнения: 1 686
Извинявайте, а как се отнасят при приемането вече за раждане към тоалета - клизма и обръсването?
Тъй като подозирам, че много зависи от конкретната акушерка, мога да кажа как беше при мен. При трите ми раждания, включително спешното секцио втория път, акушерката ми помогна с тоалета. Даже третия път сама ми предложи - на мен и на момичето, което щеше да ражда с мен, да го направи тя. Прави се с твоя самобръсначка, ако си носиш такава. Те много добре знаят, че в 9 месец е доста трудно тоалетът да бъде направен както трябва и в никакъв случай не са нелюбезни.
Клизмата се прави преди самото раждане и не е нещо особено. Предполагам, че ако всичко стане много спешно, се пропуска клизмата, но не съм сигурна.

# 272
  • Мнения: 16
Здравейте, някой да е раждал при д-р Камелия Кръстева. Моля за мнение, защото ми предстои раждане,препоръчаха ми я, но искам и други мнения за нея. Искам да попитам също колко пари Ви излезе с избор на екип със стая на 7 ет вип и обикновена с включени всичко за вас и бебето. Също така има ли раждали с тромбофилия и дали адекватно обръщат внимание. Благодаря!

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 07:29 от Navi12

# 273
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 667
Извинявайте, а как се отнасят при приемането вече за раждане към тоалета - клизма и обръсването? Щото аз до зоната на действие не мога да стигна сама от доста време насам Grinning А на таткото не мога да се оставя, страх ме е да не ме пореже, и се чудя какво да правя, ако им се явя както съм си мата космата? Ясно, че все ще обръснат там каквото им пречи, въпросът е дали ще е наказателно, чувала съм, че я карат както им дойде, че било с обща самобръсначка някаква, не можело индивидуална, даже да си я занесеш...
За далечната 2015 става дума, но.. аз знаех, че ще вляза няколко дни по-рано, да изчакам да реши да излиза девойката и си отидох на козметик. Направи си ми кола маската. Нямаше проблем. Родих и секцио, така че не ги е бъркало особено окасмяването. Има теории, че бръснат за да зарастне по-добре епизиотомията, ако има такава...
Не съм имала обаче никакви контракции и т.н. усложнения. Ходила съм и преди за кола маска на интим.
Клизмата наистина е нищо особено. Пуснаха ме да се измия преди операцията.. никакъв проблем.

# 274
  • Мнения: 154
В деня на отворените врати акушерката каза, че задължително се прави клизма и че не боли, няма нищо страшно. По-добре е да сме предварително избръснати, но ако не сме или не е достатъчно добре, го правят те. В стаята където се правят тоалета и клизмата има баня и тоалетна, останах доволна от видяното.

# 275
  • Мнения: 241
Привет, благодаря за отговорите! Кола маската не ми е опция, няма да изтрая болката, дори краката вече си ги бръсна, а цял живот са били на епилатор. :S

Днес с една приятелка си говорихме и за избора на акушерка, предполагам, че ако се доплати за това, сериозно се подобряват нещата, но не познавам там никоя. Ако някоя от вас избира или е избирала, дали може да препоръча?
Или по - добре да питам лекаря си дали си работи с някоя той?
Хипотетично може да се наложи да родя секцио, макар че ще се борим до последно за нормално, в този случай май няма смисъл от избор на акушерка?

# 276
  • Мнения: 50
Другата седмица ще раждам в Майчин дом и ще ви ъпдейтна с информация какво се случва към днешна дата Simple Smile

# 277
  • Мнения: X
А някой има ли актуално инфо как става припознаването на детето от бащата? (Когато няма сключен брак имам предвид) С нотариално заверена декларация ли?

# 278
  • Мнения: 1 686
А някой има ли актуално инфо как става припознаването на детето от бащата? (Когато няма сключен брак имам предвид) С нотариално заверена декларация ли?
Да.

# 279
  • Мнения: 93
А някой знае ли как стои въпросът, ако искаш с теб да остане придружител, какво се заплаща и позволено ли е?

 Да, аз бях на 12ти етаж с придружител октомври. Плаща се леглото, т. Е. Още 42 лв или 84 лв за цялата стая и бяхме само двете с майка ми със самостоятелна баня и тоалетна. Обаче трябва да знаеш че не винаги има празни стаи за двама човека. Говори с доктора да ти запази стая. Аз изкарах късмет и имаше доста празни стаи.

# 280
  • Мнения: 241
Да, като Майчин дом мисля, че имат ДЛР назначено, и може пред него да се попълни.

А някой има ли актуално инфо как става припознаването на детето от бащата? (Когато няма сключен брак имам предвид) С нотариално заверена декларация ли?

# 281
  • Мнения: 1 686
Да, като Майчин дом мисля, че имат ДЛР назначено, и може пред него да се попълни.

А някой има ли актуално инфо как става припознаването на детето от бащата? (Когато няма сключен брак имам предвид) С нотариално заверена декларация ли?
Не, декларацията е задължителна. Лицето по гражданското състояние я изисква, като при него се дава останалата информация (за бебето, майката и таткото). Но нотариално заверената декларация за припознаване я изисква задължително. Доколкото разбрах, близо до входа на болницата (бариерата) има и нотариус, където тя може да се направи от таткото.

# 282
  • Мнения: 241
Хм, сигурно ли е това? Защото идеята в болницата да има дл.л. е именно да не се налага да се носи заверената декларация. Принципно директорът на болницата може да оформи необходимата документация, съответно се извършва от назначен от него служител.


Да, като Майчин дом мисля, че имат ДЛР назначено, и може пред него да се попълни.

А някой има ли актуално инфо как става припознаването на детето от бащата? (Когато няма сключен брак имам предвид) С нотариално заверена декларация ли?
Не, декларацията е задължителна. Лицето по гражданското състояние я изисква, като при него се дава останалата информация (за бебето, майката и таткото). Но нотариално заверената декларация за припознаване я изисква задължително. Доколкото разбрах, близо до входа на болницата (бариерата) има и нотариус, където тя може да се направи от таткото.

# 283
  • Мнения: 1 686
Хм, сигурно ли е това? Защото идеята в болницата да има дл.л. е именно да не се налага да се носи заверената декларация. Принципно директорът на болницата може да оформи необходимата документация, съответно се извършва от назначен от него служител.
Да, второто ми дете се роди на 5-ти декември, искаха ми нотариална декларация.

# 284
  • Мнения: 16
Хм, сигурно ли е това? Защото идеята в болницата да има дл.л. е именно да не се налага да се носи заверената декларация. Принципно директорът на болницата може да оформи необходимата документация, съответно се извършва от назначен от него служител.
Да, второто ми дете се роди на 5-ти декември, искаха ми нотариална декларация.
Здравейте, при кого раждахте и на кой етаж бяхте. Дайте моля ви актуална информация, като скоро раждала там за условия, грижи и т. н.

Общи условия

Активация на акаунт