Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 093
  • 830
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 685
Здравейте, при кого раждахте и на кой етаж бяхте. Дайте моля ви актуална информация, като скоро раждала там за условия, грижи и т. н.
Раждах с планирано секцио при др. Дяволов, след секцио престоя в реанимация е межу 8 и 24 часа. Операционните и реанимацията са страхотни технически - като оборудване имам предвид. След раждането бях в самостоятелна стая на 7 етаж - стаята е с едно легло, баня и тоалетна, телевизор с ефирните програми, гардероб и нощно шкафче, може да се заключва. Етажът е ремонтиран, много ми хареса, всичко е чисто и ново, има доста жени - декември бяхме около 38-40 жени средно на ден, акушерките са малко. Стаите (без ВИП-а) стандартно са с по 3 легла, в тях има закачалка за дрехи, легла и нощни шкафчета, доста е тесничко, доколкото успях да видя. Банята и тоалетната са общи и са две помещения за целия етаж. Бебетата са на етажа в отделение по неонатология, като на майките се дават на всеки 3 часа за по 1 час за хранене. Бебенцата ги обгрижват акушерки и педиатри и всеки ден в 11.30 дават информация за бебетата на самия етаж. Подкрепят кърменето, особено ако имате въпроси или искате пробно теглене или нещо от сорта, въпреки това бебетата се дават с шише вода и шише АМ в количките, освен ако майката изрично не каже, че не иска.
За майките - визитация има всеки ден без почивните дни, но е доста формална. Ако имаш проблем, е добре да питаш специално. Превръзките след секцио се сменят на всеки 3-ти ден. Правят изследвания, каквито се налага.
Ако си в "безплатните" стаи, свижданията са само в коридора на етажа. За ВИП стаите (самостоятелните) може да имаш посетители когато искаш. Нямах никакви проблеми по време на престоя, всички са много любезни с много малки изключения, доста са претоварени. Никой не ти се пречка. Декември ми се стори доста хладно в коридорите, за разлика от предишните ми раждания, когато ми се видя адска жега. При изписването системата е малко объркана - кое след кое се прави и беше доста неприятно бавно всичко, но не е болка за умиране.
По-нагоре в темата сме осбъждали доста неща, не знам дали нещо по-специфично ви интересува.

# 286
  • Мнения: 241
Благодаря! Simple Smile
И поздравления за детенце, да ви е живо и здраво! Simple Smile

Хм, сигурно ли е това? Защото идеята в болницата да има дл.л. е именно да не се налага да се носи заверената декларация. Принципно директорът на болницата може да оформи необходимата документация, съответно се извършва от назначен от него служител.
Да, второто ми дете се роди на 5-ти декември, искаха ми нотариална декларация.

# 287
  • Мнения: 1 685
Благодаря! Simple Smile
И поздравления за детенце, да ви е живо и здраво! Simple Smile

И аз благодаря Simple Smile

# 288
  • Мнения: 204
Здравейте, аз ще раждам секцио по медицински причини в понеделник. Екипът, който съм избрала е професор Николов. Вика ме директно в деня на раждането, в понеделник в 10ч. ще ме оперира, аз трябва да съм там в 7 сутринта, гладна, жадна. Ще ме приемат през спешното. Имам и въпрос, ще покажат ли бебето след раждането на бащата, дори за секунди, и дали преди да ме настанят в реанимацията ще мога да се видя с мъжа ми пак за няколко секунди или ще трябва да се примоля на лекаря? Мисля да поискам стая на 7 етаж, ни не самостоятелна, а с две легла. Поне да си имам с кой да си говоря.

# 289
  • Мнения: 1 685
Здравейте, аз ще раждам секцио по медицински причини в понеделник. Екипът, който съм избрала е професор Николов. Вика ме директно в деня на раждането, в понеделник в 10ч. ще ме оперира, аз трябва да съм там в 7 сутринта, гладна, жадна. Ще ме приемат през спешното. Имам и въпрос, ще покажат ли бебето след раждането на бащата, дори за секунди, и дали преди да ме настанят в реанимацията ще мога да се видя с мъжа ми пак за няколко секунди или ще трябва да се примоля на лекаря? Мисля да поискам стая на 7 етаж, ни не самостоятелна, а с две легла. Поне да си имам с кой да си говоря.
На първия въпрос - не съм сигурна, но мисля, че няма да покажат бебето на бащата след самото секцио. При мен се получи така, че бебето се наложи да остане 24 часа на 8 етаж и докторите обясниха на мъжа ми, че може да си го види в 13 часа същия ден, когато е часът за визитация там. Ако бебето е на 7 етаж, също ми се струва, че е възможно да го види таткото, но не знам точно какъв е редът.
Втория въпрос - да, практиката вече е да пускат таткото в реанимацията да види майката веднага след раждането. Моят мъж влезе за около 4-5 минути, колкото да си кажем 2 приказки. Все пак кажете на лекаря да го пуснат, да не вземат да се отнесат нещо Simple Smile
Успех с раждането! Simple Smile

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 145
Когато сис избор на екип пускат таткото в реанимация, тези, които са без по принцип не. Бебето го показват също като го пуснат вътре таткото в отделението.

# 291
  • Мнения: 444
Здравейте, аз ще раждам секцио по медицински причини в понеделник. Екипът, който съм избрала е професор Николов. Вика ме директно в деня на раждането, в понеделник в 10ч. ще ме оперира, аз трябва да съм там в 7 сутринта, гладна, жадна. Ще ме приемат през спешното. Имам и въпрос, ще покажат ли бебето след раждането на бащата, дори за секунди, и дали преди да ме настанят в реанимацията ще мога да се видя с мъжа ми пак за няколко секунди или ще трябва да се примоля на лекаря? Мисля да поискам стая на 7 етаж, ни не самостоятелна, а с две легла. Поне да си имам с кой да си говоря.

И аз раждах при професор Николов преди около 3 седмици. Обясни ми, че бащата може да види детето, но, ако не е в интензивното. При мен се наложи да е там заради гестационен диабет и ММ видя детето в 13 часа, когато е свиждането. Този час важи и за майките.
В реанимацията, след секциото пускат мъжете за 5 минути.
На 7-мия етаж няма с 2 легла, а с 3.

# 292
  • Мнения: 1 685

На 7-мия етаж няма с 2 легла, а с 3.
Има двоен ВИП на 7 етаж.

# 293
  • Мнения: 444

На 7-мия етаж няма с 2 легла, а с 3.
Има двоен ВИП на 7 етаж.
Пропуснала съм 😁

# 294
  • Мнения: 204
60лв четох в сайта им, че е двойния вип.

# 295
  • Мнения: 3
Здравейте, във вторник ми предстои секцио при проф. Николов. На мен също ми каза да отида в 7.00 часа за прием през спешното. На въпроса какво трябва да си нося ми каза малко багаж със санитарни принадлежности. Малко глупаво ще прозвучи, но знаете ли какво точно трябва да нося.... мокри кърпи, тоал.хартия, дамски превръзки, бельо...., нощница, вода, какво още. Първото ми раждане беше в друг град и там много държаха да нося лигнин 🤔. А също къде остава багажа ти докато си в реанимация?

# 296
  • Мнения: 444
Здравейте, във вторник ми предстои секцио при проф. Николов. На мен също ми каза да отида в 7.00 часа за прием през спешното. На въпроса какво трябва да си нося ми каза малко багаж със санитарни принадлежности. Малко глупаво ще прозвучи, но знаете ли какво точно трябва да нося.... мокри кърпи, тоал.хартия, дамски превръзки, бельо...., нощница, вода, какво още. Първото ми раждане беше в друг град и там много държаха да нося лигнин 🤔. А също къде остава багажа ти докато си в реанимация?

Багажът ти го носят в реанимацията.
Малко по-нагоре има линк от сайта на Майчин дом в който пише какво трябва да се носи.

# 297
  • Мнения: 3
Благодаря ☺️   
Здравейте, във вторник ми предстои секцио при проф. Николов. На мен също ми каза да отида в 7.00 часа за прием през спешното. На въпроса какво трябва да си нося ми каза малко багаж със санитарни принадлежности. Малко глупаво ще прозвучи, но знаете ли какво точно трябва да нося.... мокри кърпи, тоал.хартия, дамски превръзки, бельо...., нощница, вода, какво още. Първото ми раждане беше в друг град и там много държаха да нося лигнин 🤔. А също къде остава багажа ти докато си в реанимация?

Багажът ти го носят в реанимацията.
Малко по-нагоре има линк от сайта на Майчин дом в който пише какво трябва да се носи.

# 298
  • Мнения: 940
Мили момичета, не правете грешката да идвате в МД без да имате лекар от тук, който да ви е наблюдавал. Особено пък, ако са се скупчили празници. Вися тук 6-ти ден и едва днес получих дата за операция, а уж бях много спешна и трябваше още по Коледа да съм родила...само че нямало кой да ме оперира тогава. Сега пък екипът още не бил известен... ми що да е, то всеки може да я направи... само че самите те си казват, че не може всеки..Та, мисълта ми беше, че без лекар, който да познаваш, никой не ти дава инфо. Да не говорим, че има и лекари, чието държание е меко казано неприемливо.

# 299
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте,
Ще споделя и моя опит и впечатления от болницата.
Родих нормално преди по-малко от седмица в Майчин дом без избор на екип, без преди това кракът ми да е стъпвал в тази болница за какъвто и да е преглед или изследване и без да имам познат, който работи там. Посетих за пръв път болницата декември на отворените врати.
Моите впечатления са само положителни. Родих бързо и без травми и разкъсвания като затова основна роля според мен има акушерката, която ме израждаше. Правех точно каквото ми казваше и нещата се случиха бързо и лесно ( предполагам, че тук вече има значение и че ми е второ раждане),  но все пак не мога да не отбележа, че съм адски доволна от акушерката и това как ме водеше, нямаше нищо общо с тази от предното ми раждане, което беше в частна болница.
След като родих избрах да бъда на 12 етаж в самостоятелна стая, т.нар. вип. Питаха ме няколко пъти имам ли избран лекар (явно лекарите запазват хубавите стаи за пациентките си) и като се разбра, че нямам ми предложиха двойна стая, на която да плащам и двете легла щом държа да съм сама.
За 3-дни престой горе на 12 етаж не срещнах нито една кисела или груба акушерка или лекарка или санитарка. Всичките се държаха повече от добре и откликваха винаги когато имах нужда.
Базата горе е стара и захабена, но това не беше от първостепенно значение за мен (този път).
Доколкото разбрах съвсем скоро ще започнат да ремонтират и този етаж Simple Smile
Ще вземат да ме накарат да родя още веднъж там Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт