Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 303
  • 830
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 102
Колко заплатихте за  престоя

Здравейте,
Ще споделя и моя опит и впечатления от болницата.



Родих нормално преди по-малко от седмица в Майчин дом без избор на екип, без преди това кракът ми да е стъпвал в тази болница за какъвто и да е преглед или изследване и без да имам познат, който работи там. Посетих за пръв път болницата декември на отворените врати.
Моите впечатления са само положителни. Родих бързо и без травми и разкъсвания като затова основна роля според мен има акушерката, която ме израждаше. Правех точно каквото ми казваше и нещата се случиха бързо и лесно ( предполагам, че тук вече има значение и че ми е второ раждане),  но все пак не мога да не отбележа, че съм адски доволна от акушерката и това как ме водеше, нямаше нищо общо с тази от предното ми раждане, което беше в частна болница.
След като родих избрах да бъда на 12 етаж в самостоятелна стая, т.нар. вип. Питаха ме няколко пъти имам ли избран лекар (явно лекарите запазват хубавите стаи за пациентките си) и като се разбра, че нямам ми предложиха двойна стая, на която да плащам и двете легла щом държа да съм сама.
За 3-дни престой горе на 12 етаж не срещнах нито една кисела или груба акушерка или лекарка или санитарка. Всичките се държаха повече от добре и откликваха винаги когато имах нужда.
Базата горе е стара и захабена, но това не беше от първостепенно значение за мен (този път).
Доколкото разбрах съвсем скоро ще започнат да ремонтират и този етаж Simple Smile
Ще вземат да ме накарат да родя още веднъж там Simple Smile

# 301
  • София
  • Мнения: 321
Общо за 3-те нощувки за цялата стая - 258 лева.
Едното легло в двойна стая е 43 лева.

# 302
  • Мнения: 649
Здравейте! Аз имам следното питане. Този месец ми предстои секцио по медицински причини. От един месец имам кашлица която не минава, някой попадал ли е в същата ситуация?

# 303
  • Мнения: 3
Здравейте, неразбирам защо сте платили тази цена, нали нощувката за единична стая на 12 етаж е 70 лв ?
Общо за 3-те нощувки за цялата стая - 258 лева.
Едното легло в двойна стая е 43 лева.

# 304
  • Мнения: 4 038
Еми че тя не е била в еденична стая

# 305
  • Мнения: 44
Здравейте, искам да попитам раждалите вече в Майчин Дом, преди постъпването ви в болницата, искаха ли предварително да имате направени някакви изследвания? А също по кое време сте постъпили - рано сутрин или? И още нещо - на кой ден от постъпването ви оперираха?  /става въпрос за планово секцио/

# 306
  • Мнения: 295
Здравейте, искам да попитам раждалите вече в Майчин Дом, преди постъпването ви в болницата, искаха ли предварително да имате направени някакви изследвания? А също по кое време сте постъпили - рано сутрин или? И още нещо - на кой ден от постъпването ви оперираха?  /става въпрос за планово секцио/

С моя доктор бяхме планирали секцио то за 19 юли, каза ми на 17 юли да отида да ми направят изследванията и  да постъпя, та на 19ти сутринта да съм първа и да ме оперира. Е да ама не, на 17ти отивам и ме приемат в спешното, кога ме проверяват за разкритие аз имах 6-7 см. 🤷‍♀️🤣 и веднага документи попълнихме, обадиха се на доктора, че не беше дошъл, клизма и се качихме в операционната. В залата ми взеха кръв. Значи както казва мъжа ми в 10 и 15 си казахме чао пред спешното, в 10:37 се роди детето. За 10тина минути всичко приключи, а все едно беше цяла вечност... 🤣😂😂🤣🤣🤣😂😂 Много беше забавно.. 🤣🤣😂

# 307
  • Мнения: 942
Здравейте, искам да попитам раждалите вече в Майчин Дом, преди постъпването ви в болницата, искаха ли предварително да имате направени някакви изследвания? А също по кое време сте постъпили - рано сутрин или? И още нещо - на кой ден от постъпването ви оперираха?  /става въпрос за планово секцио/
Разберете се с лекаря си, защото за всеки е различно. Аз съм в МД в момента, някои влизат няколко дни по-рано с дата, други са без дата и чакат да им дадат, някои пък влизат направо за секциото. Зависи кой ви е лекар и какъв ви е случая.

# 308
  • Мнения: 25
Здравейте. Преди 2 години родихме нормално в Мд при доктор Нашар с избор на екип. Бяхме много доволни.
Знам, че Нашар е вече в Токуда, а там не ми се ходи. Кой друг бихте ми препоръчали от Мд, за раждане април месец? Никой друг не познавам.

# 309
  • Мнения: 87
Момичета, на мен в момента ми се налага да лежа на 5 етаж , заради плацента превия. Условията са ужасни, направо не издържам. На момичетата които им се налагало да лежат там, може ли някакви съвети как престоя да не е такъв кошмар..

# 310
  • София
  • Мнения: 2 424
Момичета, на мен в момента ми се налага да лежа на 5 етаж , заради плацента превия. Условията са ужасни, направо не издържам. На момичетата които им се налагало да лежат там, може ли някакви съвети как престоя да не е такъв кошмар..

Аз съм лежала там. Собствена възглавница с калъфка, устройство с интернет, кисело мляко, банани и любими храни, стек с вода и ситуацията е напълно поносима.
Разбира се, мизерно е, обаче е за относително кратко време.
На мен най-важна ми е собствената възглавница, това ме кара да се чувствам на чисто. Може би и олекотено одеалце/поларено, може да допринесе за гакова усещане.

# 311
  • Мнения: 942
Момичета, на мен в момента ми се налага да лежа на 5 етаж , заради плацента превия. Условията са ужасни, направо не издържам. На момичетата които им се налагало да лежат там, може ли някакви съвети как престоя да не е такъв кошмар..
Силвето, стегни се! 😊
Аз съм тук от 2-ри и съм с плацента акрета, ваза превия, диабет и разширени вени. Дали са ти хубави съвети, на другото просто не обръщай внимание. Говори си с момичетата, така времето минава по-бързо. Ела при мен, ако искаш, в 560 съм. И аз бях в шок, ама... старая се да мисля позитивно за момента, в който ще сме и двете вкъщи. На 13-ти ми е операцята, така че те чакам 😊

# 312
  • Мнения: 93
Здравейте. Преди 2 години родихме нормално в Мд при доктор Нашар с избор на екип. Бяхме много доволни.
Знам, че Нашар е вече в Токуда, а там не ми се ходи. Кой друг бихте ми препоръчали от Мд, за раждане април месец? Никой друг не познавам.

Без съмнение Дяволов.

# 313
  • Мнения: 156
Здравейте. Преди 2 години родихме нормално в Мд при доктор Нашар с избор на екип. Бяхме много доволни.
Знам, че Нашар е вече в Токуда, а там не ми се ходи. Кой друг бихте ми препоръчали от Мд, за раждане април месец? Никой друг не познавам.

Без съмнение Дяволов.

Раждането на моята дъщеричка преди 10-тина дни беше направено от екипа на д-р Дяволов - много добри специалисти, работят бързо, а като отношение съм изключително щастлива от вниманието и разбирането, които получих.

# 314
  • София
  • Мнения: 2 424
Аз като бях, бяха разделили циганките в единия коридор, българките - в другия. Пак имахме общи тоалетни, но по стаите не бяха смесени.
Те са много иНтересни, в общата част ако седнеш да си приказваш с тях какви неща можеш да чуеш!!!

Малко е въпрос на нагласа, приеми го като житейски опит и възможност да видиш и чуеш неща от свят, който е толкова различен!

Общи условия

Активация на акаунт