Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 315
  • 830
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 361
Здравейте, дами, Честит празник!

Стягам полека лека багажа за болницата и се сетих да ви питам нещо. Дрешките, в които обличат бебетата още ли са онези камизолки от Балканската война? Преди 5г. голям зор видях да ги загащвам в ританките и все имах чувството, че е твърде разгърдена, а оделата бяха едни жълти, опърпанки. Чудих се дали са ги сменили.

И въпрос към дамите, които са били в стая с придружител - бащата ли пускат да остане при вас?

# 526
  • Мнения: 1 686
Здравейте, дами, Честит празник!

Стягам полека лека багажа за болницата и се сетих да ви питам нещо. Дрешките, в които обличат бебетата още ли са онези камизолки от Балканската война? Преди 5г. голям зор видях да ги загащвам в ританките и все имах чувството, че е твърде разгърдена, а оделата бяха едни жълти, опърпанки. Чудих се дали са ги сменили.

И въпрос към дамите, които са били в стая с придружител - бащата ли пускат да остане при вас?
За дрешките - двете ми деца са раждани през декември там в отстояние от 8 години и сега погледнах снимките. Дрешките са различни, макар и от същия вид. Тези на второто ми дете са сини и зелени. Отново са в две части - горна блузка и ританки, както и предните, и са големички на размер. Лекичко са поизбелели от честото пране вероятно, но са чистички и имат цвят. Одеалцата и чаршафите също са различни.

# 527
  • Мнения: 989
Дрешките не знам какви са били преди, но сега са ужасни, от 2 части, опърпани.

# 528
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Дрешките не знам какви са били преди, но сега са ужасни, от 2 части, опърпани.
А как ги събличат акушерките...
Гледах ги преди 4 години и нещо, като бяхме с малката на 12 ет. - с по едно движение хора, дръп - горното, дръп - долното и = голо бебе. Напарво незнаех да се смея ли, да плача ли...

# 529
  • Мнения: 93
Здравейте, дами, Честит празник!

Стягам полека лека багажа за болницата и се сетих да ви питам нещо. Дрешките, в които обличат бебетата още ли са онези камизолки от Балканската война? Преди 5г. голям зор видях да ги загащвам в ританките и все имах чувството, че е твърде разгърдена, а оделата бяха едни жълти, опърпанки. Чудих се дали са ги сменили.

И въпрос към дамите, които са били в стая с придружител - бащата ли пускат да остане при вас?


Да, такива са още. И да като платиш за придружител по колкото си иска стои и спи вечерта, ако иска.

# 530
  • Перник
  • Мнения: 435
Дрешките не знам какви са били преди, но сега са ужасни, от 2 части, опърпани.
А как ги събличат акушерките...
Гледах ги преди 4 години и нещо, като бяхме с малката на 12 ет. - с по едно движение хора, дръп - горното, дръп - долното и = голо бебе. Напарво незнаех да се смея ли, да плача ли...

Аз също бях впечатлена с какъв замах ги преобличат, като на конвейер.
Тогава впрочем много хубаво впечатление ми направи и отношението на една от акушерките - докато преоблича бебчетата и те плачат, тя им пееше гальовно. После същата за мой късмет свали моя бебок и го даде на татко му. Не й запомних името, но беше нисичка жена със слухов апарат. На 7мия етаж това.
Миналия февруари като раждах аз ми го носиха в едни плюшени зелени камизолка и ританки, а другото, много опърпанко комплектче беше някакво кремаво.

# 531
  • Мнения: 37
Здравейте, момичета. Предстои ми в петък да вляза в Майчин дом за планово секцио на 10 март, искам да ви попитам направление от ЛЛ абсолютно задължително ли е и приемат ли и без него.Благодаря.

# 532
  • София
  • Мнения: 10 642
Направлението би трябвало да ви го издаде наблюдаващия лекар.

# 533
  • Мнения: 1 686
Здравейте, момичета. Предстои ми в петък да вляза в Майчин дом за планово секцио на 10 март, искам да ви попитам направление от ЛЛ абсолютно задължително ли е и приемат ли и без него.Благодаря.
Здравейте, направлението за раждане може да се избегне само, ако ви приемат за раждане по спешност през Спешния кабинет на Майчин дом. При регулярен прием трябва да го носите, както и "обменната карта", в която са записани резултатите от изследванията при проследяването на бременността. Те (както Нандин по-горе пише) се издават от лекаря, водещ женската консултация. Личният лекар може също да издаде такова направление в някои ограничени случаи (но не съм запозната кога точно).

# 534
  • София
  • Мнения: 3 159
На кой етаж са стаите с придружител? Не ми се струва ОК да се мотаят татковци и баби из отделението, предпочитам да го избегна.

# 535
  • София
  • Мнения: 10 642
За съжаление има много несъобразителни хора и дори да е забранено влизат в отделението.
Родих февруари 2018г и точно в часа, в който даваха бебетата бяха се намъкнали цяло семейство - таткото... баби, дядовци...  е полудях... мн бързо се изнесоха. Но не беше единичен случай Sad
Иначи ВИП стаи има и на двата етажа с родилки

# 536
  • София
  • Мнения: 3 159
Т.е. във всяка ВИП стая може да има придружител? Спомням си от предишния път, че на 7ми етаж беше много по-строга работата, пускаха само багажа да се остави в началото, иначе ставаха скандали, а на 12 етаж беше много по-свободен режима. Много се надявам така да си е останало, за да не разчитам на съобразителност.

# 537
  • София
  • Мнения: 10 642
Виждала съм придружители във ВИП стая на 7 етаж.
Строго... строго... колко да е строго. Те тия дето влизат се и карат с персонала, че им  се правят забележки...

# 538
  • Мнения: 1 686
Т.е. във всяка ВИП стая може да има придружител? Спомням си от предишния път, че на 7ми етаж беше много по-строга работата, пускаха само багажа да се остави в началото, иначе ставаха скандали, а на 12 етаж беше много по-свободен режима. Много се надявам така да си е останало, за да не разчитам на съобразителност.
Аз бях в самостоятелен ВИП на 7 етаж. Нямаше никакви ограничения да идват и да остават роднините ми, но не са оставали да спят (то няма къде в единичните стаи). На влизане се слагат калцуни.

# 539
  • Мнения: 989
Навсякъде си влизат спокойно- татковци, баби, дядовци, приятели дори.

Общи условия

Активация на акаунт