Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 382
  • 830
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 361
Дам, мен точно това ме притеснява, спомените ми са за тестени закуски и супер мазни, безсолни и безвкусни манджи. Доколкото се разбрахме в моя лекар, най-вероятно ще ме приемат няколко дни по-рано, като общия ми престой ще бъде поне 10 дни и се чудя какво да си взема за ядене , че ми се иска да имам някакви резервни варианти. Дано все пак пускат от време на време мъжете да ни носят провизии.

# 601
  • Мнения: 416
Например енергийни барчета с мюсли, пакет овесени ядки със сушени плодове. Киви, ябълки и др. Но все пак наистина ще трябва по някакъв начин да си взимаме впоследствие кисело мляко, вода и т.н. Ако има някоя майка, която в момента е там, нека сподели как стоят нещата.

# 602
  • Перник
  • Мнения: 435
Момичета, включвам се да предложа вариант за лесно хапване - от кауфланд си взимам инстантна овесена каша в пакетче по една порция. Всичко друго което ви трябва е 150 мл гореща вода, чаша и лъжица. Някъде имаше кафемашина от където може да си взимате гореща вода, или пък си вземете малко бързоварче. Не че е много яко да се ядат инстантни неща, ама все пак в подобна ситуация става. Мен след раждането ме беше напънал такъв вълчи глад, какъвто не бях изпитвала като бременна.

# 603
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Кафе машина има на 10 и на 13 етаж. Не знам дали позволяват излизане от отделението

# 604
  • Мнения: 8 939
Дори и да няма свиждания, винаги могат близките да ви носят храна и неща, които са ви необходими и да ги дадат на санитарките да ви ги донесат. Качват се на етажа и казват за коя стая и ви ги носят.

# 605
  • Мнения: 416
Само че в този случай доколкото знам се влиза единствено през спешния вход, тоест никой няма да пропуска през там други лица. Едва ли до края на март главния вход ще бъде отворен.

# 606
  • София
  • Мнения: 1 678
Доколкото разбрах може да се дават неща на охраната и той ги качва на родилките. Със сигурност има начин.

# 607
  • Мнения: 361
Имате ли идея дали на 5-я етаж има стаи с хладилник? Била съм там във ВИП стая за 25 лв., обаче не помня.

# 608
  • Мнения: 91
Здравейте, как се случва вписването на бебетата в момента? С бащата нямаме брак и до колкото разбирам няма да може да влезе на свиждане, какви документи трябва да имам в мен (или той при него), за да направим вписване?

# 609
  • Мнения: 9
Декларация от нотариус за припознаване на детето от бащата. И личната ти карта. Друго не ти трябва

# 610
  • Мнения: 1
Здравейте бременна съм в 25г.с с близнаци и поради скъсена шийка 12мм се наложи оставането ми в Майчин дом!
Много моля за мнението Ви относно Д-р Чернев и Д-р Савова

# 611
  • Мнения: 15
Здравейте. Термина ми е след по-малко от седмица. Мога да родя всеки момент. Избрала съм да раждам в Майчин дом-София. Покрай този вирус и още повече се притеснявам ! Някой знае ли дали всичко си работи нормално в Майчин дом, като почна да раждам и отивам на място нали(постоянно ми минават мисли че няма да ме приемат или че няма да има лекари на работа. Знам че е глупаво, но просто вече наближава и край тези вируси направо откачам. Точно когато трябва да съм най-спокойна и подготвена психически - се чувствам срината от нерви и притеснения)...? Звъня на регистратура вече 3ти ден - никой не ми вдига или дава заето Sad Мислех да отида да попитам на място, но вече ме е страх да се кача и в градския транспорт или таксита...Седя вкъщи и излизам само на разходка в квартала. Нищо не пипам и никого не доближавам. Колкото и да ме е срам да го кажа-направо се побърках ! Станах като лудите хора само всявам ненужна параноя и се тревожа прекалено много чак налудничево... Sad Много моля за разбиране и отговор...! Hands Pray

# 612
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Имате ли предварително избран лекар?
Ако да, когато раждането започне (ако е първо, ще имате време и за мотаене; ако е второ, трябва да ств по-бърза), се обаждате на лекаря, когото сте избрали и след това тръгвате към болницата. Ползвайте такси, ако няма кой да ви закара. Не забравяйте лична карта, направление и базовия багаж.
Ако нямате избран екип, просто отивате там на място с документите и багажа. Който е на смяна, ще ви поеме.
Майчин дом би трябвало да работи в сравнително нормален режим.

Успех и се успокойте, всичко ще бъде наред!

https://maichindom.com/за-пациенти/бременност-и-раждане/

# 613
  • Мнения: 416
Момичета, къде ходите на тонове? Аз имам няколко дни до термин и не съм била на тонове почти седмица. Мисля да отида в майчин дом да ме прегледат, без избор на екип съм.

# 614
  • Мнения: 20
И моят термин е след няколко дни и не съм ходила на тонове от много време.Вчера ми казаха по телефона,че ако до термин не родя трябва да ходя на тонове всеки ден,като се влиза през спешното.

Общи условия

Активация на акаунт