Умения за хранене, 11 месеца

  • 1 360
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 775
Храната е първо играчка. Играта е част от научаването на самостоятелност в храненето.
Питам за хляба,защото е сух. За разлика от консистенцията на други храни. Ако детето не хваща хлъзгави/мокри храни, трябва да се работи с хранителен логопед, за да се преодолее проблема. Редно е да се консултирате с педиатър, а не с форум. В Англия специалистите са добри и щяха да ви дадат съвети как да започнете процеса с finger foods и да ви обяснят, че цапането и мазането е нормално. Не разбирам какво значи английски стандарт, но определено сте закъснели със запознаването с храната, има съществуващи хранителни разстройства при децата, които не искат да пипат храна и вместо да се успокоявате, си заведете детето при специалист и обговорете с него.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
В Англия “ специалистите” завършили медицина някъде из третия и четвъртия свят, изобщо дори не ми се коментират, че ме хваща яд. Хранителен логопед - с тая стистема, докато пакито реши какво да прави, детето ще е в нърсъри!!!

# 17
  • Мнения: 21
Съгласна съм с вас, но само хора които живеят в тази държава са наясно. Останалите живеят в заблуда, само да не повличат и други в техните илюзии.
В Англия “ специалистите” завършили медицина някъде из третия и четвъртия свят, изобщо дори не ми се коментират, че ме хваща яд. Хранителен логопед - с тая стистема, докато пакито реши какво да прави, детето ще е в нърсъри!!!

# 18
  • Мнения: 2 560
Оф, бях решила да не вземам отношение, ама то ...   Какви хранителни разстройства и терапии за 11месечно бебе? Моят син пък мрази да се цапа и противно на всички останали деца по площадките, които са заровени до ушите в пясък по пясъчниците, пипа пясъка с двата пръста. Виж, с водата е друго нещо, може да се плацика с часове 😆. Та- на какъв терапевт да го заведа😈
Авторке, нищо му няма на детето ти, не го сравнявай с другите деца и приеми, че то си е отделен индивид и се развива различно.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 980
Понякога нежеланието да се докосва определен тип храна е индикатор за други (тактилни, сензорни) проблеми. Така или иначе, в момента е трудно да се прецени, най-малко детето е бебе още.

# 20
  • Мнения: 21
Той няма предпочитания към кои храни да се докосва, той като цяло го мързи да си държи сам храната:) Спокойна съм, че се храни добре и когато му дойде времето ще започне да прави опити да се храни сам. За сега е още малък.
Понякога нежеланието да се докосва определен тип храна е индикатор за други (тактилни, сензорни) проблеми. Така или иначе, в момента е трудно да се прецени, най-малко детето е бебе още.

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
На 11м не е малък да държи малки парченца храна и да си ги бута към устата.
Това, че не го прави не показва задължително проблем, но трябва да го наблюдаваш. Никой не ти натрапва мнение.

Аз съм против постоянно да се вкарва детето в разни норми, да се води по терапевти и т.н
НО, синът ми е като на Феникс, не се цапа. Не пипа и не яде много храни.
На почти 8г е и е трудно. Като бебе можех да го излъжа, сега вече не.
Не си го слагам на сърце, защото е здрав и не боледува много, но храненето му въобще не е “нормално”.
Иначе като бебе също се хранеше добре, сам също, рано се научи да яде с прибори, за да не се цапа.
След втората година ситуацията се променя радикално и това е еволюционно заложено.
Въпреки всичко аз съм сметнала, че не е нещо, което трябва да терапирам, но и не сравнявам детето си с другите, не си сверявам часовника, не се стресирам, ако три месеца яде едно и също!

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 11:44 от Не се сърди, човече

# 22
  • София
  • Мнения: 7 980
Ася, синът ми ходеше на терапия година и половина. Също отказваше да пипа разни продукти - напр. сурови плодове и зеленчуци. Преди да го пратя на терапевт, ми се е случвало да подсушавам краставица и морков със салфетка. Това, което най-много помогна, беше миенето на чинии. Правеха разни бъркочи, караха го да ги размесва и след това да мие чиниите с гъба и препарат. За домашно трябваше и вкъщи да мие на ръка.

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Той не пипа банан напр.
Но той переше, много работеше с пластелин, в яслата им даваха подобни игри, аз му давах да рисува с пяна за бръснене.
Сега си играе и със слайм, но яде много малко неща. Консистенцията е важна, та в крем супи крия бобови и зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт