Има ли допълнителни "поражения" след втора бременност?

  • 5 841
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Първият път се възтанових много бързо и нямах нито една стрия въпреки 4е по4ти не се мазах с крем. Вторият път се мазах с 100 мазила но ето 4е имам лилави!!! стрии на корема, на дупето и като спра да кърмя - не ми се мисли!  Cry  Cry  Cry
И двата пъти ка4их само 15 кг , но втория път изглегдах много по-едра Sick

# 16
  • Мнения: 647
След раждането на първото дете се възстанових бързо без никакви поражения.След второто също с едно изключение - бъюста ми съвсем изчезна smile3511 , а той не беше никък малък.Ако това не е поражение-здраве му кажете !!!!!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 946
Между 2-те ми раждания мина 1 г.
След първото имах 3 кг излишни и ги свалих за 10 дена
втория път забременях с по-ниско изходно тегло от първия път, на финала пак имах 3 кг.
И от 2-те бременности не получих нито една стрия, коремът ми е като преди, няма излишни кожи. Може би втория път  трябваше малко повече време да се прибере коремната стена (предполагам заради секциото).

# 18
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Според мен роля играе гена,а както и грижите които са полагани по време и след бременността,а също и възрастта.
Първа бременност-28г.
Качени около 28 кг.-свалени точно за 1 г.(въпреки диетите),стрии в областта на ханша.

Втора бременност-33г.
Качени около 20 кг. -свалени за около 6 мес.,стриите на същото ниво.

Важно е да отбележа ,че по време на първата ми бременност 92-93г.нямаше такава специализирана козметика за бременни и съм използвала най-обикновени боди лосиони.И друго което също не е за пренебрегване,че не съм спортувала по никакъв начин.

# 19
  • Мнения: 11 315
Първа бременност - качени 15 кг. Получих стрии последните 3 дена преди да родя при смъкването на плода. Нося си ги и до ден днешен. Килограмите се стопиха за 5 месеца.
Втора бременност - качени 11 кг. Нови стрии няма. Килограмите изчезнаха след раждането. Сега нося малко повече, но причината е другаде.

# 20
  • Мнения: 2 849
По мои наблюдения (и при мои приятелки) след вс. следваща бременност възстановяването е все по-трудно...килограми, целулити, отпуснатост и т. н.
Абсолютно съм съгласна .Така е и при мен ,повече кг ,нови стрии ,още не ми се е прибрал корема ,ханш доста по-широк . Crossing ArmsВиж гърди има в повече . Mr. Green
но децата да са живи и здрави ,рано или късно всичко се поправя .

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 19:09 от radi-t

# 21
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
При мен основни поражения има върху бюста, който сякаш никога няма да е същия, но аз още и кърмя де... а първият път изобщо не съм кърмила.
Иначе за килограми, качих към 18 и в двата случая, върнах си ги за около 7-8 месеца (вторият път почнах от по-високо  равнище, но пак успях да сваля до разумни граници)
Стрии, никога не съм имала (мисля, че е въпрос на тип кожа), петна и т.н. също. Коремът ми е съвсем прибран (е, вече не чак толокова като за в четвърти месец:)), но коремът ми никога не ми е бил проблем, за разлика от задните части, които и преди и след са си в се същото състояние Sad, но не мисля, че бременностите ми са ми виновни за което.
Абе изобщо, това, което съм си го причинявала (като дебелеене, неподдържане и т.н) поради мързел, депресия и апатия без да съм бременна е нищо в сравнение с бременносттите ми, тогава даже се взимах в ръце да се храня по-здравословно, да спя и да се разхождам повече. Изобщо бременностите по никакъв начин не са ми се отразили зле върху тялото.
Иначе имам една приятелка, която с втората си бременност качи само 7кг, роди 3,5 кг момиченце и сега е доста по-слаба и от преди бремеността си. Тя казваше, че с първата бременност е  влязла във форма много по-трудно. Но тя изобщо не ядеше сладкиши и хляби и водеше много активен живот. Аз чак до там не бих могла да се ограничавам

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пораженията са от ЕГН-то, не от бременността. С възрастта все по-трудно се свалят килограми, а все по-лесно се качват.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 798
Мисле, че ми се поизясни.  newsm78
Значи, ако не наддаваш повече килограми, ако се грижиш за себе си и ако няма прекалено голяма разлика във възрастта, вероятно няма да има нови поражения. Така се очаква поне. И пак , за пореден път, всичко е строго индивидуално и опира до ген!  Peace

# 24
  • Мнения: 4 358
Пораженията са от ЕГН-то, не от бременността. С възрастта все по-трудно се свалят килограми, а все по-лесно се качват.
С това съм много съгласна! Аз побързах да родя и второто си дете преди да стана на 30 години.
Първата бременност качих 15 кг, свалих 19 за 2 месеца без диета, сами се стопиха килограмите. Поражения почти никакви, като изключим малко увиснала кожа над пъпа и стрии около пъпа (почти незабележими).
Втората бременност качих 18 кг. Щерка ми е на 10 месеца, а аз вече съм -21 кг. Пъпчето си е увиснало, имам повече стрии около пъпа, вече забележими.
Ако родя трето, ще се стопя съвсем  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 164
Пораженията са от ЕГН-то, не от бременността. С възрастта все по-трудно се свалят килограми, а все по-лесно се качват.

РЕНИ, май френд си, но тук не съм съгласна с теб Crossing Armsаз имам 1 раждане на 34г.-поражения имам само Wink в/у биУста Close, бях качила 20килца, свалих ги без диети и без спорт(че вече мноого ме мързи)

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
а на мен ми се струва, че това колко бързо ще се възстановиш зависи комплексно от всички изброени фактори: ген, възраст, качени килограми и правилно хранене ........ Много ми се ще след като си извадих изводите от първата бременност да не допускам същите грешки (за килограмите си говоря Embarassed)

# 27
  • Мнения: 505
Зависи от много неща. Както и по-горе са казали - ген, възраст, телосложение, а защо не и по-голям опит при второто бременеене.
При първата ми бременност - бях на 24, качих 11 кг, не знам колко време сиии върнах старата форма, но не е било повече от 2-3 месеца. Стрии и кореми не са ми останали оттогава, бюста ми не е провиснал.
При втората - след малко повече от година - качих 8 кг, грижех се за баткото, постоянно бяхме на разходки, т.е. - един вид си спортувах  Laughing мина по-леко и от първата, раждането също беше по-леко, на 3тия ден от раждането - на първия след като ни изписаха, отидох до поликлиниката да занеса бонбони на докторката, ама я нямаше на смяна и имаше бременни момичета пред кабинета, като им казах че съм родила преди 3 дни - не ми повярваха, нямах и грам корем  Laughing
Сега съм бременна за трети път - на 28 съм, хм - все още нямам някакви промени, различни от предишните пъти. Но да сме живи и здрави - това е най-важното.

# 28
  • Мнения: 666
 Втората бременност не ми остави големи поражения , но положих усилия а това спорт , студени душове , маане с какви ли не мазила за стрии целулит резултатът беше следния за цялата си браменност качих 11 кг , свалих ги след 2 седмици след ражданетото - останаха ми малко стрии- това ми е поражението

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Ами на мен първата ми нанесе толкова поражения, че втората и да е причинила нещо, не се забелязва  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт