Тахан

  • 4 264
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Вдигам си темата.
Дали ако се смеси сусам с мед, вместо тахан, ще е същият резултат?
А в сусамовото олио има ли калций?

# 16
  • Мнения: 496
Boo,
Според USDA Nutrient Laboratory характеристиките на сусамовото олио са:
за 1 ч.л.
мазнини - 13,6г (наситени - 1,93г)
калории - 120
витамин Е - 1,9% за диета от 2000 кал дневно
витамини А, С - 0%
калций, желязо - 0%

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: mimi flax
калций, желязо - 0%

Тюх!

# 18
Овесените ядки от рецептата на Гала трябва да са сурови. Тахан съм виждала в маг.345.

# 19
  • Мнения: 496
Boo,
А свеки не обича ли сусам?
30 г съдържат 28% от дневната нужда от калций (диета 2000 кал)
30 г тахан - едва 10%
По магазините има "сусамки" (сусам и карамелизирана захар), освен това, може да си поръсва някои салати или соленки, кифлички. По-приложимо ми се струва.

# 20
  • Мнения: 496
А и калориите не са за пренебрегване  Wink
30 г сусам - около 100-110 кал
30 г тахан - около 190 кал

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Точно затова питах направо със сусам не може ли, понеже се оплака, че тахана не й харесва.
Значи сусам ще е! Мерси!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 423
за отеопороза незнам но за язва,гастрит и всички други болки в стомаха-една лъжица тахан с една лъжица чист зехтин сутрин на гладно.тази рецепта спаси мама преди години от операция на язва и години наред докато беше жива нямаше проблеми въобще със стомаха.това е рецепта на един от големите професори Казашки,който вече е покойник,но беше светило в коремна хирургия.

# 23
  • Мнения: 1 216
Суровият сусам има много високо съдържание на калций и желязо. Не е необходимо да се смесва с нищо, има приятен вкус. Може да се поръсва на салатата и върху ястия, но да не търпи топлинна обработка.

# 24
  • Монреал
  • Мнения: 631
Аз също мисля, че повече е полезен суровия сусам отколкото сусамовия тахан. И по тази причина у дома ядем суров.Един ден мъжо реши, че зрънцата не се усвоявали от организма, защото на финала излизали цели Thinking  #Silly  Crazy и смляхме в блендера 3 лъжици сусам /в приставката за мелене на твърди ядки/. Получи се много гъста каша, която обаче на мен ми нагарча /а сусама си е пресен/, а с мед ми е много тежко. Мъжо обаче така си го харесва, та чак ушите му плющят. Laughing  Wink

Общи условия

Активация на акаунт